Skocz do zawartości

Zestaw 3000 zł, gry


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, po kilku miesiącach odkładania każdego grosza stanąłem wreszcie przed pytaniem, jaki komputer złożyć. Uczciwie przyznaję, że od dawna nie śledziłem zmian na rynku, nie znam nowych trendów i nie orientuje się w jakim kierunku całokształt teraz zmierza, stąd moja prośba do was. Potrzebuję komputera spełniającego poniższe warunki:
 

  • Zastosowanie komputera : głównie gry (Wiedźmin 3, LoL, Battlefield 4)
  • Maksymalna kwota : 3000 zł (jeżeli przy dołożeniu jakichś 200 zł będzie skok wydajności, to zainwestuje) 
  • Których części potrzebuję : jednostki centralnej
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model1680x1050, LG FLATRON L226WA (będzie wymieniony później)
  • Specjalne wymagania 
    - nie musi być strasznie cichy; 
    - musi za to być dość żywotny, z możliwością wymiany podzespołów, które się  zestarzeją (planuję korzystać z niego jakieś 5 lat); 
    - kuszą mnie dyski SSD
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nie
  • Własna propozycja zestawu : nie; z racji, że nie orientuję się jak funkcjonują dyski SSD ciężko mi złożyć coś samemu, karta graficzna to pewnie R9 280X lub R9 280, ale nie mam nic przeciwko Geforcom (a nawet je lubię, tylko podobno w tej półce cenowej nie są ekonomiczne), procesor pewnie jakaś wariacja i5, 4GB RAMu z możliwością dołożenia
  • Inne :

Mniej więcej wiem czego szukam, ale proszę was o podanie konkretnego zestawu, który dobrze by z sobą współgrał i spełniał powyższe wymogi, na tyle na ile jest to możliwe. Pozdrawiam

Gardo

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=65420\

 

sprzęt bez możliwości oc

z czasem dokupisz 4gb pamieć i jest git 

 

4-rdzeniowy procek najnowszej generacji 

płyta z chłodzoną sekcją w standardzie micro atx

pamięci z niskim opóźnieniem cl9

jeden z lepszych i tańszych na rynku dysków ssd 

dobry i szybki jak na hdd dysk twardy

dobra karta graficzna konkurent gtx 770 bez problemu pograsz w full hd 

dobrze wentylowana obudowa w zestawie 4x wentylator fabrycznie montowany 

modularny zasilacz z mocną linią v12 

Edytowane przez wojciechpiwo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zestaw wyżej bardzo fajny. Możesz jednak zastanowić się też nad inną opcją. Rezygnujesz póki co z dysku SSD oraz dokładasz te 200 zł do zakładanego budzetu i bierzesz zestaw z GTX 970

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS124 SATA (black)

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010)

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

3362 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Dostajesz tuta kartę graficzną wydajniejszą o około 30% względem R9 280X z zestawu wyżej. Karta o niskim poborze prądu, z dobrym chłodzeniem i z pięcioma latami gwarancji. Dodatkowo łapiesz się na promocję nV na darmową grę w postaci Wiedźmina 3. Dysk SSD oraz 4 GB DDR3 dokupujesz z czasem 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...