Skocz do zawartości

Exynos 5433 vs Snapdragon 810


Recommended Posts

Snapdragon 805 ma szybszy moduł LTE i nieco szybszy układ graficzny. Exynos w zamian oferuje lepszy DAC (układ dźwiękowy), oraz szybszy procesor. Jak to wygląda w praktyce? Wersja z Exynos-em sprawuje się lepiej, wspiera większą ilość formatów wideo i wykorzystuje w pełni potencjał Android-a 5 (architektura 64. Bit-owa).

Link to post
Share on other sites

Widziałem kilka różnych testów i w niektórych rzeczywiście tak było. Podejrzewam, że krótszy czas pracy, dotyczył urządzeń z wcześniejszą wersją systemu.

Exynos jest autorskim rozwiązaniem Samsung-a, tak więc, żeby móc rozwiązać jakiś problem, trzeba najpierw o nim wiedzieć. Skoro układ siedzi tylko w jednym modelu, to właśnie to urządzenie będzie źródłem informacji. Snapdragon-y możemy znaleźć w olbrzymiej ilości urządzeń, co więcej Snapdragon 805, to niewielka wariacja Snapdragon-a 800, który gości już na rynku od dawna.

Ponieważ, ta przydługa wypowiedź, to tylko moje przypuszczenia, dobrze by było, gdyby ktoś posiadający dostęp do urządzeń mógł się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

O jakich problemach mówisz? Przejrzałem pobieżnie kilka portali i nie zauważyłem niczego niezwykłego. Mógłbyś podrzucić jakiś link, lub sugestie na co zwrócić uwagę?

Osobiście wybrałbym Exynos-a. Procesory z tej serii zawsze były świetne. Jednak, z niezrozumiałych względów, Samsung parował je z przeciętnymi GPU. Tak więc, powstawało urządzenie z niemal bezkonkurencyjnym procesorem i przeciętnym układem graficznym. Nawet w przypadku Note-a 4 to widać, jednak tutaj, ta różnica jest mała (5-10%) i w pełni rekompensowana przez potężniejszy CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...