Skocz do zawartości

Po wstawieniu nowego zasilacza głośniki buczą...


Recommended Posts

Witam po wstawieniu markowego zasilacza głośniki zaczęły buczeć. Wcześniej z żadnym zasilaczem nie miałem takiego problemu. Ktoś wie co może być przyczyną buczenia, bo powiem szczerze, że zgłupiałem. Instalacja elektryczna jest ok - sprawdzona, inne zasilacze chodzą bezproblemowo i to nawet jakieś stare konstrukcje typu 350-400W, głośniki też nigdy przy niczym nie buczały a wszystko jest podpięte jak zawsze.

 

Jutro postaram się pożyczyć głośniki od kolegi i sprawdzić na jego sprzęcie bo dzisiaj już padam z nóg, ale może ktoś się z czymś takim spotkał i może coś doradzić - inaczej będę zmuszony oddać zasilacz.

Link to post
Share on other sites

A głośniki mają uziemienie czy nie mają (tzn może być faza i zero z bolcem - maja wtyczkę z bolcem czy bez ?) - jakie to głośniki? Wibracje trafo, pętla mas, zasilacz może przepuszczać przesłuch z sieci do obwodu stabilizowanego, różne mogą być przyczyny. Co to jest za zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Jak głośniki masz bez uziemienia to zostaje zasilacz... no ew. płyta ale jak z innymi chodziło ok, to PSU.

 

EDIT:

 

Przejrzalem schematy sf 1200w - sprawdz kontroler modulacji szerosci impulsow z filtrem (ICE3B0565) z tego co pamietam to byla czesta przyczyna bardzo zadkich problemow z tym modelem.

Edytowane przez kerios83
Link to post
Share on other sites

kerios83 dzięki, elektryk rano powiedział mi dokładnie to samo. Chodzi o jeden kondensator i właśnie kontroler i prawdopodobnie filtr. Jak uda się to wymienić to zasilacz powinien chodzić długie lata bo bardzo podoba mu się ta konstrukcja. Jest na dobrych podzespołach przez to efektywna. Dam znać jak poszła naprawa ale zanim części dojdą i elektryk to polutuje to pewnie z tydzień zleci  :( Mam nadzieję, że do tego czasu nie będę głuchy :)

Edytowane przez winiol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...