Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich 

 

Moj problem polega na wywalajacych co jakis czas bluescreenach na nowym komputerze

 

Specyfikacja nowego PC

 

I5 4690k

Kingston Savage 8gb 2400mhz cl11

Msi z97 g43

Thermalight macho hr-02 rev.b

Gigabyte Gtx 660TI OC 2GB

HDD WD 1TB

 

Ok chcialem podkrecic ten procek

W biosie uefi ustawilem na poczatku mnoznik na 44 (4,4ghz) i core voltage na 1.220,sprawdzilem temperatury i bylo raczej ok w idle 30 stopni a pod obciazeniem w occt 60 stopni max (puscilem tego testa na 15 min).

Pogralem sobie chwile w CS:GO , hwmonitor pokazywal temperature procesora 40 stopni ale po okolo 30 minutach gry bluescreen.

Odpalilem biosa jeszcze raz i te napiecie podnioslem do 1,250 (core voltage) , jednak pogralem chwile i znowu bluescreen , wtedy mnoznik obnizylem na 43 (4,3ghz) i znowu bluescreen (moze troche wiecej czasu minelo)

Podnioslem jeszcze raz napiecie tym razem do 1,270 (na 4,3ghz) ale znowu bluescreen ( przed chwila przy wylaczaniu komputera , kliknalem zamknij w windowsie a tu niebieski ekran :D)

 

Wyjalem bateryjke z plyty glownej i ustawienia zresetowaly sie i teraz procek jest na standardowym 3,5ghz , poki co nie podkrecam czekam na wasze rady)

 

Ram ustawilem sobie na 2400MHZ CL10 Compatibylity juz na samym poczatku

 

Oczywiscie pierwsza rzecza ktora zrobilem zanim podkrecilem procesor to przeczytalem kilka poradnikow o podkrecaniu 4690k na z97 jednak dalej d*pa :/

 

W biosie mam dane na manual mode , pytanie czy mam przejsc na offset mode i jakie wartosci tam najlepiej dac

 

Mysle ze temperatury procesora nie sa zle bo praktycznie caly czas mialem te 30 stopni idle a przy obciazeniu 60 max

 

 

Czy to moze az taka slaba sztuka trafila mi sie tej mojej I5 bo z tego co widzialem ludzie kreca ten procek co ja mam spokojnie na 4,5ghz

 

 

Zalezy mi na tym zeby bylo stabilnie bez tych bluescreenow , fajnie jakby udalo sie osiagnac 4,5Ghz

 

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanowila ale to moze tak jest zawsze - mianowicie w cpu-z Core voltage pokazywalo np 0,3v i tak sobie skakalo 0,2v 0,5v cos tam weszlo na 1,2v , myslalem ze tu powinno byc tak jak ustawilem czyli stale 1,270

 

 

Przepraszam ze tak sie rozpisalem ale chcialbym rozwiazac ten problem dlatego staralem sie dokladnie opisac problem

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Na początek ustaw wszystko default tak, żeby płyta ustawiła standardowe taktowanie pamięci 1600Mhz i spróbuj wtedy. Póki co nie pytaj dlaczego :)

 

Następnie:

 

1. Core voltage 1.150 adaptive

2. Offset auto

3. mnożnik na 42

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...