Skocz do zawartości

Bezprzewodówka głównie do gier


Recommended Posts

§  Budżet: 150


§  Jakiej myszki obecnie używasz:  Microsoft WIreless Mobile Mouse 4000


§  Jaką masz obecnie podkładkę: Fellowes, standardowa, szczegółów nie znam


§  Z jakich wartości DPI korzystasz:  Dokładnie nie wiem, ale generalnie grałem na niewielkich, w Panelu Sterowania mam ustawione 6/11 (w opcjach myszy)


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły):  MoH, SOF 2, niedługo zacznę Battlefielda, czasem strategie


§  Ile przycisków używasz w myszce:  2


§  Chwyt:  Palm Grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: ok. 8 cm (jeśli dobrze zmierzyłem), natomiast od czubka środkowego palca do przegubu - 17,5 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Jest za mała (to mysz do laptopów), niewygodna, szybko drętwieje mi ręka, czasami muszę pracować w bardzo nienaturalnych pozycjach


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Innych specjalnych wymagań, nie mam, zależy mi natomiast, żeby była to bezprzewodowa myszka.


Jeśli kwota nieznacznie przekroczy 150 zł - nie będzie problemu.


Link to post
Share on other sites

Jeśli mysz bezprzewodowa nie jest koniecznością, tylko dla "wygody", to popełniasz bardzo duży błąd.

A na czym polega owy błąd? :)

Przyznam, że jestem przyzwyczajony do bezprzewodowych urządzeń, a każdy dodatkowy kabel po prostu mnie wkurza.

Chodzi Ci może o to, że bezprzewodówki do gier gorzej działają?

Powiem tak, preferuję bezprzewodowca, ale tylko jeżeli jest jakiś stosunkowo tani, dobry kabel to mogę się zastanowić ewentualnie.

Link to post
Share on other sites

A na czym polega owy błąd? :)

 

Co tu dużo mówić, myszki bezprzewodowe są obecnie zdecydowanie gorsze od przewodowych (waga, sensor, zakłócenia). Jedynym godnym polecenia wyborem w twoim budżecie jest używany G700.

Kabel nietrudno jest poprowadzić tak, żeby w ogóle nie przeszkadzał. ;)

 

Jeszcze starczy na niezłą podkładkę- http://www.agito.pl/mysz-cm-storm-alcor-64-971322.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej się zastanawiam i chyba faktycznie popatrzę na przewodówki... Najwyżej klawiaturę kupię bez kabla :D
Bez kabli są strasznie drogie, a najlepsze oferty to... powystawowce, czyli jak podejrzewam tylko w połowie wartościowe.

 

Dzięki Tycha za pomoc.

Powiedz  mi jeszcze proszę, co sądzisz o A4 Techach Bloody? Wiesz może, czy w nich aku po zuzyciu jest wymienny, czy trzeba nową myszke kupować?

Naturalnie proszę też o kolejne propozycje kablowych :)

Dzieki jeszcze raz!

Link to post
Share on other sites

Panie Tycha,pozwól ze zacytuje siebie..."Dlaczego musi być bez kabla? Dlaczego chcesz kombi a nie auto z przyczepą,dlaszego chcesz sie napić samej wódy a nie drina,dlaczego chcesz bzyknąć azjatke a nie dwie murzynki...jak mnie leczy takie "gadanie"...

Chlop chce bezprzewodową to chce bezprzewodową,niech ją kupi choćby powodem było samo słowo bezprzewodowa...ja jakoś grałem 6-7 lat na zestawie logitecha "internet 1500" za 180zł i nie miałem większych problemów przy jakiejkolwiek aplikacji czy grze. Logitecha G602 kupiłem bo tamta miewala problemy z lewym przyciskiem,ale swoje lata przy wielu godzinach grania wysłużyła. G602 jest myszka z wyższej półki i myślę ze posłuży mi też na parę lat."

 

Tycha:"Lepsza przyczepka niż kombi z bagażnikiem wypełnionym cegłami, któremu podczas jazdy może zablokować się kolumna kierownicza. Na dzień dzisiejszy myszki przewodowe są znacznie lepszym

wyborem, jeśli ktoś takową może używać."

 

 

Ja:"Idąc Twoim tokiem myslenia,to lepiej kupić czołg,bo może z jadacej przed nami lawety spaść na nas inny samochód...

Masakra...

Ja Ci powiem tak...możesz mieć szybsze auto,ale co z tego jak nie potrafisz jeździć...

Mogę sie założyć ze 80-90% ludzi z którymi grałem przez tyle lat ma myszki na kablu,a i tak (nie chwaląc sie) zazwyczaj jestem w pierwszej 5-10 w każdej walce. Więc tak jak ww. przypadku,tak samo w używaniu myszki ważny jest "skill".

 

Co do podkladek to tu masz link z dobrymi podkladkami,musisz już sobie sam wybrać wielkość,oraz zjakiego materiału ma być zrobiona...twardą czy miękka.

Ja od paru lat mam największą SteeSeries Qck i bardzo sobie ją chwale. Z tańszych polecam A4tech X7-500mp."

 

Ja:"Jest dla mnie taka sama różnica w wygodzie uzytkowania jak dla Ciebie różnica w "szybkości transferu danych/lagów" myszki...

Poza tym może autor tematu też jak ja lubi sobie czasem usiąść na kanapie,wziąć mysz z klawiatura i sie roz...bać jak żaba na lisciu..."

Edytowane przez SUPERKLIKACZ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mialem trochę bezprzewodowego sprzętu i nigdy nikomu go z czystym sumieniem nie polecę. Koniec kropka.

To twoje porównanie do samochodu ma tyle sensu co posty Cześka. Co z tego, że nie mają kabla, skoro ważą prawie tyle co cegła?

Link to post
Share on other sites

Panowie trochę spokojniej :)

Cenię sobie każdą uwagę, spróbowałem weryfikacji tego co pisał Tycha i faktycznie panuje ogólna preferencja kabla.

Ja wpisałem bezprzewodówkę, bo - tak jak wcześniej pisałem - cenie sobię wygodę, chcę pograć głównie dla "odstress", nie mam zamiaru śrubować rekordów, nabijać milionów fragów, wykręcać rekordów świata itp.

Przez ostatni czas przegrałem większość gier na bezprzewodówce od Logitecha (zestaw MK300) i myszka całkiem dobrze się sprawowała (nie licząc lekkiej akceleracji negatywnej).
Niestety w myszce padł LPM, przez co zastanawiałem się nad kupnem nowej (poza tym ma już swoje lata). Jednakże wczoraj przeczytałem, że padnięty LPM może być powodem prozaicznym... zużytym przełącznikiem. Koszt takiego to do 10 zł, a sama robocizna nie powinna być większa niż 20-30 złotych myślę.

Prawdopodobnie wszystko skończy się na... zaniechaniu zakupu myszki a naprawie starego, ale dość dobrego Logitecha. Może nie jest najnowszy, ale nie jest też zarżnięty. W każdym razie i tak chętnie posłucham ciekawych propozycji nowych myszek, bo pewnie i tak kiedyś będę musiał go zmienić... Zresztą wszystko może się zmienić wiele razy.

Pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tycha to chyba używałeś ostatnio myszki bezprzewodowej w 1998 i pewnie jeszcze na kulkę miałeś...

A co do wagi myszki,to ja jadę od prawie 9 lat na myszce bezprzewodowej i nigdy waga mi nie przeszkadzała,no chyba że ważysz 45kg,to faktycznie taka mysz to połowa Twojej wagi...

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie przez ostatnie dwa lata miałem u siebie więcej gryzoni niż Ty przez całe życie, więc nie próbuj mi wmawiać twoich mądrości. Już inna sprawa, że sam podobno używasz bezprzewodowych od 9 lat. A przewodową kiedyś używałeś? Jaką mysz masz teraz?

Link to post
Share on other sites

proszę pozostawić dyskusję rzeczową i techniczną, bez wycieczek i zbędnych emocji

 

a co do korzystania z przewodowego i bezprzewodowego sprzętu do gier miałem okazję porównać przez ~pół roku u siebie na biurku i podobnie jak Tycha nie polecam tego rozwiązania, abstra****ąc od osobistych preferencji, czy też faktycznego odczuwania różnicy (bo znajdą się i tacy, którzy nie odczują), rozwiązanie bezprzewodowe jest techniczne ułomne wobec przewodowego - koniec, kropka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...