Skocz do zawartości

[MULTI] F1 - seria


Recommended Posts

Witam.

Są na forum jacyś userzy wybitnie zainteresowani produkcją CodeMasters - F1 2010? Jeżeli dobrze kojarzę, to są chyba także producentami udanego, nomen omen, DIRT-a 2, więc można się spodziewać pozytywnych wrażeń. Czekam jak na żadną inną grę ze względu na niepowtarzalną tematykę, dość trudną, oraz ze względu na rzekomy nacisk na realizm i szczegóły, jak opony i brud na nich itp. Jeszcze ktoś jest zainteresowany produkcją? Jakieś konkretne spostrzeżenia, oczekiwania, wymagania?

Link to post
Share on other sites

Mistrzowie kodu (Codemasters) stworzyło też RD: GRID, Operation Flashpoint: DR, serie DIRT. Czekam na F1 1010 z niecierpliwością. Gameplaye wyglądają bardzo efektownie, a te "krople deszczu" dosłownie wyjęte z prawdziwego świata...

Link to post
Share on other sites

producentami udanego, nomen omen, DIRT-a 2

ykhm...

Ale dobra, bez dyskusji, to nie o tym temat :hahaha:

 

 

Nie sądzę żeby naprawdę zrobili realistyczną grę. Będzie to takie tam, GRID z F1, myślę że na multiplayer nie będzie dało się grać(idioci), i ogólnie szału nie ma :o

 

Moje nadzieje pokładam nad WRC: The game

Link to post
Share on other sites

Popatrzymy na wcześniejsze dokonania Codemasters. Z każdej serii, czy to Colin McRae, czy TOCA zrobili zręcznościówkę. Codemasters robi gry, które się przede wszystkim sprzedają, dlatego nie ma opcji, aby F1 2010 był symulatorem. Obstawiam, że styl jazdy nie będzie się niczym różnił od Race Driver GRID z wyłączonymi asystami.

 

Opinie z Gamescom jedynie potwierdzają tą tezę. Po prezentacji na targach większość redakcji (GOL, IGN), była zdumiona sposobem w jakim prowadzi się bolid. Codemasters widząc tą sytuację wydała komunikat, że gra ustawiona jest domyślnie na średni poziom trudności. I to właśnie na tym poziomie ścigali się dziennikarze, oraz gracze. Żal.

 

Koniec roku 2010 to Gran Turismo 5. Nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Zaraz nakopię do du*y narzekającym, że to nie symulator :P I dobrze! Bo samochodem F1 nie da się jeździć. Nie wszyscy są Robertem Kubicą czy innym Hamiltonem. Już na dzień dobry ruszyć by się nie dało, bo anti-stall by nas zatrzymywał :) Gra ma bawić i o to chodzi, więc jak dla mnie zręcznościówka to bardzo dobre newsy. Zresztą, Codemasters chwali się, że to będzie jakiś symulator F1? Nie wydaje mi się. Chcesz symulator, to bierz samochód i w drogę :D

 

Ja też czekam na tę grę, na razie przy wszystkich samochodówkach Codemasters się bardzo dobrze bawiłem i licze, że tu będzie jeszcze lepiej.

Link to post
Share on other sites

Bo samochodem F1 nie da się jeździć. Nie wszyscy są Robertem Kubicą czy innym Hamiltonem. Już na dzień dobry ruszyć by się nie dało, bo anti-stall by nas zatrzymywał

Tu nawet nie chodzi żeby na kierownicy mieć 20 przycisków, ciężki start itd

Ma być po prostu w miarę zbliżone do rzeczywistości. Nawet przecież w Race07, rFactor czy innych tego typu grach nie jest realistycznie, bo prawdziwy wóz prowadzi się całkiem inaczej, ale jest zbliżone do rzeczywistości. Mamy wszystkie opcje do ustawiania, samochód jeździ podobnie jak w realu, uwzględniona jest jego masa, środek ciężkości, temperatura opon, hamulców itd.

Tu zapewne będzie jak w GRIDzie, driftowanie bolidem F1 :)

 

No i tak jak Kiziea pisze, że twórcy twierdzą że będzie to symulator, a można porównać go praktycznie do NFSa. Wyłączenie kontroli trakcji nie czyni z niego żadnego symulatora

Link to post
Share on other sites

ludzie graja na padach głównie, nie może być symulacja absolutna. Coś jak toca 3 powinni zrobić, tam wyścigi f1 były bardzo wymagajace (ktoś wygrał ostatni wyścig tą renówką/sauberem?). Znając kodemasters to bedzie coś jak grid, czyli wyścig pudełek.

Link to post
Share on other sites

Istnieje taka zasada - gry wyścigowej czy inne podobnej maści, powinny być kontrolowane przez kierownicę. Pad nadaję się do PES czy jakiś tam strzelanek, nie wiem nie gram w takie gry. Klawiatura i mysz do obsługi komputera. Tak przynajmniej przyjęło się w świecie simracingowym.

Link to post
Share on other sites

Istnieje taka zasada - gry wyścigowej czy inne podobnej maści, powinny być kontrolowane przez kierownicę.

Wśród moich znajomych-hardcorowych-graczy jest parę rodzynków, którzy świata nie widzą poza grami wyścigowymi (Need for Speed Shift, Forza Motorsport), i żaden z nich nie gra na kierownicy. Każdy z nich używa kontrolera z PlayStation 3/XBOX 360. I to nie ze względu cenowych, miejsca na biurku, ale właśnie ze względów praktycznych.

Pisząc o graczu hardcorowym mam na myśli osoby, które dożą do pobicia rekordów zamieszczanych na oficjalnych forach.

Link to post
Share on other sites

Na padzie masz już z góry -5 sekund względem kierownicy... o.O

 

Mają xboxy to niech podłączą pada do PC i spróbują swoich sił w Race07 itp...

 

Chociaż... na xboxie wspierane są chyba tylko 3 kierownice, i to nie najwyższych lotów...

Za to PS3 obsługuje wszystkie przez MOMO, DFP, DFGT po G25 i G27

Link to post
Share on other sites

Na padzie masz już z góry -5 sekund względem kierownicy... o.O

 

Mają xboxy to niech podłączą pada do PC i spróbują swoich sił w Race07 itp...

 

Chociaż... na xboxie wspierane są chyba tylko 3 kierownice, i to nie najwyższych lotów...

Za to PS3 obsługuje wszystkie przez MOMO, DFP, DFGT po G25 i G27

 

faktycznie, kierownica porsche za kilka tysięcy jest na bank nie najwyzszych lotów. Przestancie z tymi kierownicami, na padzie tez gra sie bardzo przyjemnie i kręci się takie same lub niewiele gorsze czasy. Jeśli już to jazda na kierze jest bardziej męcząca niz na padzie, choć na pewno bardziej satysfakcjonująca.

Link to post
Share on other sites

@Kiziea: A Ty potrafisz czytać? Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. A później znajdź mi wypowiedź, że tam będzie realistyczny model jazdy i idealnie odwzorowane prowadzenie i czysta symulacja.

 

Ja non stop widzę narzekania ludzi a propos tych samochodówek. Rozumiem, że jedyne samochodówki jakie mają prawo istnieć, to takie totalnie hardcorowe i trudne symulacje, tak? :) Bzdury opowiadacie, idźcie ponarzekaj dokądś indziej. Gra ma bawić, to jest jej zadanie. A takie gry taką rozrywkę dostarczają, więc w czym problem?

 

A co do kontrolera - ja też kierownic nie lubię. Jestem nauczony grac na klawiaturze i na niej gra mi się najlepiej i najprzyjemniej. Kierownicę to mam w swoim samochodzie :)

Link to post
Share on other sites

Czy ja napisałem gdzieś, że ty akurat pisałeś o symulatorze? Nie, produkcją symulatora chwalą się sami autorzy, więc jeśli chwalą się produkcją symulatora, to mam prawo narzekać. I co to za zabawa według ciebie, gdzie podczas gry MP większość jeździ poza torem, tną szykany i zakręty, spychają z toru i ogólnie panuje rozwałka. Jestem fanem wyścigów samochodowych, sam startuję w KJS'ach i lubię symulatory wyścigów samochodowych. Mam w tym duże rozeznanie i oceniam wszystko pod kątem realizmu, mniej mnie interesuje grafika czy inne podobne duperele. Oceniam tak te gry i nie inaczej, nie zmienię zdania o arcadowych produkcjach, które chcą być na siłę symulatorami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...