Skocz do zawartości

Dwa monitory różnej wielkości - do pracy.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam,

// Przeznaczenie
Przygotowuję się do kompletowania sobie ładnego stanowiska roboczego do front-endu. Jako, że programowanie aplikacji webowych, łączy się z otwieraniem wielu okienek (IDE, podglad aplikacji, przeglądarka, dokumentacja) potrzebuję dość dużo miejsca na okienka. Praca ze stronami internetowymi potrafi wymagać czasem dobrego odzwierciedlenia kolorów, jednak nie zajmuję się grafiką. Dodatkowo większy monitor  będzie używany również do oglądania filmów i okazyjnie jakichś gier.

Fajnie by było, gdyby twórcy przewidzieli troskę o oczy użytkownika, bo raczej będę sedział przy nich po kilkanaście godzin dziennie.

//Issue 1
Myślałem o zakupie 30" monitora centrowego i jednego 24" z pivotem, do przekrecenia i trzeciego badziewiaka do komunikatorów(już mam;).
Mam pytanie, czy takie zestawienie nie będzie za bardzo 30 i 24 w pionie nie bedzie dawalo za duzej roznicy w wysokosci? Ma ktoś doświadczenie w tym? Nie muszą to być konkretnie takie przekątne. Ale chodzi mi mniej więcej o tego rzędu wielkości. Oba mogą być trochę większe lub mniejsze, jeśli tylko będzie miało to sens.

//Issue 2
No i po odpowiedzi na to pytanie będę potrzebował coś wybrać. Nie zamykam się w konkretnych cenach, bo jeśli będzie naprawde coś wartego uwagi to mogę się szarpnąć. Z drugiej jednak strony nie mam zamiaru wydawać 5000zł na monitor. Bo zwyczajnie nie potrzebuje takiej jakości, ani lansu;) Chcę poprostu, żeby taki monitor przez kilka lat mi ładnie pochodził, bez czarnych dziur po roku:)

//Issue 3
Kolejną rzeczą jest zewnętrzny dysk twardy. Jeśli nie powinienem o niego pytać przy okazji i założyć drugi wątek, to mnie ubiczujcie i olejcie pytanie;) Potrzebuję zewnętrzny dysk twardy. 2TB z usb 2 i 3. Fajnie żeby był szybki(7200), ale nie ssd. Chciałbym żeby był wytrzymały, żebym mógł go sobie w torbie przetransportować przez pół miasta bez strachu, że się rozwali. Na to chcę przeznaczyć do 500zł. Chyba że naprawdę warto będzie dopłacić.


 

Link to post
Share on other sites

określ dokładnie czego oczekujesz, bo aktualnie większa przestrzeń robocza niekoniecznie wymaga wielkich przekątnych

Ok, trudno mi dokładnie określić szczegóły moich wymagań, bo zupełnie się na monitorach nie znam:). Czytałem że w grach i filmach stosunek 19:10 jest lepsze niż 19:09, więc pewnie warto taki mieć. Że częstotliwość odświezania jest lepsza wyższa bo mniej się męczą oczy. Ważna jest dla mnie ergonomia pracy, więc fajnie jak by się dało ustawiać jego pozycję. Czytałem że IPS jest lepsze niż inne matryce. Chciałbym, żeby były na tyle trwałe, żeby wytrzymały parę lat. I już nie wiem co mogę określić z wymagań?

 

Zastanawiałem się nad tym. http://www.ceneo.pl/22745099chociaż jak chcę żeby większy monitor był moim głównym, to nie wiem, czy ten NEC nie jest przepłacony? Bo będę głównie na nim czytał lub pisał. Fajne w tym modelu są bajerki jak Czujnik obecności człowieka czy czyjnik natężenia oświetlenia. Ale to jest "nice to have" a nie "must to have". Wiem że koniecznie mniejszy monitor musi mieć tryb piv ot, bo w takim trybie chcę go używać docelowo.

Ktoś mi polecał Samsung SyncMaster 2243BW i Dell U2410 ale trudno mi je ocenić.

 

a WD My Passport Ultra zamówiłem, dzięki;)

 

Link to post
Share on other sites

ok, pod web mogę spokojnie polecić Eizo EV2455, a na ten "obok" możesz kupić używanego NEC E222W lub Della 2209wa

wspomniany EA244WMi byłby super, ale ma jedną zasadniczą wadę - migocze i przez to męczy oczy - tzn są osoby, którym to nie przeszkadza, wówczas bierz, oszczędzisz parę stówek w stosunku do Eizo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak migocze to lipa. Przy tak długiej pracy latami, nie jest wskazane dodatkowe męczenie oczu. Tylko, że te modele które tu wymieniłem miały być tymi "obok":) a główny monitor miał być większy. Zależy mi na dużym ekranie głównym. Czytałem fora pod kątem ergonomii pracy. I setup główny 30" i mniejszy 24" wydawał mi się najlepszy. Innym rozwiązaniem byłyby 3 monitory 24", ale wolę mieć jeden duży i mieć fajniej przy oglądaniu filmów/graniu. Czytałem dobrą recenzję Philips 298P4QJEB. Ale nie byłą to recenzja ekspercka. Raczej bardzo emocjonalna "o jakie to fajne". Dlatego trudno mi stwierdzić na ile było to rzetelne.

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale nie byłą to recenzja ekspercka. Raczej bardzo emocjonalna "o jakie to fajne". Dlatego trudno mi stwierdzić na ile było to rzetelne.

 

takie "recenzje" lepiej omijać szerokim łukiem

 

natomiast jeśli chodzi o duży i poprawnie działający wyświetlacz to nie jest to tania zabawka, owszem znajdziesz tanie rozwiązania, ale to typowe produkty "nie dla idiotów", a nie do pracy, określ całkowity budżet to będę mógł zasugerować jakieś rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie dobry stosunek jakości do ceny;) wiadomo. Budżet może być płynny. Najwyżej poczekam dwa-trzy miesiące dłużej żeby uzbierać więcej:) Widziałem opinię, że przy takich wielkościach musi być 4k żeby wykorzystać przestrzeń. Nie wiem ile w tym racji. Ale przyjąłem że tak jest i wiem, że nie są to monitory za 2tys. zł. I liczę się z tym zadając pytanie co warto. Kilka lat musi mi to posłużyć do komfortowej i ergonomicznej pracy. Nie sądzę, żeby był sens oszczędzać przy kompletowaniu takiego setup'u. Monitory zwykle wytrzymują dłużej niż komputery(Bo zawsze do kompa czegoś brakuje. A to ramu za mało a to...), więc nie ma co ich bagatelizować:)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

tak, jak już przekątna jest wysoka to warto przy okazji pójść w wysokie PPI, z tym, że do takiej pracy polecić mogę Eizo EV3237, inne modele są albo nic nie warte, albo zbyt rozbudowane jak na potrzeby web

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uu, konkret:) No jak nie ma nic wartego uwagi to nie ma. A bardziej rozbudowane mi nie potrzebne, chyba że jest w podobnej cenie:D No dobra, to wiem na co zbierać i chyba najpierw kupię tego mniejszego a później zainwestuje w ten 30":)
Dzięki wielkie za pomoc:)
 

Link to post
Share on other sites
No jak nie ma nic wartego uwagi to nie ma

 

są ale różne stosują kanciki, jak np 30Hz panel, gdzie w PC standard to 60Hz czy dzielony panel na 2 połówki, nie mówiąc już o kalibracji takich szajsungów itp szkoda gadać

 

edit: a i pamiętaj, że produkty eizo lepiej kupować w sklepie partnerskim, nie gdziekolwiek, bo trochę taniej, nie warto, głównie dlatego, że traci się tą fajną gwarancję na wszystko

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

60 to norma, więcej tylko w modelach dla graczy

miej na uwadze, że wyświetlacze ciekłokrystaliczne działają całkiem inaczej od kineskopowych i częstotliwość odświeżania w jednych i drugich znaczy co innego, przypięte FAQ powinno pomóc w zrozumieniu wielu parametrów i elementów budowy takiego urządzenia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...