Skocz do zawartości

[Zestaw] 6-7k zł Granie / Projektowanie 3d/ programy graficzne


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam dosyć jebitnego zestawu, który będę oczywiście z lubieżnością mógł wykorzystywać do grania. Jestem jednak też szeroko pojętym grafikiem, i używam różnych programów o różnych filozofiach działania, dla jednych najwazniejszy jest szybki dysk (After Effects), dla innych dobre GPU (renderowanie 3d przy pomocy GPU), jak i dużo ramu (Photoshop, Illustrator). Pomogli byście mi coś wybrać?

 

Chodzi oczywiscie o samą budę do 7 tysięcy złotych.

Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy wykorzystasz HT. Jak nie, to zmień procka na 4690K ;)

Komp wyszedł fajny :)

Dysk SSD świetny, poza konstrukcjami PCIe nic lepszego nie ma. Jeśli potrzebujesz większej pojemności, też zmieścisz się w budżecie.

Buda porządna i wyciszona. Cooler też dosyć cichy i wydajny.

Grafika z trybem półpasywnym. Do GTX 980 dopłata jest raczej zbyt duża.

Płyta na wypasie, ale nie overkill.

Edytowane przez Kongou
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Szukam dosyć jebitnego zestawu, który będę oczywiście z lubieżnością mógł wykorzystywać do grania. Jestem jednak też szeroko pojętym grafikiem, i używam różnych programów o różnych filozofiach działania, dla jednych najwazniejszy jest szybki dysk (After Effects), dla innych dobre GPU (renderowanie 3d przy pomocy GPU), jak i dużo ramu (Photoshop, Illustrator). Pomogli byście mi coś wybrać?

 

Chodzi oczywiscie o samą budę do 7 tysięcy złotych.

 

Określ ile czego używasz bo inaczej dostaniesz kombinerki do odkręcenia wszystkich rodzajów śrub niby się da ale czy to będzie efektywne.

Użyj prostego szablonu.

  • Zastosowanie komputera 
  • Maksymalna kwota 
  • Których części potrzebuję 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model
  • Specjalne wymagania:
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele)
  • Własna propozycja zestawu 
  • Inne :
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : 35% gry, 65% użytkowanie na różnych płaszczyznach ( Pakiet adobe, programy 3d jak 3dsMax, silniki gier jak Unreal Engine4 czy Havok)
  • Maksymalna kwota : 7000
  • Których części potrzebuję : Trudno powiedzieć, Dobre GPU pod programy 3d, SSD dla After Effects, Dużo ramu dla Photoshopa i Illustratora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Liczę na to że przez pierwsze lata nie będę musiał, w przyszłości nie wykluczam
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Brak, nie znam się na nowych monitorach, mam starą 19'' IPS EIZO, ale w przyszłości będę wymieniał
  • Specjalne wymagania: Brak, komputer nie musi być specjalnie cichy, ani super podświetlony
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak
  • Własna propozycja zestawu : myslalem o dwóch opcjach

    http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2015?page=0%2C20 i do tego dodatkowe 8 gb ramu, lub

    http://forum.benchmark.pl/topic/168725-komputer-dla-grafika-3d-do-6-ty%C5%9B-z%C5%82/ To co wybrano panu tutaj z GTX 980

  • Inne : Jestem grafikiem, ale nie wyłącznie, trudno mi powiedzieć na czym mi najbardziej zależy, gdyż to jakich programów używam zależy od losowych czynników. Przez ostatnie 3 lata robiłem tylko rendery 3d, obecnie nie robię ich prawie wcale i katuje after effects + illustrator. Gram także w gry, lecz nie musi to być potwór który uciągnie wiedzmina 3 na full detalach, choć mógłby, bo używam także Unreal Engine 4 i w przyszłości być może będę robił w nim więcej. Z drugiej jednak strony, wcale nie chce jakichś graficznych Titanów które są projektowane tylko pod programy 3d, bo nie jestem superdrupergrafikiem, który sam robi kompleksowe modele stadionów w programach 3d.

 

(wiem że lubicie jak ktoś ładnie napisze w podpunktach, ale tak naprawdę, zawarte jest tu to samo co w pierwszym poscie, więc troche sztuka dla sztuki)

Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

W tej kasie rozważałbym już LGA 2011 na i7 5820k albo Xeonie, AE potrzebuje nie tylko szybki dysk, lubi też karty graficzne z dużą przepustowością pamięci i rdzeniami CUDA. 
Jaką masz wersję AE ? CC wspiera już multi GPU więc może warto nawet dwie karty rozważyć ?
Niestety jeśli chcesz grać to Quadro raczej odpada. Co do monitora to 19" to trochę mało jak na dzisiejsze standardy, co to dokładnie za model ?


 

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Monitor to Eizo Flesxscan s1931, ale tak jak mówię, pewnie niedługo będę dokupywał coś a'la 24" lub ewentualnie 2x22". Nie chce komputera właśnie z Quadro, bo to troche przerost ambicji, tzn. jeżeli będę kiedyś potrzebował komputera DEDYKOWANEGO wyłącznie grafice 3d, to wierzę że taki dostanę w firmie. Obecnie jestem jednak wolnym strzelcem.

Używam głównie CS6 z sentymentu i niechęci do nowych interfejsów, jednak czeka mnie przesiadka na CC w tym miesiącu najprawdopodobniej. Słyszałem jednak że łączenie dwóch GPU wcale nie jest specjalnie udane, gdyż przyrost mocy jest nieznaczny.

 

 

@down

 

Dziękuje niezmiernie za DOGŁĘBNE wyjaśnienie tematu.

Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

Słyszałem jednak że łączenie dwóch GPU wcale nie jest specjalnie udane, gdyż przyrost mocy jest nieznaczny.

:facepalm:  i na bank dlatego ludzie montują po 7 titanów do jednej stacji roboczej. Ten wątek mocno zalatuje trollowaniem.

Link to post
Share on other sites

No to monitor masz do wymiany, bo to konstrukcja z 2007 roku, do tego ma pewnie milion godzin wyświecone. 
Co do dwóch GPU to przyrost mocy jest zauważalny ale to czy go potrzebujesz zależy od Twoich projektów. 
Jak chcesz mieć podgląd w czasie rzeczywistym to bez dwóch GTX 970 się raczej nie obejdzie.  
Bardzo sztywny jest budżet ? Masz coś ze starego kompa, jakieś dyski czy nagrywarkę ? 

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Liczę na to że przez pierwsze lata nie będę musiał, w przyszłości nie wykluczam

W twoim przypadku będzie to wskazane, gdy przyjdzie rendering to OC da tutaj spory przyrost mocy 30-40% względem stockowych zegarów. 

 

 

Przez ostatnie 3 lata robiłem tylko rendery 3d, obecnie nie robię ich prawie wcale i katuje after effects + illustrator.

Także nie potrzeba drogiego GPU w postaci GTX 980.

 

 

Gram także w gry, lecz nie musi to być potwór który uciągnie wiedzmina 3 na full detalach, choć mógłby, bo używam także Unreal Engine 4 i w przyszłości być może będę robił w nim więcej.

Z tego co piszesz nie są one priorytetem, więc na dobrą sprawę tutaj GTX 760 byłby na te chwilę wystarczający, Jeżeli renderingu będzie z czasem więcej, wówczas GTX 970.

Link to post
Share on other sites

:facepalm:  i na bank dlatego ludzie montują po 7 titanów do jednej stacji roboczej. Ten wątek mocno zalatuje trollowaniem.

 

Kolego, nie jestem specjalistą od komputerów, nie zajmuje się tym i tym bardziej nie śledzę obecnych trendów. Nie bardzo interesuje mnie że ludzie sobie łączą 7 superdrogich kart na komputerach, bo nie umiem sobie wyobrazić do czego by było to potrzebne. Obecnie używam do 3/4 czynności mojego laptopa Dell Inspiron 7720 który ma już koło 3 lat I JAKOŚ CAŁKIEM DAJE RADE. W sensie, ja nie rozumiem czemu wy tutaj nagle podchodzicie do tematu, jak by mój komputer miał sterować kosmiczna stacją badawczą czy coś takiego. Nie znam się na SLI więc proszę nie tłumaczcie mi jakie to jest dobre jeżeli ktoś chce sobie wymodelować całą pustynie w programie 3d i każde ziarenko piachu ma mieć swoją niezależna fizykę. 

 

Chce mieć po prostu do cholery dobry komputer, który będzie się spisywał na wszystkich płaszczyznach w sposób zadowalający, a nie na jednej w sposób genialny. 

 

 

http://i.imgur.com/A7gnxYo.jpg

http://i.imgur.com/1Zfl3bs.jpg

http://i.imgur.com/OCwdCIz.jpg

 

takie rendery na moim inspironie renderował się okolo 40 minut, więc do cholery, po co mi tutaj mówicie o jakichś łączonych 7 kartach Quadro czy innych pierdołach. Jestem zwykłym człowiekiem, a część z was tutaj piszę chyba tylko po to żeby się poprzekrzykiwać i udowodnić mi jak to się nie znam na kompach.

 

 

@Dzięki Sadek i lor3ddr8d za rozsądne podejście do tematu

 

lor3ddr8d :

Owszem, monitor będę zmieniał najpewniej, jednak najpierw chcę kupić dobry komputer, bo właśnie tak jak mówisz, podgląd rzeczywisty pracy siada. Lubię funkcję real time rendering i nie wyobrażam sobie życia bez niej.

 

Sadek : 

w przyszłości chciałbym robić wizualizacje architektury w unreal engine 4, tak jak ma to miejsce tutaj : 

  . Chyba do tego potrzeba tego lepszego, GTX 970. Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jedna GTX 970 pociągnie w real time rendering ale będzie ciężko. Co do monitora, to kup coś co nie męczy wzroku jak EV2455 , ma w miarę równe podświetlenie i duży zakres jaskrawości. 

Moja Propozycja (umyślnie nie podaje konkretnych modeli) 
i7 5820k
Oczywiście płyta pod LGA 2011
GTX 970
4x8GB RAM DDR4

Samsung 850 Pro 256GB

Zasilacz około 500W lub więcej jeśli planujesz wsadzić dwie karty.

Co do konkretnych modeli to eksperci się wypowiedzą ;)
 

Link to post
Share on other sites

Przy takiej kwocie ostatecznie kilkaset złotych nie zrobi większej różnicy, wolał bym jednak uniknąć zbliżania się do 8 tysięcy. Na podstawie tego co napisał lor3ddr8d, poszedlem do sklepu komputerowego gdzie złożono mi takie zestawienie, bez dysku twardego zwykłego i z 16 gb ramu, jedną kartą i zasilaczem który umożliwi dołożenie drugiej do SLI w przyszłości.


Mobo : MSI X99S SLI Krait Edition - 1070 zł
Proc : Intel Core i7 5820K (lga 2011) - 1780 zł
Karta : GTX 970 4GB Gaming - 1670 zł

Ram : Crucial DDR4 2x8GB - 1150 zł
Dysk SSD : Samsung 850 Evo 250GB - 500 zł
Zasilacz : Corsair CX Series 750W - 389 zł
Cooler : be quiet! Dark Rock PRO3 - 360 zł
Obudowa : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - 230 zł
Napęd dvd : Samsung sh-224DB/BEBE - 64 zł

Razem : 7.200 zł

 

 

Czy brzmi to dobrze? A może byście coś zmienili? Czy ten GTX 970 nie będzie się wykrzaczał przy obciążeniu podczas renderowania obiektów 3d?

Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

Mobo : MSI X99S SLI Krait Edition - 1070 zł

Proc : Intel Core i7 5820K (lga 2011) - 1780 zł

Karta : GTX 970 4GB Gaming - 1670 zł

Ram : Crucial DDR4 2x8GB - 1150 zł

Dysk SSD : Samsung 850 Evo 250GB - 500 zł

 

I uwaga obudowa GLADIUS M40..... HAHAHAHAHHA

Dobry żart.

Link to post
Share on other sites

Rozwiń swoją odpowiedź jeśli potrafisz :S

Ja rozumiem że jak ktoś się tym interesuje to pewnie może być coś zabawnego w źle dobranej obudowie, ale do ciężkiej cholery, nie możesz mi tego napisać normalnie? Chciałbym uzyskać jakąś pomoc, być może skoro się na tym znasz, to zaproponujesz dużo lepsze rozwiązanie, a nie kruwa "HAHHAHAHAHAH" napiszesz i fajnie.


Morele.net ten sam zestaw widzi w cenie 6.700~~ zł.

Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

takie rendery na moim inspironie renderował się okolo 40 minut, więc do cholery, po co mi tutaj mówicie o jakichś łączonych 7 kartach Quadro czy innych pierdołach. Jestem zwykłym człowiekiem, a część z was tutaj piszę chyba tylko po to żeby się poprzekrzykiwać i udowodnić mi jak to się nie znam na kompach.

Rzecz w tym, że masz styl wypowiedzi na poziomie 14-latka i takie osoby, które nie potrafią się wypowiedzieć na poziomie, trudno traktować choć z minimalną dozą powagi.

Link to post
Share on other sites

A ja dalej nie rozumiem co jest z moją wypowiedzią a że twierdzisz że jest na poziomie 14 latka ; > Wtrącasz Ty jakieś bezsensowne uwagi, niezwiązane z tematem, insynuując że jestem młody bo stwierdziłem że "słyszałem że SLI nie daje dobrych efektów" ? No tak słyszałem, zaznaczyłem niejednokrotnie że nie znam się na tematyce, nie widzę nic złego w tym że się mylę i się na czymś nie znam. Nie rozumiem dalej czemu niby trudno traktować mnie z minimalną dozą powagi, jeżeli już w pierwszym poście napisałem jakich programów używam, a że nie umiem określić w jakim kierunku chcę rozbudowywać komputer jest spowodowane tym, że używam różnych programów i jakoś kruwa nie potrafię określić że będę używał TYLKO PROGRAMU 3D. Właściwie to napisałem że nie tylko programy 3D, więc nie chce żadnej karty dedykowanej tylko takim czynnością. 

Ty kolego natomiast, wtrąciłeś tylko coś o tym że niektórzy łączą ze sobą 7 titanów, dobrze, zrozumiałem że jestem w błędzie i że SLI w niektórych przypadkach jest superfajne i umożliwia uzyskanie niesamowitych rezultatów. Problem jednak jest taki, że pewnie ktoś taki albo tylko eksperymentuje, albo używa komputera do NAPRAWDĘ zaawansowanej pracy graficznej. Ja jestem zwykłym człowiekiem i skoro jestem w stanie używać 3DSMAX'a na moim starym laptopie, to nie potrzebuję komputera który będzie stricte do modelowania 3d, bo wystarczy mi poprostu DOBRY ZWYKŁY KOMPUTER.

Jeżeli to co piszę jest stylem 14 latka, to ja nie wiem jak powinien pisać dorosły człowiek :o

Edit: 

A to że napisałem, a że takie rendery robiły mi się 40 minut, to chodzi mi o to, że 40 minut obliczania modelu nie jest dla mnie długim okresem oczekiwania (bo go kruwa robiłem 2 miesiące) i nie oczekuje takiego komputera, który obliczył by mi to w minutę, bo będzie do tego typu roboty wprost stworzony. Chcę żeby renderowało się szybko, żeby realtime rendering szedł dobrze, ale nie musi być super za********e bo używam także innych programów które zapewne wykorzystują inne zasoby komputera, więc rozumiem że muszę iść na pewnego rodzaju kompromis.

Edytowane przez eingl
Link to post
Share on other sites

Uspokój się.

 

Zestaw jest za 7k,a sklep wciska jakaś obudowę za 200 zł.Ja rozumiem porządna obudowa wartej swojej ceny, ale budżet pozwala na lepszą obudowę.

 

Co to za sklep?

Link to post
Share on other sites

 

 

Szukam dosyć jexxxxxo zestawu

 

 

a nie kxxxa
 

 

 

i jakoś kxxxa

 

 

(bo go kxxxa robiłem 2 miesiące)

 

 

 

A ja dalej nie rozumiem co jest z moją wypowiedzią a że twierdzisz że jest na poziomie 14 latka ; >

 

 Dziękuję, pozdrawiam i żegnam 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...