Skocz do zawartości

Mechaniczna klawiatura 500-700 na MX Brown


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez goompas,

Recommended Posts

Hej,

Szukam klawiatury mechanicznej w cenie 500-700pln.
Przeznaczenie: do grania i programowania.
Może mieć, ale nie musi przyciski do macro.
Dobrze żeby miała podświetlenie, ale nie przebijające pod klawiszami. Dlatego spodobała mi się K70

Najlepiej jakby to były mx cherry brown, bo chcę żeby była w miarę cicha. 

Wpadły mi w oko(kolejność nie jest przypadkowa):

Roccat Ryos MK Pro - podoba mi się najbardziej, ale nigdzie w PL nie ma na MX Brown, jest tylko Black a to się chyba nie nada do programowania?
Corsair Vengeance K70 - tej nie mogę znaleźć nigdzie w PL z mx brown, same blue lub red
CM Storm Trigger Z
Logitech G710+ - ta mi się podoba, bo jest cicha
CM Storm QuickFire Ultimate
Tesoro Durandal Ultimate

Może ktoś coś doradzić albo zaproponować coś innego?

 

Odpada mi kilka tych klawiatur które mi się podobają, bo nie ma w PL na Brown. Czy przy programowaniu MX red będzie bardzo uciążliwe?

Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites

to w takim razie przyjrzyj się DasKeyboard, CM ultimate również nie jest złą. Ale na pułapie 700 to tutaj jest miejsce na naprawdę profesjonalne klawiatury. 

Wiem że jest problem dostać K70 na Brownach, w ogóle te klawiatury nie s ą aż tak popularne w Polsce. Ale idzie ją dostać 

Natomiast ja używam G710+ i przyznam szczerze że klawiatura jest bardzo dobra, ale właśnie myślę o tym by zmienić ją na DasKeyboard.

Link to post
Share on other sites

Sama klawiatura mnie też się nawet podoba ale za bardzo nie mogę się wypowiedzieć co do jej praktycznego zastosowania. Może ktoś ją użytkuje i jest w stanie się wypowiedzieć więcej.

Ale jak mam być szczery to jednak skłaniał bym się ku K70. Jeżeli jest możliwość dostać ja na MX Brown, to warto ją brać.

Chyba że nie przeszkadza ci .MX Red.

Link to post
Share on other sites

Wpadła mi jeszcze taka

Gamdias Hermes Ultimate

Co o niej myślicie? Chociaż chyba zdecyduje się na k70

Jeśli w K70 podobają Ci się redy - to brałbym śmiało, według mnie najlepsza klawiatura w segmencie cenowym z podkładką pod nadgarstki do kupienia w Polsce.

 

Jeśli nie, to zainteresuj się TriggerZ.

 

Te Gamdias Hermes wyglądają obiecująco, ale według mnie trzeba poczekać na reakcję ludzi i ich użytkowników, to świeży produkt, w dodatku firma Gamdias mało znana, więc nie wiadomo co to dokładnie z ich rąk wyszło.

Link to post
Share on other sites

Na początek link do samego produktu jakim jest Gamdias Hermes.

 

 

Przyznam szczerze że jest to bardzo ciekawa klawiatura. Posiada ona wiele czynników oraz rozwiązań które są naprawdę bardzo ciekawe, jako dodatki wprowadzone do świata gamingowych klawiatur.

Na pewno .bardzo dużym plusem jest jej masa, i solidność wykonania, (patrząc oczywiście na Video), bardzo duża podkładka na nadgarstki, no rozmiar jest naprawdę imponujący i nie wiem czy nie największy na rynku zarazem. Plusem jest to że sama podkładka jest magnetyczna, świetne rozwiązanie, a dodatkowo jest nakryciem ochronnym samej klawiatury. Innowacyjne

Druga rzecz to fakt że zrobili bardzo ciekawą kombinację z MX Blue za pomocą podkładki. Można regulować skok w ten sposób a co najciekawsze podkładka ta jest usuwalna. Kolejna bardzo ciekawa rzecz.

Jak na razie patrząc z perspektywy (Video) sam produkt wygląda obiecująco,i jak na mój gust jeżeli przyjmie ją rynek, to z pewnością będzie to zdecydowany rywal K70  jak i G710+,czy Triggr Z.

Nie wiem jak się ma jej cena rynkowa ale jeżeli jest ona stosunkowo nie wysoka względem konkurencji no to można w nią uderzyć.


Jeszcze w temacie to patrząc na zagraniczne opinie dl tej klawiatury, to jest to rzadkie, ale ocena Hermesa w rankingach gwiazdkowych posiada ich 5 na 5 i rzadko się zdarza aby ta wartość się zmieniała. Takie noty zgarniają Ducky oraz Das, czy WASD,wiec zaskakujący wynik jak na nowego gracza na rynku.

Link to post
Share on other sites

Zawęziłem wybór do 3 klawiatur. A każda z innymi przełącznikami ;/ 

Chyba sam nie wiem czego chcę

Roccat Ryos MK Pro na MX Black za 770 pln

K70 RGB na MX Red za 750 pln

GAMDIAS Hermes Ultimate na MX Brown za 619 plc

 

Podobno Black jest najcichsze, ale znowu Red wymaga mniejszej siły, bo 45g zamiast 60g w black.

Ktoś z Was używał black? Bo zastanawiam się jak to działa, a nie mam gdzie sprawdzić. Czy muszę wciskać klawisz do samego dołu?

Z tego filmu wychodzi, ze nie ale nie wiem też kiedy przestać wciskać klawisz?

W takim wypadku zastanawiam się, czy nie wziąć red lub black, bo jak piszę to i tak wciskam klawisze do samego dołu. Ewentualnie założyć o-ringi żeby nie stukały.

Przy black obawiam się tych 60, czy nie będą mi się palce "męczyły".

Edytowane przez goompas
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Hehe właśnie pisałem posta, że kupiłem.

Dzwoniłem do nich, kod producenta który jest u nich na stronie oraz mi podali telefonicznie zgadza się z tym ze strony corsaira, więc chyba jest ok.

Dzięki za pomoc w wyborze. W sumie wyszło, że kupiłem tą co chciałem od początku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...