Skocz do zawartości

Lenovo g510 brak drugiej karty


Recommended Posts

Witam serdecznie wczoraj zakupiłem laptop Lenovo g510 zainstalowałem wszystkie sterowniki według instrukcji jednak laptop w menadżerze urządzeń wogóle nie odczytuje drugiej karty czyli radeona R5 M230 tylko zintegrowaną karte intela.Zainstalowałem na początku sterowniki do intela jednak potem przy instalacji sterownika do radeona wyskakuje błąd:Instalcja aplikacji:Błąd instalacji pakietu.Dodam że na windowsie 7 64 bity miałem to samo,teraz używam windowsa 8.1 64 bity.Bardzo prosiłbym o pomoc bo ta sprawa nie daje mi spokoju.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wczoraj zakupiłem laptop Lenovo g510 zainstalowałem wszystkie sterowniki według instrukcji jednak laptop w menadżerze urządzeń wogóle nie odczytuje drugiej karty czyli radeona R5 M230 tylko zintegrowaną karte intela.Zainstalowałem na początku sterowniki do intela jednak potem przy instalacji sterownika do radeona wyskakuje błąd:Instalcja aplikacji:Błąd instalacji pakietu.Dodam że na windowsie 7 64 bity miałem to samo,teraz używam windowsa 8.1 64 bity.Bardzo prosiłbym o pomoc bo ta sprawa nie daje mi spokoju.

Witam,

Myślę że to może pomóc - miałem podobny problem tylko że w moim przypadku to było to na Lenovo z510 z i7 + Nvidia 740M + intel HD4600, podczas stawiania windy na nowo, na świeżym systemie nie instaluj nic od Intela (sterowniki chipsetu/grafiki/ Rapid storage!) zamiast tego najpierw zainstaluj sterowniki od AMD do karty graficznej, później po ponownym uruchomieniu zainstaluj stery od Intela - wszystkie, zobacz jeszcze w power managment czy masz ustawione wysoka wydajność. U mnie w menu po naciśnięciu prawego przycisku myszy mam coś takiego ze mogę zmusić system do użycia procesora Nvidia (High performance graphic processor) - nie wiem czy masz coś takiego od AMD?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A może zakupiłeś wersję bez Radeona? mam g510 i na obu systemach nawet bez sterowników były dwie karty.

Ew. pobierz sterowniki ze strony AMD do radeona i taka rada, po przeleceniu instalatora okienko znika, ale w procesach jeszcze działa więc trzeba trochę odczekać aż poprosi o uruchomienie ponownie kompa.

Edytowane przez mszark
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...