Skocz do zawartości

Komputer dla przyszłego informatyka (~2,5k)


Recommended Posts

Witam, jestem tutaj w imieniu mojego kuzyna. Własnie kończy gimnazjum i ma na celu technikum informatyczne. W związku z tym chciałby kupić sobie nowy komputer - do tej pory siedział na jakimś lapku. No i jest dylemat - zastanawia się czy w jego budżecie - 2500 zł - nie iść czasem w stronę FXów. Ja mu to odradzam, bo wiem jak one się prezentują na tle choćby i5 4460 (podobnie, ale źle nie jest). Tak wiec proszę o propozycje zestawu dla niego o możliwie jak największej wydajności. 

 

  • Zastosowanie komputera: gry i programy z technikum informatycznego - 50/50
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 2500 zł
  • Których części potrzebujesz?: skrzynka z wnętrzem
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? o ile to będzie możliwe
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? monitor będzie kupowany - jakiś FHD
  • Specjalne wymagania: jak najwydajniejszy w tej cenie
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? brak
  • Własna propozycja zestawu: brak
  • Inne: tak jak pisałem - iść pod FXa czy pod Intela?
Link to post
Share on other sites

Tutaj wgl. nie ma co myśleć o FX'ie, w technikum informatycznym siedzi się głównie na Linuxie i Win7 i coś tam lekko skrobie. Po prostu kierujmy się tylko grami a komp i tak będzie idealny do jego przyszłej nauki :D.

 

1 x  AsRock H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/

1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

1 x  GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x  MSI Radeon R9 280 Gaming 3GB DDR5 384bit (860/6000)

1 x  Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 2549zł

 

Najlepszy i5 w stosunku cena/wydajność, sprawdzony, cichy oraz modularny zasilacz od Thermaltake starczy do tego zestawu z zapasem, GPU z autorskim chłodzeniem MSI TwinFrozr (wydajne oraz ciche) - za 20zł mniej można wziąć R9 280 od Sapphire z chłodzeniem Dual-X (głośniejsze pod obciążeniem), budżetowa mobo na chipsecie H81 z podstawowym asortymentem.

 

Ogólnie niektóre gry powoli (nie tylko na "papierku") zaczynają potrzebować 6GB RAMu, więc za jakiś czas można dorzucić kostkę.

 

/Musiałem editnąć posta bo zapomniałem o obudowie  :rotfl:

Edytowane przez kondrad12
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt więcej nie ma czegoś do powiedzenia? Żadnej sugestii?

 

Zestaw wygląda dobrze ale proponowałbym dopłacić trochę do płyty głównej patrząc chociażby na porty USB 3.0 czy 2.0, na możliwość podłączenia USB 3.0 z obudowy, HDMI, komplet audio na I/O, złącza pod wentylatory z obudowy  .... Gigabyte GA-B85M-D3H

 

W przyszłości do tego co jest wyżej, dołożyć kostkę pamięci oraz SSD pod system i soft. 

 

Tutaj też masz  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...