Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam planuje kupic drugi dysk na dane 1TB i tu pojawia sie pytanie hybryda czy zwykły HHD chodzi o szybkość i wydajność prosze o pomoc jak kto miał z tym styczność ,dodam ze jak bym miał kupować HDD to 64mb cache

Link to post
Share on other sites

Ja bym się bał trzymać dane na hybrydzie.

Niedawno mi padł corsair SSD, te dyski są szybkie ale mało trwałe. Dobre pod system ale nie pod dane.

Rozumiem że jak w hybrydzie padnie ten mały SSD, to dysk do wywalenia...

Link to post
Share on other sites

I na tej podstawie wysuwasz twierdzenie dotyczące całej technologii ? Seems legit.

 

Pomijam już fakt, że trzyletni Corsair musiał być dyskiem na SandForce...

Link to post
Share on other sites

Wszystko co w nazwie ma Sandforce jest z założenia feeee, tak samo sshd. Zarówno Sandforce jak SSHD to technologie nadające się do śmieci z tego wynika. I pewnie nie wytrzymają długo, tak się zastanawiam.

Link to post
Share on other sites

SandForce to synonim problemów z SSD i nawet dyski Intel'a, któremu udało się stworzyć najlepsze oprogramowanie do tego kontrolera, mają się do obecnych modeli ze średniej półki jak PRL'owska Syrenka do Ferrari 458.

 

Jeden z trzech moich SSD to nośnik na SF, więc empirycznie mam okazję doświadczać niesamowitych osiągów związanych z tym  ustrojstwem.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że porównujesz samsunga w wersi Pro do produktu dysku podobnego Kingston i na tej podstawie jeździsz po Sandforce po całości. Intel może i udany a Samsung co nie ma w swojej ofercie dysków które mają problemy. Pewnie każda firma wypuściła lub wypuści produkt który będzie odbiegał parametrami od normy.

 

Zastanawiam się tylko jeszcze na tym całym SSHD, dla kogo to właściwie jest. Dziś przeglądałem ofertę jednego sprzedawcy i zauważyłem że dysk 500GB w wersji SSHD jest droższy o 50PLN od zwykłego. Nie wnikamy w benchmarki, bo nie rajcujemy się cyferkami. Jednak gdy dysk taki jest odrobinę szybszy od zwykłego to czy nie warto rozważyć zakupu jako dysk na dane dla laptopa fabrycznie wyposażonego w dysk niewybaczalnie wolny ? Czy od razu pakować kupę kasy w dysk SSD ? Czy zastosowanie takiego dysku obok SSD daje kożyści jakieś wogóle?

Edytowane przez mklabs
Link to post
Share on other sites

Na poważnie bronisz SF ? Toż najlepsze dyski na tym kontrolerze, które kiedyś kosztowały naprawdę srogą kasę, dostają bęcki od nośników, które obecnie można dostać poniżej 3 stów.

 

Mój V200 90GB kosztował mnie tyle, ile ostatnio zapłaciłem za 850PRO 256GB, ale to nie powód, abym miał nie mówić, że w roku 2015 dyski na SF to już prehistoria.

 

SSHD faktycznie ma sens w starszych lapkach, ale 50 zł różnicy w przypadku dysku 500GB to i tak sporo. Sensowny SSD o pojemności 128GB to wydatek rzędu 300 zł, więc w skali zakupu nowego lapka nie jest to kupa kasy.

 

W tym temacie nie ma jednak mowy o laptopach, a w przypadku desktopowego nośnika o pojemności 1TB, różnica wynosi około stu złotych - nie ma to więc absolutnie żadnego sensu, zwłaszcza, że dysk ma służyć jako magazyn, a nie jako systemowy.

Link to post
Share on other sites

Nie bronię SF specjalnie jakoś, wiem dobrze że dzisiaj zakup takiego rozwiązania mija się z celem. Nie patrze wstecz bo jak to Czesi mówią : To se ne vrati ... Chyba że nagle przeskoczy technologia o 180 stopni i nagle Sandforce zdeklasuje wszystkich. A co do SSHD, na dane może być kapusta jak stówe droższy, a jak by tak jeszcze steam wstawić to od grania się zjara.

 

Tak na poważnie z SSHD zależy komu do czego potrzebne i ile może wydać. Zakładając że stówę droższy od zwykłego sam bym go kupił jako magazyn mając SSD jako systemowy. Trzymał bym na nim to co przeszkadzało by SSD i miał bym miejsce do wykorzystania dla np maszyny wirtualnej. Używam takiej konfiguracji w laptopie i żyję pewnie w stacjonarce też by się sprawdziło.

 

Ale to tylko moje zdanie i podejście do sprawy.

Link to post
Share on other sites

 

 

500GB w wersji SSHD jest droższy o 50PLN od zwykłego

 

Za 50 zł można kupić chiński SSD 32GB (4x więcej niż cache w SSHD) i wrzucić tam najpotrzebniejsze programy. IMO SSHD nadają się tylko do starych laptopów (takich 5-8 letnich).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to muszę takie rozwiązanie rozważyć najtanszy dysk SSD z chin za 50 i do tego najtanszy dysk 1 TB 5400 obrotów. Byle jak byle najtaniej. Najlepiej jeszcze żeby się w 200 PLN zmieścic. Zaproponujcie coś. A jeszcze żeby się system który zajmuje około 64GB tam zmieścił.

Edytowane przez mklabs
Link to post
Share on other sites

Mając dysk SSD na system i drugi na dane liczmy 1 TB HDD 64mb cache można by było przestawić w biosie z ide na ahci co myśle ze dało by te pare mb wiecej i zmniejszyło by dystans pomiędzy HDD a SSHD szybkości a zachowało by trwałość i cene zniższą HDD a gdyby tak jeszcze przestawic SSD na ahci. i tu pojawia sie ?


Myślę ze sprzęt to jedno ale kwestia ustawień,sterowników by wyciągnąć ile fabryka dała :)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że porównujesz samsunga w wersi Pro do produktu dysku podobnego Kingston i na tej podstawie jeździsz po Sandforce po całości. Intel może i udany a Samsung co nie ma w swojej ofercie dysków które mają problemy. Pewnie każda firma wypuściła lub wypuści produkt który będzie odbiegał parametrami od normy.

 

Zastanawiam się tylko jeszcze na tym całym SSHD, dla kogo to właściwie jest. Dziś przeglądałem ofertę jednego sprzedawcy i zauważyłem że dysk 500GB w wersji SSHD jest droższy o 50PLN od zwykłego. Nie wnikamy w benchmarki, bo nie rajcujemy się cyferkami. Jednak gdy dysk taki jest odrobinę szybszy od zwykłego to czy nie warto rozważyć zakupu jako dysk na dane dla laptopa fabrycznie wyposażonego w dysk niewybaczalnie wolny ? Czy od razu pakować kupę kasy w dysk SSD ? Czy zastosowanie takiego dysku obok SSD daje kożyści jakieś wogóle?

Miałem okazje instalować SHDD do 4 letniego acera z I5. Wrażenia nad wyraz pozytywne, start systemu nieporównywalnie szybszy, minimalnie wolniejszy niż klasyczny SSD. Po ok 3-4 razach komp wstawał jak marzenie. Jak się dysk "nauczył" z czego korzysta kumpel najwięcej, to naprawdę super to śmigało. Pewne opcje w w7 chodziły jak na SSD. Dla mnie opcja bomba dla osób, które mają tylko jedno miejsce w lapku, 50zł wydaje mi się niewygórowaną kwotą, a radość nieziemska. 

Link to post
Share on other sites

Do laptopa jak najbardziej nawet 1TB SSHD ale jak to mówią jak raz spróbujesz to nie będziesz chciał przestać jak kupiłem 120GB ssd i jak odpaliłem panie rakieta  i cene mi dobra zrobił coś 222zł za dysk SSD goodram 120gb na system jest szybkość jest cisza i cena też jest :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...