Skocz do zawartości

Galaxy S5 czy Xperia Z2 czy moze cos innego?


Recommended Posts

Witam jako ze musze sie przesiac z mojej Lumii 1020 na androida nad czym ubolewam prosze o wypowiedzenie sie na temat czy lepiej wziac S5 czy Z2?

Wiem ze wszyscy mi zaraz napisza ze nie bierz samsunga bo muli, brzydki i plastikowy. W takim razie co ma Z2 ze moglbym sie na nia zdecydowac? A moze jakis inny telefon?

Z gory zaznaczam ze patrzylem tez na chinszczyzne, nawet przez chwile przeszlo mi przez mysl kupic cos takiego ale jednak odpuscilem. Wole pewniejsze marki.

Kwota jaka chce wydac to oczywiscie jak najmniej :). A tak powaznie to 1300-1400, max 1500 ale to juz naprawde gorna granica i musza byc mocne argumenty za.

Telefon glownie do internetu, rozmowy, sms, czasem jakies zdjecie, muzyka rzadko.

 

Pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc

Edytowane przez david87-87
Link to post
Share on other sites

Bez dwóch zdań  galaxy s5 jest dużo lepszym wyborem od xperii z2  , nawet pomijając wersje androida  która posiada xperia z2[ ciągły brak aktualizacji  do  androida 5  dla tego smartfona  straszny kanciak  olbrzymie ramki  i bardzo delikatny  obudowa potrafi pęknąć podczas odkładania smartfona na blad stołu gdy jest nagrzany np po dłuższym graniu    ]  o niebo lepszy ekran  i jest zaskakująco płynny jak na samsunga , weź jeszcze pod uwagę  lg g3  sam posiadam  i według mnie  i nie tylko jest dużo lepszy od tych tutaj wymienionych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tez warty uwagi ten G3 jednak widzialem ze w testach wypada wydajnosciowo gorzej od S5 ze wzgledu na wieksza rozdzielczosc ekranu. Zalezy mi na plynnosci bo posiadam Lumie i nie wiem co znaczy ze tel sie zacial, zlagowal, nie mam tych problemow i od tel z androidem tez tego wymagam.

Z podobnych tel ktos jeszcze polecil mi 2 modele HTC, E8 i M8. Co myslicie? Maja start do S5?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd te bzdury że ekran sam pęką .., mam z3 aktualnie też każdy mówił że o co ty chłopie kupiłeś zaraz ci pęknie tyle razy mi już spadł i jeszcze żadnego pęknięcia nie widzę ... co do zmulania wybrałbym z2 lub g3 samsung po niedługim okresie zacznie zmulać i to znacznie, jeszcze na twoim miejscu poczekał bym na zenfona 2 :D ale nie wiadomo kiedy on będzie dostępny :D

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście posiadam HTC E8 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem go jako nowy za około 1300zł. Telefon jest naprawdę szybki i chodzi bardzo płynnie. Ekran FHD ma świetne kąty widzenia, rozdzielczość i jasność. Co do aparatu to filmy czy zdjęcia to też kozak, filmy FHD w 60fps to jest bajka  :D  Sama obsługa fona też jest mega wygodna, świetna nakładka HTC. Co do obudowy to przez lekko zakrzywiony tył obudowy telefon świetnie leży w dłoni i ciężko go z ręki wypuścić  :P  Na duży plus zasługuje również bateria. Możesz fona używać do neta, gier czy czego dusza zapragnie i spokojnie wytrzyma 2-3 dni. Na samych rozmowach i sms-ach 4-5 dni. Ogólnie bardzo polecam  8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

samsung po niedługim okresie zacznie zmulać

Nie zauważyłem, by moja S5-tka zaczęła zwalniać, a trochę już ją posiadam. Co muszę zrobić, oraz na co patrzeć, aby zauważyć, owo mityczne spowolnienie?

Ogólnie S5 jest lepsza, zarówno od Z2, jak i M8/E8, jednak, zarówno konstrukcja Sony, jak i HTC działa minimalnie szybciej. Jest to aspekt, w którym Samsung zrobił ogromny postęp, ale z racji na masę dodatków, wciąż stoi o krok, za konkurencją. To nie tak, że on jest wolny, po prostu, konkurencja jest szybsza. Różnice są małe, ale dla chętnego, zauważalne. Jeżeli masz możliwość, to przejdź się do jakiegoś sklepu i się nim pobaw.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm troche mi namieszaliscie w glowie bo juz w 90% bylem zdecydowany na S5 a teraz glosy ze jednak jest wolniejszy. Druga sprawa to klawisze pod ekranem. Zdecydowanie wole jak klawisze sa fizyczne jak w samsungu a nie emulowane na ekranie. Wogole co za debil wymyslil zeby klawiszami ekran zaslaniac, co gorsza ten patent jest w wiekszosci telefonow.

Link to post
Share on other sites

Wolniejszy, nie znaczy wolny. Kiedy bawię się telefonami znajomych i narzekam, że są wolne, Oni nie wiedzą, o co mi chodzi.
Na S5-tce, nie uświadczysz lagowania, jedynie, kiedy położysz dwa telefony obok siebie (np. S5 i M8) i zaczniesz porównywać szybkość otwierania stock-owych aplikacji (takich jak np. kontakty, czy sms-y,), to zauważysz różnice. Mówiąc inaczej, aplikacje wbudowane, są "cięższe" i ładują się dłużej. W przypadku aplikacji z marketu, nie ma to żadnego wpływu.

Sam oceń:



 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za filmiki blaven. A aktualizacja do lolipopa cos poprawila w dzialaniu S5? Nadal za S5 przemawiaja fizyczne klawisze pod ekranem.

A mozna wgrac custom rom i bedzie chodzil szybciej? Kiedys jak mialem androida to bawilem sie tymi custom romami ale wypadlem z obiegu i nie wiem czy teraz mozna do kazdego bez problemu wgrac.

Link to post
Share on other sites

To jest Android, zawsze można wgrać. Problem polega na tym, że stracisz gwarancję i nie da się tego ominąć. Wszystkie flagowe Samsungi, od S4 w górę, tak mają :/

Pierwsze wersję Lollipop-a dla Polski, już znacznie przyśpieszyły urządzenie, jednak zaczął zużywać sporo energii. Obecne wersje (mam wgraną wersję z Wielkiej Brytanii, z połowy lutego), są zarówno szybsze, jak i oszczędniejsze.

Link to post
Share on other sites

Tak mam i chyba tak zrobie.

No ale pobawie sie a dylematy pewnie zostana. Jesli mam juz wydac 1000-1500zl to wole zeby to byl zakup przemyslany. Za Lumie zaplacilem rok temu 1800zl teraz wolalbym troche mniej.

 

Co myslicie o tym?

http://olx.pl/oferta/sony-xperia-z3-bez-simlocka-gwarancja-CID99-ID9eDsl.html#8606c671d1

Edytowane przez david87-87
Link to post
Share on other sites

 

 

Zalezy mi na plynnosci bo posiadam Lumie i nie wiem co znaczy ze tel sie zacial, zlagowal, nie mam tych problemow i od tel z androidem tez tego wymagam

nie wymagaj niemożliwego, chyba ze wgrasz jakis custom rom/CZYSTEGO androida i nie bedziesz za duzo na nim instalował, wtedy moze osiagniesz swoj cel 
android jest za słabo zoptymalizowany aby był szybki 
jak kupisz np nową Z2 to dostaniesz nakladke od Sony ktora... zamuli ci telefon po pewnym czasie, Samsung ma TouchWiza... to wystarczy. Wszechobecny plastik nie wyglada zbyt elegancko, w porownaniu do Z2 to dwa inne światy, masz na tyle szkło (jeśli ci peknie to mozesz je sobie sam wymienic, trzeba tylko wiedzieć jak :) ktore wyglada o niebo lepiej od plastiku, ramka wokół telefonu wykonana jest z miare dobrego materialu, nie brudzi sie az tak bardzo, wytrzyma niewielkie upadki i w dodatku jakos wyglada, przynajmniej to nie plastik...
 

Link to post
Share on other sites

Android zamula po pewnym czasie. Rozumiem, że to jedyny argument, jaki ktoś kiedyś znalazł, aby pokazać, że jednak w czymś ten system przegrywa z innymi. Inna sprawa, że to jedyny argument, jaki ostatnimi czasy słyszę, a do tego... nieaktualny.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/android-4-3-obsluga-trim-usuwa-spowolnienie-po-dlugim-uzytkowaniu.html
http://blog.pclab.pl/mieszko/Dlaczego.m%C3%B3j.smartfon.zamula.si%C4%99.po.pewnym.czasie,312

Dobrze by było, gdyby Admin przypiął do strony głównej temat "Dla czego Android nie zamula po pewnym czasie" i umieścił link, do opisu problemu. Wiele osób, dowiedziałoby się wreszcie, że świat nie stoi w miejscu i problem, który tak bardzo nęka ich duszę, już dawno został rozwiązany, a co za tym idzie, nie muszą spamować, pod każdym zapytaniem odnośnie telefonu.

Link to post
Share on other sites

Czego nie rozumiesz: od Android-a 4.3. Tu nie chodzi o zastosowanie. Aby tego nie było, producent musiałby to wyrzucić na siłę, co automatycznie wiązałoby się, ze strzałem w kolano... kilka razy. Minęłoby pół roku i na producenta posypałaby się lawina, dlaczego konkurencja działa wciąż sprawnie, a ich telefony nie.
Kiedyś nikt nie zdawał sobie sprawy z problemu, a ten za bardzo się rozwinął. Te czasy minęły, a ja ciesze się, ze sprawnego i cały czas szybkiego, kilkumiesięcznego Galaxy S5.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiamy o flagowcach - Z2 i S5. Śmiało można więc już, o Lollipop-ie debatować, a nie o ICS, czy wczesnych JB. Co więcej, zarzuciłeś, jakoby któryś z tych dwóch, miał, za jakiś czas, zwolnić. Nie wiem więc, o czym Ty w ogóle mówisz.

Link to post
Share on other sites

 

 

mowie o tych co maja ponizej 4.3...

Rzadko który telefon ma teraz poniżej 4.3.

 

 

 

Samsung ma TouchWiza... to wystarczy.

Zdarza mu się zwolnić tak samo, jak i iOSowi na moim byłym iP5. Nowe TW są coraz lepsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...