Skocz do zawartości

Mysz i klawiatura (900-950zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zortven,

Recommended Posts

§  Budżet: Razem 900zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz: Bloody V7


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Brak - Korzystam ze skórzanej podkładki na biurko całe z IKEI.


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 2000-3000


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 8-10cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): Wszystko. RPG (Wiedźmin, AION itp), FPS (BF 3-4, CS:GO) i wiele innych. Gram we wszystkie nowe tytuły.


§  Ile przycisków używasz w myszce: Wszystkich jakie mam obecnie.


§  Chwyt: Claw Grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 13cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Obecna mi czasem świruje.


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Zależy mi aby miała podobny styl do klawiatury. Przycisków minimum 7, dosyć ciężka.


 


Co do klawiatury. Mechaniczna, podświetlana na kolor wybrany przeze mnie czyli po prostu świecąca na wszystkie kolory, musi mieć dużą podstawkę pod nadgarstek. 


Edytowane przez BrunoxD
Link to post
Share on other sites

Co do myszy to jeżeli grasz we wszystko to dość trudno będzie dorwać coś uniwersalnego. Uniwersalny jest Func MS3-R2, na Allegro est za chyba 270. Nie wiem czy w tym wypadku nie kupić dwóch myszy. Np. Zowie Fk, bądź Mionix Avior do CS,a np QPAD OM 75 do RPG i reszty gier.

Pozostała część kasy na klawiaturę. Tutaj takimi godnymi polecenia klawiaturami będą, CM QUICKFIRE TRIGGER Z, albo QPAD MK-80, albo QPAD MK 85. Optymalnie Corsair K70. Polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od siebie zaproponuję Razer BlackWidow Chroma i Logitech G502 Proteus Core

Za Razera z góry dziękuję, nie znoszę tej firmy. Ten Logitech ma bardzo dużo pozytywnych opinii, musiałbym go potrzymać sobie, ale wydaje się okej.

 

Co do myszy to jeżeli grasz we wszystko to dość trudno będzie dorwać coś uniwersalnego. Uniwersalny jest Func MS3-R2, na Allegro est za chyba 270. Nie wiem czy w tym wypadku nie kupić dwóch myszy. Np. Zowie Fk, bądź Mionix Avior do CS,a np QPAD OM 75 do RPG i reszty gier.

Pozostała część kasy na klawiaturę. Tutaj takimi godnymi polecenia klawiaturami będą, CM QUICKFIRE TRIGGER Z, albo QPAD MK-80, albo QPAD MK 85. Optymalnie Corsair K70. Polecam.

Tego Func'a miałem w ręce, nie dla mnie. Zowie miałem, spodobała mi się. Ta mysz QPAD'a średnio. Może zostawię moją Bloody V7 do reszty gier, a potem kupię coś porządniejszego. Zobaczę. Muszę jej dotknąć i zobaczyć jak ona działa. Co do klawiatur to tutaj albo ten CM albo Corsair. Poczytałem sobie trochę i corsair wypada lepiej. QPADy odpadają, mają mały shift, za długo musiałbym się przyzwyczajać.

Link to post
Share on other sites

Corsir  na tym poziomie finansowym mało ma mało konkurentów. Więc jeżeli ta klawiatura ci się podoba to jest o godny kandydat.

Co do myszy to Zowie powinna Ciebie zainteresować, ale możesz jeszcze zobaczyć sobie Mionix Avior 7000. Sam jej używam i jest naprawdę warta polecenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mionix'a nie można dorwać z tego co widzę. Jest tylko na allegro. Ale zobaczę, z Zowie miałem kontakt, a Mionixem nie. Potem tylko coś ciekawego do rpg znaleźć.

 

I co do K70, to widzę, że jej ceny są w okolicach 550 i 850. O co z tym chodzi?

Edytowane przez BrunoxD
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o K70 i o taką rozbieżność to tutaj są dwa czynniki. Różnie sklepy mają wyłączność na Corsair z stąd taka rozbieżność. 

1. Niej est aż tak popularna w Polsce i popyt na nią jest mniejszy.

2 Wyszedł nowy model oznaczony symbolem RGB a ten niestety kosztuje.

Co do myszy Zowie jest dobrą myszą, ale mając do wyboru Zowie albo Mionix to tutaj Mionix.

Tutaj masz link gdzie można go kupić.

 

http://pcforce.pl/pl/myszy/7160-mionix-avior-7000.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mionix'a nie można dorwać z tego co widzę. Jest tylko na allegro. Ale zobaczę, z Zowie miałem kontakt, a Mionixem nie. Potem tylko coś ciekawego do rpg znaleźć.

 

I co do K70, to widzę, że jej ceny są w okolicach 550 i 850. O co z tym chodzi?

Rozbieżność wynika z dwóch modeli: zwykłego i rgb. Ale w zwykłym nie masz makr i profili.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do podkładki to polecam Roccat Taito 5mm. Rozmiar to już kwestia gustu.

Mimo wszystko tutaj ten QPAD OM 75 dawał by radę jako mysz do RPG,MMO, jak i RTS. Jest bardzo wygodna. Tego typu kształt bardzo dobrze się nadaje do tego rodzaju gier.


No chyba że rzucisz się na Corsair M95, Bardzo dobrze nadaje się do RPG i MMO w sumie w RTS daje rade jak najbardziej.

U mnie schemat jest taki: Mionix Avior 7000 do FPS, Corsair M95 MMO, RTS, oraz pracuje na nim, a Roccat Kone XTD grywam np w Dota 2.

Możesz jeszcze zobaczyć Roccat Savu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta Taito wydaje się być spoko. Z myszy zaproponowanych przez Ciebie spodobał mi się ten Corsair bardzo i jeśli będą środki to się na niego szarpnę. Jeśli jednak nie to Roccat Savu wydaje się dobrą opcją. Ten Qpad mnie nie przekonuje jednak. Ale jak mówiłem, muszę wszystkich dotknąć.

Link to post
Share on other sites

No to git. Przynajmniej wiesz wokol czego zawezic krag. A co do klawiatur to w sumie takim bezposrednim konkurentem Corsaira jest Logitech G710+ ktorego w sumie sam posidam. Ale majac wybor to zapewne rzucil bym sie na K70. A jezeli cos chapniesz z neta pamietaj ze masz 14 dni do zwrotu towaru nie podajac przyczyny. Wiec milych zakupow:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair K70, albo coś od CM Storma (np. TriggerZ ) - jedne z topowych klawiatur z największą wytrzymałością do kupienia w polsce. Logitech G710+ ma problemy z łamiącym się plastikiem.

 

Co do myszy clawgrip... Zainteresowałbym się na twoim miejscu Asus Strix Claw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asus odpada z miejsca jak dla mnie. Miałem ze dwie ich myszki i szybko się zepsuły. Wszystko im wychodzi, ale nie myszki. Chyba, ze mialem trefne modele po prostu. Ten TriggerZ tez fajnie wygląda. Przeczytałem test na benchmarku właśnie i wypada dobrze, ale K70 bardziej do mnie przemawia.

Link to post
Share on other sites
Logitech G710+ ma problemy z łamiącym się plastikiem.
Od grudnia męczę codziennie G710 chery mx blue i nie widać żadnych łamiących się przycisków. Jeżeli chodzi o plastiki to zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to najlepszy plastik w mechanikach - czuć wysoką jakość w dotyku, wszystko spasowane i nic nie trzeszczy. Nie wiem jak inne mechaniczne, ale przy tej logitech się postarał.

 

Capsy zajmowałem palcami w celu czyszczenia - wszystkie dwa razy w ciągu 3 miesięcy. Żadnego nie zdarzyło mi się uszkodzić.

 

Edytowane przez atomowy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od grudnia męczę codziennie G710 chery mx blue i nie widać żadnych łamiących się przycisków. Jeżeli chodzi o plastiki to zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to najlepszy plastik w mechanikach - czuć wysoką jakość w dotyku, wszystko spasowane i nic nie trzeszczy. Nie wiem jak inne mechaniczne, ale przy tej logitech się postarał. Capsy zajmowałem palcami w celu czyszczenia - wszystkie dwa razy w ciągu 3 miesięcy. Żadnego nie zdarzyło mi się uszkodzić.

To że twój egzemplarz jeszcze się nie zepsuł to nie znaczy że przyciski nie są awaryjne.

 

Bardzo często łamie się plastik ( w miejscu gdzie wchodzi mechanizm switchy ) - wyodrębnienie w kształcie krzyżyka

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja swój  egzemplarz użytkuję od września ubiegłego roku. Jest często w użyciu w szczególności w grach. Więc puki co nie mam z nią żadnych problemów i jak na ten czas mogę ją polecać.Słyszałem że posiada wadę w postaci łamiących się plastików switchy, ale jak na razie u mnie wszystko gra.Jedynym powodem zmiany tej klawiatury jest DasKeyboard Profesional 4. Gdyby nie ten fakt to śmigałbym na niej póki się nie połamią plastiki:)

Link to post
Share on other sites

Czytałem jedną opinię o połamanych mocowaniach przycisków i myślę, że kolejne są tylko powielane. Dla mnie jakość tych plastików jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Od 2005 roku żaden logitech mi się nie zepsuł. Nawet podkładka G400 nie wyciera się tak szybko jak steelseries 4hd, która po 3 miesiącach drze teflonowe ślizgacze. Steelseries Ss po miesiącu z chropowatej powierzchni zrobiła się łysa. Akurat należę do tej części graczy, którzy zwracają uwagę na szczegóły. Ślizgacze wymieniam też co ok 3 miesiące, a nie tak jak większość ani razu po kupnie myszki.

Edytowane przez atomowy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na allegro są powystawowe g710 z 6-12 miesięczną gwarancją. Jeżeli były klikane przez tylu ludzi i nic się nie połamało, a na koniec jeszcze leci taka klawiatura na aukcje o 50-60% taniej to nie jest zły interes.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swiadczyc to moze o dwoch rzeczach. Po pierwsze moze sa refabrykowne wlasnie z powodu polamanych switch i teraz ida za polowe ceny. Jest taka opcja. Druga rzecz to fakt ze jezeli nic sie z nimi nie dzialo a sa tylko powystawowe to ewentualnie mozna zaryzykowac i zakupic. Raz widzialem podobna oferte wlaanie z Logitech ale uklad klawiszy byl francuski.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jednak jeśli jest szansa szybkiego zepsucia się klawiatury za niecałe 600zł to wolę nie ryzykować i wziąć K70. Dobra, co do myszy zadecydowałem, że do fps Mionix Avior 7000, do reszty gier Corsair M95 lub Logitech G502. Tylko mionixa w dłoni nie miałem (brak w sklepie), ale szukałem najpodobniejszej myszki i korzystało się przyjemnie. Dobrze leżała w dłoni. Co do sensorów ufam testom internetowym ;) Temat do zamknięcia, dzięki wszystkim za pomoc =)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...