Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

iPhone są wykonane bardzo dobrze, ale za taką cenę powinny być lepsze parametry.

Po co? Osiąga lepsze wyniki o prawie 10k w antutu od LG G3 z teoretycznie trzy razy mocniejszą specyfikacją. (49k punktów)

 

 

 

LG, cenię sobie tą firmę, ale nie podobają mi się ich telefony
Wypadają znacznie lepiej niż Samsungi w stosunku cena/jakość/podzespoły. Przykładowy LG G3 kosztuje około 1600zł - nawet w dniu premiery kosztował znacznie mniej niż SGS5, a jest znacznie lepszym modelem.

W czym niby od niego Note 4 jest lepszy?

 

 

 

A propos '' Na komputerach za 1500 zł przeglądarka działa płynnie'' - komputer to, co innego, jest do tego bardziej przystosowany.

Po części masz rację, bo system jest bardziej zoptymalizowany - dlatego iOS i WP biją Androida w przedbiegach pod tym względem.

I wcale nie jest to tak bardzo inne, bo na tabletach za 700zł masz pełnoprawnego Windowsa (nie WP) i mimo "słabej" specyfikacji działa w pełni funkcjonalnie.

Po za tym nie wiem czy słyszałeś o zunifikowanych aplikacjach na nadchodzący WP10 i Windows 8/10 - te same aplikacje będą działały na jednej i drugiej platformie.

 

 

 

Jeśli chodzi o to, że na tel. za 500 zł przeglądarka internetowa działa płynniej, może jest to spowodowane tym, że taki telefon ma 512 MB RAMu, w najlepszym przypadku 1-2 GB i osoba posiadająca taki 'smartfon' nie instaluje duzo aplikacji, a jak ma tel. z 3 GB RAMu, dobrym CPU to myśli, że może wszystko (telefon) Otóż nie, telefon tak jak człowiek, nie jest idealny. Najlepiej jakby miał z 500 GB wbudowane 200 RAMu, aparat 100 MP, kamera 50 MP, bateria trzymałaby średnio tydzień. Nie możliwe. :-) 

Radzę zapoznać się z działaniem WP - spójrz na modele z 512 MB RAM - tam nawet GTA San Andreas działa płynnie. Telefony mimo, że mają zminimalizowane aplikacje działają tak samo płynnie. Kiedy zapchasz całą pamięć aplikacjami - nadal działają płynnie. Jeśli nie formatujesz telefony przez dwa lata - nadal działają płynnie.

 

Przerobiłem każdy system i Androida stawiam na samym końcu - niedopracowany badziew - kto ma większe doświadczenie z telefonami ten przyzna mi rację. Kto zaś urzęduje tylko i wyłącznie na Androidzie, a iOS, czy WP widział w markecie, nadal będzie kurczowo trzymał się Androida.

 

 

 

Jeżeli jednak zapytamy ich, o jakiś lepszy phablet, wszyscy nabierają wody w usta.

iPhone 6 Plus jest lepszy, jeśli podciągniemy LG G3 pod phablet także wypada znacznie lepiej a kosztuje prawie 1000zł mniej :) 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam możliwości obejrzenia z bliska tego czy innego urządzenia, bo w mojej okolicy takich raczej nie ma, a jak są to 100 km ode mnie... Pod względem wyglądu Note mi się bardzo podoba i to jeszcze biały, i ten S Pen - cudo. 

Ale Panowie, w czym tak na prawdę jest problem? Ja tel będę używał do Internetu, zdjęć, a aplikacje? Nie wiem jakie są, bo to mój pierwszy telefon z Androidem by był. Wiem, jest w Google, ale co innego na żywo.

Link to post
Share on other sites

To tym bardziej iPhone byłby dla Ciebie lepszy - nie masz żadnych szczególnych aplikacji, które są dla Ciebie niezbędne na Androidzie, nie korzystałeś z S-Pena (czy w codziennym użytkowaniu jest to potrzebne? Miałem kiedyś, kiedyś, kiedyś Nokię 5800 - był tam też rysik - zbędny gadżet, bo mimo beznadziejnie działającego dotyku, rysika nie chciało się użytkować) - wiem, że jest to zaawansowany rysik, ale uważam go za zbędny bajer, który na dłuższą metę nie jest przydatny bo i tak wszystko na szybko robimy palcem.

Dodatkowo - mając iPhone nie będziesz musiał martwić się o lagowanie, zmianę softu. Tutaj wkładasz kartę i wszystko działa tak jak powinno.

 

A co najważniejsze - jeśli Ci się nie spodoba, to za pół roku możesz sprzedać iPhone'a za dobrą cenę i w tych pieniądzach kupić nowego Note 4.

 

A jak nie chcesz iPhone'a to weź LG G3 - w czym Note 4 jest lepszy od tańszego prawie tysiąc złotych LG?

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden z pierwszych link-ów z Google:
http://www.tabletowo.pl/2014/10/22/samsung-w-reklamach-galaxy-note-4-promuje-s-pen-i-robi-to-dobrze/

Wiem, że to filmiki marketingowe, ale po obdarciu ich z "przesłania", możemy obejrzeć część możliwości S Pen-a. Jeszcze raz powtórzę: jeżeli masz tak duży wyświetlacz, to wypadałoby go jakoś zająć. Nie chodzi mi wcale o większe ikony i tekst, a o np. rozbudowany multi-tasking. Ten rysik, to nie to samo, typowy kawałek plastiku z metalową główką. Pomijając bajery, jak ileś tam tysięcy poziomów czułości, można go wykorzystać w sytuacjach codziennych. Zwłaszcza w przypadku social mediów, oraz przeglądania internetu. Jest to dodatkowa opcja, której nie musisz używać, ale możesz i to właśnie sprawia różnicę. To właśnie to, odróżnia serię Note, od wszystkiego innego.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeden z pierwszych link-ów z Google: http://www.tabletowo...robi-to-dobrze/

Samsung robi dobre reklamy - reszta nie musi. Tak naprawdę, tylko ta firma wpycha się we wszelkie media z reklamami swoich telefonów.

 

Seria Note jest przede wszystkim skierowana do biznesu, tak samo S-pen - aplikacje biurowe, notatki (nie jest to tak wygodne jak w reklamach). Płacić 1000zł więcej za rysik? Bezsens. 

Link to post
Share on other sites

Bierz Note 4. Ludziom się chyba poprzewracało w głowach ze w przeglądarce laguje. Bardzo plynnie chodzi.

Uzywalem go ze 3 dni, ale jak na moje za duży. Sam osobiście biorę Xiaomi Mi4. Spójrz na xiaomiforsale.com na serie Note. Jeszcze nie wydana, może przypadnie ci do gustu. Niemniej jednak polecam Note

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem jak to jest z tym rozmiarem ekranu, 5,7'' to chyba dużo, miałem w ręku ZTE 4'' i uważam, że trochę mały, widziałem też S5 (chyba 5,1'') i jest ok, nie wiem jak to będzie, czy mi się w rękę 'zmieści', no ale..

Apropos Xiaomi Mi Note Pro, widziałem zdjęcia w Internecie, wygląda całkiem przyjemnie, specyfikacja jak na moje oko ok, aparat ma o 3 MP mniejszy od Note 4, kamerkę ma chyba 4 czy 5 MP, a ma (chyba będzie, bo nw czy wyszedł) 4 GB RAMu. Na, co tak na prawdę najwięcej idzie RAMu? Jak np. kupiłeś Note 4, ile pamięci zostaje RAM?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...