Skocz do zawartości

Myszka oraz podkładka ew klawiatura


Recommended Posts

Witam jakiś czas temu napisałem temat o zestawie peryferiów do nowego komputera, temat troszkę ucichł ponieważ załatwiłem sobie jakieś stare graty aktualnie go niego powracam i tak:

 

Klawiatura którą najprawdopodobniej zamówię będzie Corsair k95 rgb na redach

ogólnie gram najwięcej w cs go ale lubię też po troszkę w wszystko (najwięcej pojęcie względne, na wszystko w co gram max 2h dziennie najczęściej max 1 ;D)

 

Do tego potrzebuję myszki oraz podkładki, zastanawiałem się ostatnio również nad keypadem.

 

Mam bardzo dużą dłoń i bodajże trzymam palmgripa, cała łapa na myszce, nie potrzebuję jakoś dużo przycisków bo i tak z reguły makr nie ustawiam ale też mi nie przeskadzają trzymam myszkę w układzie 1+2+2

 

To chyba na tyle cena nie gra zbyt dużej roli ale tak obiektywnie 500zł na komplet myszki z podkładką ew polecony jakiś dobry keypad gdyby miało to sens.

 

Interesuje mnie jeszcze czy są jakieś na tyle duże podkładki aby można było na nią dodatkowo klawiaturę położyć, ot takie zboczenie :)

 

 

Dzięki bardzo za odczytanie i liczę na jakieś wskazówki, troszkę ciężko mi po sklepach jeździć bo pracuję uczę się i ogólnie mam grafik zapełniony, ale jeżeli powiedzmy wybiorę już te 3/4 modele to wtedy pojadę dokładnie obadać ;>


ref?

Link to post
Share on other sites

Klawiaturę jakom przedstawiłeś możesz śmiało kupić albo wejść w K70 która też jest bardzo dobra.

Co do myszy możesz sie pokusić na Mionix Avior 7000 plus dodatkowo podkładka Roccat Taito 5mm rozmiar dowolny.

Możesz również wybrać  Roccat Kone Pure optical wersja do wyboru.

Co do keypada sam używam Razer Nostromo fajny gadżet ale przy klawiaturze mechanicznej zrezygnowałem z niego na poczet grania w CS. Ale jak masz kaprys możesz sobie coś takiego zakupić.

Link to post
Share on other sites

W końcu coś ;p właśnie między tymi klawami się zastanawiam bo w zasadzie różnią się tylko dodatkowymi guzikami ale czasem przydatny gadżet,  osobiście zastanawiałem się nad naosem ponieważ wygląda na sporą tylko jak będzie z nią w grach typu fps? jeszcze spora obok roccata jest ss rival 

 

a jak z podkładką taką pod klawiaturę ;p jest wgl takie coś ?

Link to post
Share on other sites

Co do podkładek to Razer posiada takie dywany:)

Jeżeli chodzi o mysz to Naos jest świetny lecz do FPS to tutaj byś musiał celować w Aviora.  No chyba że budżet Tobie pozwala więc bież dwie:) Natomiast zobacz jeszcze Func MS-3 R2. 

W przypadku klawiatur to miałem styczność z takimi opiniami ludzi którzy posiadają K95 że padają tam LEDy. Nie za bardzo to rozumiem bo w K70 są te same i tam tego problemu nie ma. Fakt że te problemy występowały w zwykłych serii K95 a nie RGB.

Ale tutaj możesz śmiało wejść w cokolwiek tak w zasadzie, zawsze możesz zareklamować gdyby coś się działo. 

Jeszcze jedno w zeszłym tygodniu jak się nie mylę była dyskusją w kwestii klawiatur i pojawił się tytuł Gamdias Hermes. Klawiatura mało popularna w Polsce ale mnie trochę urzekła i moim zdaniem ma szanse trochę tutaj namieszać. Może akurat się Tobie spodoba.

Link to post
Share on other sites

I znowu nie miałem czasu odpisać ;) 

 

Czyli rozumiem że zostać przy tej klawiaturze k95 oraz brać minoxa (a najlepiej oba) tak ? bo nic innego chyba nie jest na tyle ciekawego ? zastanawiałem się swego czasu nad rivalem oraz g502 więc jak się odniesiesz do nich ?

Link to post
Share on other sites

Jezeli klawiatura Tobie technicznie odpowiada to mozesz smialo brac. Co do myszy Avior 7000 tutaj odstaje od tych ktore podales. Jezeli juz bym mial Aviora z czyms zamieniac byl by to zdecydowanie Roccat kone XTD. Ale w tym wypadku nie ma sensu doplacac. Ja posiadam kombinacje Avior i podkladka Roccat Taito 5mm genialny tandem. Jezeli go kupisz to zrozumiesz o co chodzi:)

Link to post
Share on other sites

Fakt jest taki ze Roccat jest duzy nawet bardzo ale Avior do malych nie nalezy a przedewszystkim bardzo dobrze lezy w dloni. Z Roccatem jest jeden maly myk muabowicie nie kazdemu pasuje ten rozmiar. Najlepiej przymiarke zrobic. Tylko teraz Roccat jest w dwoch odmianach laser i optyk. I skoro jest optyk to tutaj w tego celowac. Tylko problem w tym ze do tanich nie nalezy wiec jak wspomnialem trzeba spokojnie sobie rozpatrzec czy warto doplacac. Bo Avior daje sobie rade doskonale w grach wymagajacych precyzji.

Link to post
Share on other sites

No z tym bedzie problem bo tych myszy jest bardzo malo w Polsce mam na mysli sklepy oczywiscie. Ale to nie jest az tak duzy problem bo nawet jak bys jakakolwiek zamowil czy nawet klawiature ze sklepu Online ustawowo masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Wiec spokojnie jak cos nie bedzie Tobie odpowiadac poprostu odeslesz z powrotem.

 

Link to post
Share on other sites

Na tym etapie co soba reprezentuje Avior a to co mozna dostac od Kone XTD czy warto doplacac grubo ponad 100zl wydaje mi sie ze nie. Mam obie te myszy i z bulem musze powiedziec ze Kone mi sie kuzy. Rzadko go uzywam w tym momencie. XTD to super mysz ale np do CS bym go nie bral. Ja mam takie osobiste wrazenie majac te dwie myszy ze Avior jest tak jak by bardziej Mobilny. Ulozenie dloni plus masa myszy oraz swietny sensor tutaj bardzo wysoko stawia ja w kategorii myszy gamingowych. Jak dla mnie biorac wszystkie za i przeciw tutaj Avior wychodzi lepiej. Za ta cene to naprawde fenomenalna mysz.

Jak dorzucisz do tego jeszcze podkladke jak np Roccat Taito ja akurat mam 5mm to tutaj masz konkretna bron gamingowa.

Link to post
Share on other sites

a to takie pytanie rozumiem że skoro masz obie myszki to już nie chodzi o koszt ? więc w czy lepszy jest minox od roccata ? bo strasznie mnie to nurtuje. Rozumiem że jak do cs to naos jest do d... tak ? mam jeszcze aktualnie myszkę logitech g700 a wydaje mi się troszkę mała ;)

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa by mówić o tym która jest lepsza. Kone jest super z racji  co można z nim robić( waga, ustawienia myszy za pomocą softu) i sam fakt jak mysz jest wykonana. Jest to jedna z największych myszy na rynku. Gram nią we wszystko ale w przypadku CS kiedy już zacznę bawić się w niski DPI ciężko mi się jest wpasować. Dlatego kupiłem Aviora.

Avior jest ciut mniejszy, lecz długi porównywalny z XTD o 1cm krótsza. Bardzo dobrze leży w dłoni waga jest ok100g.

I teraz sprawa ma się tak: jak bym miał dziś kupić mysz mając te dwie na uwadze to brał bym Aviora bo można nim grać we wszystko bez wyjątków, natomiast XTD w CS były by już schody. Oczywiście jest wersja Kone XTD Optical ale koszt tej myszy to ponad 400zł. Więc mając Aviora który sprawdza się w każdej grze kosztuje niecałe 300zł jest warte tego by zakupić Kone XTD Optical?

Moim zdaniem nie, lecz trzeba pamiętać że XTD ma możliwość modyfikacji wagi a Avior nie, ale czy jest to warte wydawać ponad 150zł?

Naos do CS odpada z racji kształtu, a znowu G700 nie jest aż taka mała :) 

Link to post
Share on other sites

no właśnie niby nie jest mała a dla mnie za mała ;> poza tym rozważałem zakup 2 myszy jeszcze lecz nie wiem czy to ma sens w zasadzie g700 jest w porządku myszą do rp-gów czy różnych programów typu cad-cam bo ma sporo dodatkowych guzików zarazem bardzo dobrze- jak dla mnie - ustawionych.

 

a kupowanie w myszek tego samego typu czyt. xtd i avior chyba mija się z celem przez to tak dopytuje, dla mnie koszt będzie i tak troszkę niższy bo raz vat odpadnie a 2 zniżki dosyć spore ;> więc różnica zrobi się ok 100zł max

Co do klawiatury raczej zdecydowany na k95rgb a podkładka ? myślę nad tą taito lecz jest chyba troszkę za mała jak dla mnie, teraz kingston ma jakieś fajne dywany tylko wie ktoś jak to się ma w praktyce ?

Link to post
Share on other sites

W tym wypadku na pewno nie ma sensu brać 2 myszy. Skoro G700 jest w dobrym stanie, nie wymaga wymiany z racji  zużycia, to jak najbardziej zostawić ja. Jedynie kupić Aviora czy coś w jego charakterze jako sprzęt do gier typu FPS i w sumie po sprawie.

Podkładka tutaj Taito jest w wersji King Size, zweryfikuj rozmiar dopasuj do oczekiwań i zobaczysz. Fakt że jest to bardzo dobra podkładka.

Klawiatura K95 jeszcze w wersji RGB skoro nie przeszkadza Tobie jej cena to śmiało :) 

Link to post
Share on other sites

Cena przeszkadza ale wygląd to usprawiedliwia jak dla mnie.

no właśnie "aviora czy coś w jego charakterystyce" więc avior czy xtd bo raczej innych pod uwagę już nie biorę.

 

Już znalazłem king size i chyba spasuje :) ale pytanie bo Ty chyba pisałeś o 5mm grubości a ja wszystkie widzę 3mm

Link to post
Share on other sites

No z myszą musisz się poważnie zastanowić najważniejsze że masz już typy. Podkładki 5 mm są dostępne w rozmiarze king size sam ją brałem pod uwagę. Widocznie aktualnie są braki na rynku. Na allegro widziałem tą co ja posiadam lecz rozmiar to midium. Możesz śmiało brać king size 3 mm nie wielka różnica.

Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładać nowego tematu, więc tu napiszę: 

 

Można dostać klawiatury w układzie jak http://procpu.pl/p/1727/13494/roccat-ryos-mk-szalik-roccat-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html tyle ze bez bloku numerycznego ? 

 

Trackball jest dobry do gier ? Możecie coś więcej o tym powiedzieć w grach? 

Edytowane przez karai
Link to post
Share on other sites

Oczywiście możesz brać inne, ale Taito a w zasadzie podkładki Roccata są bardzo dobre, w stosunku ceny do jakości. Przez dobre parę lat używałem Roccat Sota rewelacyjna podkładka ale mi przypadkowo pękła i musiałem nabyć coś nowego. Miałem okazje bawić się SS QCK i jakoś mnie nie zachwyciły. Kupiłem Razera Goliathus Control rozmiar Large i tutaj wielkie rozczarowanie. A na Roccatach jeszcze się nie przejechałem. Jest cała masa tematów o tych podkładkach i ich ocena jest bardzo wysoka. Wydaje mi się że King Size powinien Ciebie zadowolić.  


W tym modelu nie ma co liczyć na brak numerycznej strony. A trackball jest rewelacyjny do projektowania w grach jedna z najgorszych opcji jakie można wybrać

Link to post
Share on other sites

Byłem w sklepie oczywiście aviora nie było ani corsair ;P ale sprawdziłem xtd i ... MAŁA ;/ troszkę mnie to przeraziło osobiście lepiej mi się chyba rivala trzyma ponieważ na xtd dre ręką po podkładce ;/ oczywiście może kwestia przyzwyczajenia, po prostu nie wiem ...

Link to post
Share on other sites

Dostanie Aviora w sklepie stacjonarnym raczej graniczy z cudem dlatego że mysz ta jest mało popularna. Ta sama historia jest z Zowie. Nawet jeżeli ją zamówisz i będziesz miał jakieś obawy co do kształtu itp. zawsze możesz odesłać w przeciągu 14 dni. Ta sama historia dotyczy klawiatury. Lecz w przypadku klawiatury jest znacznie większa szansa na to że pojawi się w sklepie i będzie można ją sprawdzić namacalnie. Kone natomiast, mówisz że jest mała?? to powiem szczerze że dość dziwne bo jak dla mnie jest jedną z największych na rynku. Jedyne co mogę o XTD powiedzieć to fakt że kształt nie każdemu pasuje, bo jest dość specyficzny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...