Skocz do zawartości

Najtańszy telefon z 2GB RAM'u


Recommended Posts

Zdecydowanie sprzęt klasy Note, Nexus - inne "egzotyczne" marki to porażka, brak wsparcia, dość często nawet z nieoficjalnymi ROM'ami jest kłopot.

 

Ciekawe kiedy doczekamy 8 GB RAM'u w Androidzie - bo 4 GB już jest a pogłoski o 6 GB już się pojawiły :) :)

Link to post
Share on other sites

Samsung zapowiedział nawet na note 2 androida 5,0 ale kiedy on będzie? Tego nie wiadomo. Chyba nexus jest najlepszym wyborem. Na wp jakoś aktualizacje da się zrobić. MS dba o to bardzo. Siostra pewnie teraz sobie weźmie lumie 640XL, ze względy na duży ekran i jednak bardzo dobry aparat :)

Sorry za offtop.

Note 2 autorze, powinieneś tanio wyrwać, jak widzę note 3 używany już za 1100ł da się kupić.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe kiedy doczekamy 8 GB RAM'u w Androidzie - bo 4 GB już jest a pogłoski o 6 GB już się pojawiły

Idąc dalej, to niedługo telefony z Androidem będą miały więcej RAM'u, niż mocarne stacje robocze :) 

Link to post
Share on other sites

Typowy komputer biurowy ma 4 GB RAM, - SPRAWNIE działający tablet na Windows 8.1 ma 2 GB RAM :)

 

Na takim Asusie T100 z 2 GB RAM można płynnie zagrać w Half Life 2 :)

 

Wykląda, że Android ma większe wymagania niż Windows na stacjonarne komputery :)

 

W sumie się nie dziwię, ze MS połaczył Windows na telefony i komputery :) przy tak mocnym sprzęcie jaki ma Android, stacjonarny Windows dziala doskonale - przyklady to tablety :) :)

Link to post
Share on other sites
Typowy komputer biurowy ma 4 GB RAM, - SPRAWNIE działający tablet na Windows 8.1 ma 2 GB RAM

A Android potrzebuje minimu 3 GB, żeby płynnie działać. Jak tak dalej pójdzie, to większy koszt telefonu będzie stanowiła pamięć RAM.

iOS wykonuje więcej operacji w tle niż Android podczas normalnego użytkowania (mówię o aplikacjach działających z poziomu systemu - nie zminimalizowanych), a i tak działa sprawniej mając zaledwie 1GB RAM'u :)

 

Tutaj do autora pytanie - czy Twoje wymagania dotyczą tego, iż najzwyczajniej w świecie potrzebujesz obojętnie jaki telefon z 2 GB RAM - aby były te bajty bez znaczenia na wszystko inne? Czy może nie ważne co telefon ma w sobie, byleby płynnie działał? Do czego wykorzystujesz urządzenie mobilne jakim jest smartfon?

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Motorola Moto G ma 1gb ramu i dziala plynnie, 2 generacja też, a nie kosztują dużo.

Nie najnowsza już G2 ma 2 i śmiga bez najmniejszych zacinek, Nexus 4 to samo a nie są pierwszej młodości więc nie wiem czy Android potrzebuje minimum 3gb ramu żeby płynnie działać. Wystarczy lekka nakładka albo czysty android

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

logika postępu :) lepiej ciągle dorzucać ramu i zwiekszyc taktowania niż zatrudnić więcej programistów i zoptymalizować działanie systemu. no chyba że android po prostu musi choć czasem zamulić :D i żeby nie było że hejtuję, sam jestem androidowcem

(xperia M cm12 nightly 5.0.2)

Link to post
Share on other sites

iPhone z generacji na generacje też ma coraz mocniejsze procesory, choć nie widać tego akurat po cyferkach i nie dla cyferek kupuje się ten telefon. 

 

Windows Phone - to samo - po co w Lumii 930 Snapdragon 800 i 2GB RAM? Nawet w najtańszej 535 jest 4 rdzeniowy Snapdragon. 

 

Trzeba być obiektywnym, ludzie dostają cyferki niezależnie od systemu w telefonie, bo tego właśnie chcą. Pytanie tylko czy potrzebują? Według mnie nie, tym bardziej, że często są to puste cyferki.

 

Przytoczony tu Asus Zenfone 2 ma 4GB RAM z prostego powodu - dzięki temu o tym telefonie będzie się mówić i będzie to fajnie wyglądać na półce w markecie. Działać będzie zapewne tak samo jak Moto G z 1GB RAM - szybko i bez ścin.

 

Najtańszymi, używanymi telefonami z 2GB RAM są Nexus 4, Xperia Z, Optimus G i Samsungi - SIII LTE i Note 2. Pierwsze dwa z tych telefonów miałem osobiście i byłem z nich zadowolony, nic mi na nich nie "zamulało" i mogę je polecić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Często też nie sam system jest winiwajcą, a programiści którzy piszą aplikacje tak, jak piszą. Nie wiem jak to jest możliwe, ale sam messenger potrafi wszamać 150 MB ramu. Ogólnie jest tak, że ram jest po to, żeby był używany. Im go więcej,tym lepiej bo większa ilość aplikacji może działać, lub być zatrzymanych w tle. Dzięki temu szybciej się one uruchamiają po ponownym włączeniu - > telefon chodzi szybciej, ot cała filozofia.

Link to post
Share on other sites

W Lumii 930 dano takie parametry z prostego powodu - IDIOCI idą do sklepu i patrzą na GOŁE cyferki, wręcz się nimi masturbują. NIe ważna jest optymalizacja systemy, jakość optyki, matrycy - dla DEBILI najważnjejsza jest MAGIA liczb.

 

Nawet na tym forum wielu pisało, że aparat mający WIĘCEJ Mega Pikseli jest lepszy od tego, który ma mniej :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...