Skocz do zawartości

Najtańszy telefon z 2GB RAM'u


Recommended Posts

rysiooo, dnia 11 Marz 2015 - 18:26, napisał: A Android potrzebuje minimu 3 GB, żeby płynnie działać. Tobie chyba ktoś płaci za takie pierdo**nie bzdur...

A ja się zgadzam w 100%.

Otóż ile GB RAM mają telefony z Androidem obsługujące:

- 20 MPiX

- czytnik linii papilarnych

- LTE

- rozdzielczość HD

A ile potrzebują pamięci RAM telefony z Androidem mające rozdzielczość od full HD w górę + to co powyższe?

Ile potrzebują pamięci telefony z Androidem oferujące to co nowe iPhone'y odnośnie nowych funkcjonalności (linie papilarne, czujniki ruchu - aplikacja monitorująca "zdrowie", HDR'y, itp?).

Tutaj nie chodzi o proste działanie z minimalną opcją funkcji - zwykły, okrojony CM - bo jak się na to uprze to i 1GB RAM wystarcza. Wzmianka 3 GB RAM dotyczyła zapewne górnolotnych urządzeń.

 

 

 

Więc PO CO pakują 4 GB RAM'u ?

Dokładnie. Po co? Skoro konkurencja, która sprzedaje się w milionach posiada tylko 1GB RAM i wszystko, nawet najbardziej wymagające gry działają płynnie? W Antutu osiąga przy takiej konfiguracji lepsze wyniki niż 3GB RAMowe urządzenia - tutaj już nie mówicie o braku miarodajności tych testów. Androidowcy się nimi jarają, ale jak ktoś z iPhonem wyskoczy, to wtedy zaczyna się gadka, że jest to niezbyt precyzyjna metoda miary wydajności telefonu.

 

 

 

W Lumii 930 dano takie parametry z prostego powodu - IDIOCI idą do sklepu i patrzą na GOŁE cyferki, wręcz się nimi masturbują. NIe ważna jest optymalizacja systemy, jakość optyki, matrycy - dla DEBILI najważnjejsza jest MAGIA liczb.

Tutaj też nie do końca się z zgadzam. Przypomnijcie sobie dlaczego w bliźniaczej do Lumii 920 - L1020 dołożono gigabajt RAMu. Jeśli nie pamiętacie to chodziło o Pure View. Lumia 930 ma gorszy aparat niż 1020L, lecz też posiada Pure View. Dodatkowo dochodzi do niej rozdzielczość ekranu full HD, czego L1020 nie miała. Wydaje mi się, że do obróbki takich zdjęć (zapis dwóch plików - RAW i JPEG - łącznie około 25 MB na zdjęcie) nieuniknione jest wyposażenie tego telefonu w 2GB RAM przy jednocześnie wysokiej rozdzielczości ekranu.

Zapewne magia cyferek też tutaj ma działać. Ponieważ cała masa idiotów porównuje iPhone 6 do Nexusa 4 jeśli chodzi o cyfry na papierze w specyfikacji. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim ludzie się ogarną i zrozumieją, że nie tylko bebechy świadczą o urządzeniu, bo przyjdzie kres możliwości Androida i trzeba będzie zmieniać jego architekturę od samych podstaw.

 

Jak dwa lata temu składałem komputer to do najbardziej wymagających gier ( z pominięciem Crsis'a) starczyło 4GB RAMu przy dobrej karcie i procesorze, żeby pograć na wysokich ustawieniach. Obecnie 8GB jest wystarczające ze znaczną nadwyżką. Komputer musiał ogarnąć jednocześnie Windowsa - aplikacje działające w tle, aplikacje systemowe, rejestry i inne pierdoły, które ciągnęły zasobów - a Android? Za dwa lata będzie miał więcej pamięci niż czołowe komputery dla graczy?

 

Jeśli mimo pokazówki Apple z 1GB RAMu nadal nie zauważacie problemu Androida, to chyba już ne da się inaczej wytłumaczyć tego paradoksu zielonego robota, który tapla się w gównie, bez pomysłu jak z niego wybrnąć nie dokładając więcej kości i rdzeni.

Edytowane przez maajsteer
Link to post
Share on other sites

Jako, że pomimo bana @rysiooo mam nadal z nim kontakt mailowy chciałem wszystkich poinformować, iż Moderator - Nowaj wystosował mu blokadę za wpisy w tym temacie bez żadnego ostrzeżenia i tłumaczenia - z tego co się orientuję jest to druga blokada od tego samego moderatora.

 

Chciałbym, żeby sprawa została przekazana dalej, ponieważ moderator z kapelusza wyciąga kary i sam nawet nie uczestniczy w tutejszych tematach, a jeśli już to tak jak w poniższym temacie odnosi się do niedoświadczonych użytkowników - z pogardą i drwiną:

http://forum.benchmark.pl/topic/149759-iphone-5s-czy-to-bezpieczne-warto-kupi%C4%87/

Totalny brak zdrowego i opiekuńczego dla nowych użytkowników podejścia osoby moderatora - jako tej dającej przykład innym.

 

Jeśli tak nadal pójdzie, to te forum będzie pastwiskiem zielonego robota, ponieważ wszyscy przeciwnicy Androida zostaną banowani.

 

Kilka postów wyżej wyjaśniłem słowa @rysiooo - tutaj już nikt nie zaprzeczył - nawet sam expert Nowaj nie raczył zaprzeczyć, że obecne flagowce androidowe potrzebują minimum 3 GB do płynnego działania z całą swoją funkcjonalnością, gdzie iPhone potrzebuje zaledwie 1GB.

Dzisiaj doinformowałem się odnośnie wymagań Windows 10:

 

2560×2048 - 4 GB

2560×1600 i 2048×1152 - 3 GB

1920×1080 - 2 GB

1280×800, 1280×720, 1024×600, 960x540 -  1 GB

854x480, 800×480 - 512 MB

Edytowane przez maajsteer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kilka postów wyżej wyjaśniłem słowa @rysiooo - tutaj już nikt nie zaprzeczył - nawet sam expert Nowaj nie raczył zaprzeczyć, że obecne flagowce androidowe potrzebują minimum 3 GB do płynnego działania z całą swoją funkcjonalnością, gdzie iPhone potrzebuje zaledwie 1GB.

 

Nie zaprzeczał, bo skrajnej głupoty się nie zaprzecza, tylko ignoruje. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...