Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do 300 zł - jaką wybrać?


Recommended Posts

Witam. Ostatnio szukałem klawiatur mechanicznych do 300 zł i napotkałem te modele:

- Tesoro Durandal MX Brown

- CM Storm Quickfire XT

- Qpad MK-50

Która z tych będzie najlepsza? Tesoro podoba mi się wizualnie, wygląda ciekawie. CM jest bardzo polecana za jakość wykonania. Qpad ma podkładkę pod nadgarstki, ale ścierają się nadruki na klawiszach. Klawiatura głównie do FPS-ów, ale nie tylko. Wybrałem Cherry MX Brown, bo są w miarę ciche i mają klik. Osobiście najbardziej podoba mi się Tesoro. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę tu już właściwie wybrałeś.

Osobiście z tej trójki brałbym Quickfire XT, świetnie wykonana klawiaturka. ewentualnie na drugim miejscu Tesoro.

Z tym, że wydaje mi się, że XT na brownach w Polsce nie dostaniesz (szybko przeszukałem polskie sklepy i wszędzie blue).

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o jakość wykonania to zdecydowanie logitech g710. Na allegro refurby można dostać już za 250-300 zł. Plastik z którego jest wykonana stoi na wysokim poziomie, przyciski również. Jeżeli masz taką możliwość to chociaż pomacaj tą g710.

Link to post
Share on other sites

Odświeżę temat, co sądzicie o Roccat Ryos MK? Da się ją dostać za 300 zł, a dostajemy ładną klawiaturę na MX Blackach, z podkładką pod nadgarstki i paroma klawiszami makro.

 

Zależy, 300zł i podkładka pod nadgarstki? Świetna cena, nie słyszałem o Ryosach by miały problemy z klawiszami które się ścierają czy blakną także jest bardzo ciekawie. Klawiatura mało popularna, bo jeszcze niedawno najniższa opcja MK Glow była po 420zł + (także wówczas totalny szok cenowy) jeśli można teraz dostać za 300zł? Bardzo ciekawie!

 

Jeśli grasz w FPS'y to Blacki są świetne, jeśli grasz w mobe, czy mmo i gry rts to możesz odczuć dyskomfort po 3h + grania, bo są one cięższe do wciśnięcia.

 

Jeśli mam być szczery, to cena jest za******a - dlaczego? bo za 300zł na rynku nie kupisz żadnej klawiatury z programowalnymi klawiszami ( jeśli potrzebujesz) , podświetleniem i co chyba jest zdumiewające: z podkładka na nadgarstki. A korzystanie z oprogramowania Roccata czy do myszy czy klawiatury to bóstwo gdy np. zmieniasz DPI i Annoucer mówi Ci świetnym głosem, na ile masz co ustawione, bądź gdy zdobywasz achievementy :)

Link to post
Share on other sites

Za 280-300 zł są G710 red lub blue, podkładka pod nadgarstki, regulowane podświetlenie i 3 grupy po 6 przycisków na makro z opcją rejestracji na żywo. To też dobra propozycja, jedne z pierwszych mechaników logitecha a co za tym idzie porządnie wykonane :)

Link to post
Share on other sites

Za 280-300 zł są G710 red lub blue, podkładka pod nadgarstki, regulowane podświetlenie i 3 grupy po 6 przycisków na makro z opcją rejestracji na żywo. To też dobra propozycja, jedne z pierwszych mechaników logitecha a co za tym idzie porządnie wykonane :)

Porządne wykonanie z setkami tematów na forum gdzie przyciski się łamią, już była o tym rozmowa.

 

Z tego co wiem to Logitechy G710 są tylko na Brownach, w dodatku ich cena z układem klawiszy US ( naszym QWERTY) to 370zł najtaniej.

Link to post
Share on other sites

Zależy czy umiesz się dostosować. Krótki shift jest o 1/3 krótszy. Ja np muszę mieć duży dwupoziomowy enter, bo przy innych poprostu nie trafiam w niego. To są lata przyzwyczajeń, których czasem nie zmienisz. Może być tak, że przez jeden klawisz oddasz klawiaturę.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie czy krótki shift będzie przeszkadzał w grze?

 

Gdy grywałem jeszcze na moim laptopie, w którym był właśnie taki krótki shift nie sprawiał mi on większego problemu.

Kwestia przyzwyczajenia, może tak jak ja w ogóle tego nie zauważysz, a może być tak jak napisał wyżej atomowy, że przez niego oddasz całą klawiaturę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...