Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do wymiany mojego wysłużonego blaszak na coś nowszego. Ze starego komputera przeniosę dyski HDD 500GB (WD caviar green) i SDD 128GB (Plextor M6S), w przyszłości planuję dokupić dysk HDD 1TB. Przygotowałem wstępny 'zarys' sprzętu i chciałbym prosić o ocenę czy całość będzie do siebie pasować, oraz (przede wszystkim) ocenę wybranej płyty głównej i ewentualną propozycję lepszej płyty (tańszej).

 

  • Zastosowanie komputera : gry, multimedia, praca codzienna
  • Maksymalna kwota : teoretycznie brak
  • Których części potrzebuję : zestaw bez dysku i napędu optycznego
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak (bez ekstremalnego kręcenia)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD (iiyama XB2483HSU)
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nagrywarka DVD LG-cośtam, HDD Caviar Blue 500GB, SDD Plextor M6S 128GB.
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/nx1kVO/
  • Inne : w obudowie docelowo planuję umieścić w sumie 6 wiatraczków, czy wybrana płyta główna będzie odpowiednia ? Czy jest jakaś tańsza alternatywa która będzie odpowiednia dla wybranego zestawu ? (i5-4690K, Gigabyte GTX970 G1).
Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera : gry, multimedia, praca codzienna

Praca codzienna, czyli typowo biurowa czy zupełnie coś innego ?

 

 

Maksymalna kwota : teoretycznie brak

A praktycznie ? 

 

 

w obudowie docelowo planuję umieścić w sumie 6 wiatraczków
 

Na co aż tyle ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Praca codzienna, czyli typowo biurowa czy zupełnie coś innego ?

 

Przeglądanie internetu, klepanie w wordzie itp. Żadne zastosowania zawodowe. Może AutoCAD w przyszłości.

 

 

 

A praktycznie ? 

 

Praktycznie nie chcę przekroczyć obecnego kosztu zestawu po odjęciu ceny dysków i napędu które już mam lub dokupię w przyszłości. Czyli około 4100 zł

 

 

 

Na co aż tyle ? 
 

 

Tyle mieści się w obudowie, a że Zephyr kosztuje 15 zł więc czemu nie ? A poważnie, czy będę używał aż 6 wiatraczków, tego nie wiem, ale skoro jest taka możliwość to zakładam że będę.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

SilentiumPC Grandis XE1236

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Antec True Power Classic GOLD 550W

Razem 4129zł  +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Dostajesz wydajniejsze chłodzenie w postaci Grandisa, szybszą pamięć z niskimi radiatorami, tańszą płytę główną wystarczającą by podkręcić ten procesor, GTX 970 od Asusa sporo cichszą z półpasywnym systemem chłodzenia i Backplate, solidną i lepiej wykonaną obudowę Gelida, a także pewniejszy zasilacz niż supremo, wystarczy spojrzeć na rezerwę prądową na linii +12V ponad 14A więcej w antecu, tylko świadczy o tym, że jest to solidniejsza konstrukcja, również z 5 letnią gwarancją i certyfikatem gold.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Sadek.0
 
Dzięki za pomoc, ciekawy zestaw i przydatne argumenty  :)
 

Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1253/7010)

 
Co powiesz o Gigabyte GTX970 G1 Gaming o którym pisałem w pierwszym poście ? Patrzyłem na testy i wydajnościowo minimalnie lepszy, w dodatku tańszy. Plusem ASUSa jest pół pasywne chłodzenie ale nie wiem czy nie wole tańszego, minimalnie wydajniejszego Gigabyte. Nad grafiką pewnie będę się zastanawiał do samego końca, aż zamówię sprzęt.

 

Antec True Power Classic GOLD 550W

 

Antec bardzo fajny ale zależy mi na zasilaczu modularnym. Mógłbyś  coś doradzić ?

 

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

 

Podobno ludzie miewają problemy z tą płytą. Może lepiej dołożyć do gaming 3 ? Albo wziąć jakąś inną płytę ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Co powiesz o Gigabyte GTX970 G1 Gaming o którym pisałem w pierwszym poście ? Patrzyłem na testy i wydajnościowo minimalnie lepszy, w dodatku tańszy.

No tańszy to on nie jest  http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

w perspektywie sklepu to asus jest tańszy, spójrz jeszcze na Palita również półpasywny tryb pracy chłodzenia do tego wydajność na poziomie Gigabyte G1 gaming http://pclab.pl/art59688-16.htmli jest to karta tańsza o ponad 100złz.


 

 

Antec bardzo fajny ale zależy mi na zasilaczu modularnym. Mógłbyś  coś doradzić ?

Cooler master g550m, niestety niżej certyfikat bronze, ale równie dobra konstrukcja oparta o przetwornicę DC-DC. 


 

 

Podobno ludzie miewają problemy z tą płytą. Może lepiej dołożyć do gaming 3 ? Albo wziąć jakąś inną płytę ?

Nic mi nie wiadomo na ten temat, nie spotkałem się jeszcze by ktoś na nią narzekał. Dopłata jest niemałą 100zł, ale czy jest sens, myślę że nie warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt, z tą płytą od MSI to się trochę zapędziłem, chodziło o inną płytę.

 

O grafice pewnie zdecyduję w momencie składania zamówienia na części. Do tego czasu na pewno jeszcze 10 razy zmienię zdanie którego producenta brać :)

 

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

 

Co powiesz na te Hypery ? Cena poniżej 300 zł tak jak proponowane przez Ciebie, low profile, 2400MHz, CL11. Na Morelach Team Groupy zaczynają się od 320 zł.

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

W jednym z tematów ktoś zauważył że na IEMie można w fajnej cenie kupić płyty od ASUSa

 

http://lpk.x-kom.pl/iem-2015/asus.php

 

Pod spodek mam kilka minut i mogę się wybrać :) Myślicie że warto ?

 

Asus Z97 - PRO GAMER 305,5 zł

Asus MAXIUMS VII RANGER 429,5 zł

 

Pytanie tylko czy się tam dopcham bez biletu :D

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

Tych płyt raczej rzucili kilka sztuk i dawno już ich nie ma

 

 

 

a ja bym polecił MSI Z97 G43 Gaming bo ma killer 2200 i audio Bosta mam i jest bezproblemowa, proste oc i stabilność tytanu

 

Niesamowite argumenty ! Ta płyta jest już niedostępna. Całe szczęście. 


Podaj jak wygląda cały konfig na chwilę obecną. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie udało mi się dorwać Asusa na promocji :(

 

Na tą chwile zestaw prezentuje się tak:

http://www.morele.net/inventory/info/BaWnXr/

plus obudowa najpewniej Gelid Darkforce

 

przy okazji, jak ocenicie te płyty MSI vs Gigabyte

Gigabyte 10zł droższa ale polecana w Morelach. Narazie obstaje przy MSI ale jeśli warto dołożyć 10 zł to nie ma problemu.

Edytowane przez sieniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...