Skocz do zawartości

Nowa grafika / SLI do zestawu


Recommended Posts

Witam,

Jako, że Morele zwróciło mi kasę za kartę wysłaną na reklamację, a integra z procka nie pozwala na ustawienie ultra detali zdecydowałem się na zakup nowej grafiki do swojej puszki.

Budżet: 2500 - 3000 zł. 

Poprzednia karta: MSI GTX 780 OC

Chciałbym kupić coś najbardziej wydajnego w tej kwocie, żeby mieć spokój przynajmniej na rok. Pytanie czy kupować teraz jakieś SLI, czy jedną kartę, czy czekać na nowe serie? Zasilacz da radę z dwoma kartami?

Podzespoły:

Intel Core i7-4770K
AsRock Z87 Extreme4
Newton R3 600W Power Supply

Link to post
Share on other sites

Parcia na nowe 980 nie mam, właśnie z tego względu że są droższe o jakieś 30% od poprzedniej serii x80 z tej racji, że nie mają konkurencji.

Gram póki co w FHD, ale w przyszłości będę zmieniał monitor na jakiś z wyższą rozdziałką, odświeżaniem.
 

Edytowane przez livarion
Link to post
Share on other sites

Czyli Jak 290x wypada wydajnościowo słabiej od 970, a chciałbym kupić co lepszego to pozostaje tylko dorzucić te 700 - 1000 zł do 980? Czy znajdzie się coś bardziej opłacalnego od 980 i wydajniejszego od 970? Ewentualnie to SLI.

 

Myślałem, że to jest R9 290 (Bez "x") ale nawet z "x" jest minimalnie słabszy od GTX 970, jak dla mnie 2 opcje;

1) Czekasz na premierę radków (na 100% pojawią się ciekawe propozycje)

2) SLI z GTX 970, nie nastawiaj się negatywnie przez te problemy z pamięcią, ludzie zapominają, że ta karta ma nadal solidne 3,5GB + Ty masz rodzielczość FHD a więc te problemy w ogóle Cie nie dotyczą.

Link to post
Share on other sites

Weź sobie kolego GTX-a 970. Na rok czasu spokojnie wystarczy. Później łatwiej będzie odsprzedać i mniej straci na wartości niż radeon. Do tego dostaniesz kod na wiedźmina 3, który też można za minumum 100 zł odsprzedać. A jak wyjdzie 980 ti i r9 390x, to sobie wymienisz na mocniejszą.

Link to post
Share on other sites

@up sugeruję skończyć z takim durnotami. Z tA wydajności powyżej 3,5GB jest jak z yeti niby istnieje, a nikt nie widział, a juz na pewno karta nie dostanie po du**e jesli chodzi o cene ani troche

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Ile opinii.

Rozumiem, to daję spokój ze SLI i topową kartą w takim razie i do czasu wyjścia nowych serii wezmę jedną ze średniej półki.
Która będzie tutaj lepszym wyborem?

1. http://www.webhallen.com/dk-da/computerkomponenter/205436-msi_geforce_gtx_970_gaming_4gb__witcher_3
2. http://www.webhallen.com/dk-da/computerkomponenter/197500-asus_radeon_r9_290x_4gb_matrix_platinum

Proszę nie zwracać tutaj uwagi na wieśka przy GTX.

Link to post
Share on other sites

 

 

to pozostaje tylko dorzucić te 700 - 1000 zł do 980?
Ja bym brał 980 , sam się zastanawiałem z tydzien jak składałem kompa nad kartą i wybrałem 980 a też myślałem nad 2x970 :menda:%-) Jestem mega z niej zadowolony , nie żałuje ani grosza wydanego na nią i śmiać mi się chce jak czytam to odradzanie 980 , chcesz najwydajniejszą obecnie karte , bierz 980 - Proste ...
Link to post
Share on other sites

Bzdury! Biorąc pod uwagę wydajność/cena gtx980 jest nieopłacalny.

 

r9 290 jest kartą bardzo wydajną, jest tańszy od gtx970 a wydajność ma na tym samym poziomie.
Spokojnie oraz we wszystkie obecne gry na najwyższych ustawieniach.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites
Ja bym brał 980 , sam się zastanawiałem z tydzien jak składałem kompa nad kartą i wybrałem 980 a też myślałem nad 2x970 :menda:%-) Jestem mega z niej zadowolony , nie żałuje ani grosza wydanego na nią i śmiać mi się chce jak czytam to odradzanie 980 , chcesz najwydajniejszą obecnie karte , bierz 980 - Proste ...

A co mu powiesz, jak za 2 miesiące będzie mógł w tych samych pieniądzach kupić 980ti?

Link to post
Share on other sites
Bzdury! Biorąc pod uwagę wydajność/cena gtx980 jest nieopłacalny.   r9 290 jest kartą bardzo wydajną, jest tańszy od gtx970 a wydajność ma na tym samym poziomie. Spokojnie oraz we wszystkie obecne gry na najwyższych ustawieniach.

 

Że co :)? Po co wprowadzasz autora w błąd od kiedy R9 290 jest tak samo wydajny? Jest 5-10% różnica na korzyść GTX 970 i koniec. Miałem obydwie karty. Nie wspomne, że przeciętny gtx 970 kręci się o 150Mhz w góre. R9 290 podkręcasz i robi się helikopter nawet w super *****istych wersjach chłodzenia :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

 

 

A co mu powiesz, jak za 2 miesiące będzie mógł w tych samych pieniądzach kupić 980ti?
Ahahahahahah idz trzezwieć ;) Za 2 miesiące 980 TI ? Gdzie masz info że za 2 miesiące będzie wersja TI 980tki ? :wariat: :wariat: :wariat: :wariat:

 

I po drugie autor chce karte kupic dzisiaj , nie za 3 , 5 , 7 miesięcy ...


 

 

2x 970 w sli i hulaj dusza diabla nima :D do full hd wypas, i duzo wydajniej od 980 za niewielka doplata

Jak masz pisać takie głupoty to nie pisz w ogóle ;) Wydajniej , spoko zgadzam się tylko miałeś kiedyś do czynienia ze SLI ? To nie jest taka prosta sprawa , muszą być odpowiednie sterowniki , nie każda gra obsługuje SLI ( teraz już prawie każda ) ale nie zawsze chodzi na niej SLI jak powinno , niektóre gry na SLI mają nie dużo więcej FPS jak jedna karta ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...