Skocz do zawartości

Dioda zasilania na płycie głównej świeci, a komputer nie startuje?


Recommended Posts

Witam moj problem jest troche dziwny, ponieważ sprzedalem (był sprawny) komputer i kupujący mi napisał ze wszystko podłączył (bez dysku twardego. Podzespoły trzeba było ze sobą podlaczyc bo to byl przekładany komputer) i twierdzi ze dioda zasilania na płycie głownej swieci a komputer nie startuje? 

Co moze byc tego problemem?  jakieś pomysły? moze złe podłączenie?

Link to post
Share on other sites

@@HaNeK,

Bios beep code.

Powiedz mi jak ma BIOS wydać deep'a jak nie wstaje płyta, przecież napisał że dioda zasilania pokazuje napięcie, ale komp się nie uruchamia, fizycznie nie pracuje, więc bios też nie pracuje. BIOS wydaję dźwięk przy uruchamianiu płyty i szybkich testach podzespołów... Sama dioda sygnalizacji napięcia na płycie nie wyda dźwięku...

Link to post
Share on other sites
Powiedz mi jak ma BIOS wydać deep'a jak nie wstaje płyta, przecież napisał że dioda zasilania pokazuje napięcie, więc bios też nie pracuje.

Czy ty w ogóle wiesz co to jest beep code biosu ? Bios mógł wystartować z procedurą POST przy czarnym ekranie a to daje szanse na sygnał błędu. Nie napisał nic czy wystartowały dyski i wentylatory więc i pytanie bożo_wporzo o sygnały speakera było jak najbardziej na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Zanieś ten komputer do placówki, gdzie pracują ludzie posiadający niezbędne doświadczenie oraz sprzęt, aby poprawnie zdiagnozować usterkę.

Sam jak widać nie masz pojęcia o tym co robisz.

Link to post
Share on other sites

pisał mi ze wszystko podlaczyl dobrze

a z tym bios deep to juz nie kumam  :rotfl: radiator niby tez nie startowal :c

Poproś człowieka, który ma ten komputer żeby zrobił zdjęcie płyty głównej, najlepiej gdyby uchwycił miejsce podłączenia przycisku power(prawdopodobnie dolna część płyty głównej).

 

Podaj też co to dokładnie za sprzęt - konkretne modele podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...