Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj byłem na przedstawieniu na jednym z występów w moim mieście.

Wziąłem ze sobą telefon Samsung Galaxy S5 aby porobić zdjęcia.

Na sali nie było zbyt jasno ale było wyraźnie widocznie dla ludzkich oczu, a światło padało na osoby stojące na scenie.

Zrobiłem zdjęcia ale były po prostu okropne, jak gdyby ten smartfon kosztował 500 zł a nie 1800 zł ...

Prosiłbym o porady dotyczące jakiekolwiek zmiany ustawień lub czegokolwiek co jest możliwe by uzyskać zdjęcia w lepszej jakości a jeżeli takowa możliwość nie istnieje to też proszę o powiedzenie o niej.

Fotki mogę przesłać jeżeli ktoś by chciał.

Pozdrawiam serdecznie  

Link to post
Share on other sites

Wrzuc tu jakas fotke i opisz dokladniej o co ci chodzi, dlaczego Twoim zdaniem zdjecia sa okropne. Mam s5 i u mnie zdjecia sa ok majac na uwadze ze to telefon a nie lustrzanka z obiektywem za 10tysiecy.

Po drugie czy znasz sie choc troche na tradycyjnej fotografii, tzn wiesz co to jasnosc obiektywu, przyslona, czas naswietlania itp. i znasz zaleznosci miedzy nimi. Napisz czy zdjecia byly na auto czy uzywales programow tematycznych, jak byla ustawiona lampa (dioda) blyskowa: on off czy auto i w jakiej odleglosci byly fotografowane obiekty, jak ustawiony byl pomiar swiatla.

Link to post
Share on other sites

Zdjecie jest ok jak na tak beznadziejna optykale jaka jest w S5 i w wiekszosci apartatow ze smatrphona.

 

By ogarnac takie kontrasty i slabe swiatlo to bez obiektywu typu 50mm f.1.2 i jakiejs przyzwoitej puszki nie podchodz. Sam obiektyw warty jest ze dwa razy tyle co Twoj telefon wiec mysle ze z efektu powinienes byc wzglednie zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz pobawić się z ekspozycją. Co prawda nie znam się na fotografii, jednak, gdy obiekty na scenie są za jasne, ustawiam ekspozycje na wartości ujemne i jako tako, to wygląda. Oczywiście, nie używać zoomu cyfrowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...