Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się aktualnie do kupna telefonu, gdyż posiadam dosyć już leciwego HTC One V. Może być nowy, albo używany (nie piszcie swoich ofert, chodzi mi tylko o orientacyjną cenę). No właśnie, cena. Generalnie chcę przeznaczyć na ten cel 400 zł, max 500, ale wolałbym zmieścić się w 400.

Zastanawiam się nad nowymi HTC One X, LG Nexus 4 i LG G.

Co sądzicie o tych sprzętach? Znacie jakieś inne dobre urządzenia w tej cenie?

Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez ProKilla
Link to post
Share on other sites

Dodam, że LG G od dawna nie są już produkowane, a wszystko co jest na allegro to regenerowane lub podróbki z Azji. Gwarancji właściwie zero, ekran średni, jakość dźwięku i muzyki też. Nie warto.

Link to post
Share on other sites

Osobiście posiadam ONE X, i to prawda, grzeje się, ale nie stanowi to problemu przy codziennym użytkowaniu. Także z mojej strony to jego polecam najbardziej, z moich obserwacji na żywo [nie jakies recenzje YT itp.] jednak HTC wygrywa z Nexusem, zarówno pod względem designu jak i nakładki producenta [której w nexusie po prostu nie ma].

Link to post
Share on other sites

Grzanie za bardzo mi nie przeszkadza, jeśli chodzi o LG G, to na allegro jest ich sporo, z tym, że sprawdziłem ceny z wysyłką i za G i Nexusa musiałbym dać w zasadzie 550 zł, trochę za dużo :P One X wyniósłby mnie 500 zł, znalazłem natomiast niewiele mniej wydajnego (przypuszczam, że ma to związek z ekranem o znacznie słabszej rozdzielczości) Asusa Zenfone 4 za 400 zł. Co o nim sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Całkiem niezły, ale ma bardzo krótki czas pracy.

 

Zastanów się nad Lumią 535 - za 400 zł na olx.pl czy allegro Kupisz nówkę od kogoś kto przedłużył umowę. A za 460 zł kupisz nową, w sklepie :)

Link to post
Share on other sites

albo możesz zamówić coś z czajny, za 100$ masz już MTK octa który jest porównywalny wydajnością ze snapem 600 ale jak to MTK słabo ze wsparciem lub cos na snapie 400 i masz bez problemu każdego kolejnego andka ale dużo słabszy ale nadal wystarczajacy nie licząc emulacji PSP bo do tego musisz mieć octa albo snapa 600, w octa też dobre jest mali450 wiec masz zgodnosć z praktycznie każdągrą bo 450 jest kompatybilne z 400, a 400 to od lat 1 z najpopularniejszych układów graficznych.

Link to post
Share on other sites

Problem z zakupem w Chinach to Gwarancja :) a wałaściwie jej brak. Do tego zero serwisu i części. Dość ryzykowny zakup.

 

Zenfon powinien dzień wytrzymać :) - zalezy co robisz, ale przy sensownym uzyszkodnikowaniu dzień to na 100% wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Jak z hongkong goldway zamówi to ma 1.5 roku gw i maja nawet servisy w EU w Hiszpani i UK, a za taką cenę to nie dostanie w PL nawet używki z podobnymi parametrametrami, a jak kupi używkę to też niema gw :P

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Czińczyki nie są aż takie tanie :D Za odpowiednik Snapa 600 trzeba dać około 1000 zł, a jest znacznie mniej stabilny i wykonanie w zasadzie leży i kwiczy. Mój kolega miał THL W100 i nie dość że obudowa trzeszczała, przycisk zasilania chodził tak ciężko, że trzeba go było wciskać oboma rękami, to jeszcze po kilku miesiącach padła bateria.

Link to post
Share on other sites

Zależy gdzie je zamawiasz :> Bo na allegro to można ale tylko przepłacić xd, jak import to się zamawia z zagranicznych stron których teraz pełno :) Fakt nie są juz tak tanie przez j***o dolara za 4zł ;( wiec jest spora rożnica między dzisiejszymi cenami, a ceniami z $ po 3zł no ale nadal jest to opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Serwis w Hiszpani to jak serwis w Chinach :) - odmówią Ci naprawy - i CO? Jedziesz do Hiszpani?

 

Jak kupisz w Polsce - w Media czy Euro - odnosisz im telefon, i składasz pismo : Powoluje się na Niezgodność Towaru z Umową :)

 

A za NTzU odpowiada SPRZEDAWCA a nie producent :), przez 12 miesięcy od zakupu mamy DOMNIENIANIE, że wada była w momencie zakupu. 

 

Dzięki NTzU to sprzedawca sie musi "użerać" z Serwisem nie my :) - a duże sieci mają znacznie więcej możliwości, czasu, pieniedzy. O prawnikach nie piszę :)

 

A nowa Usatwa o Prawach Konsumenta z 24 Grudnia 2014 roku - daje nam duże możliwości :) - szkoda się ich pozbywać, zwłaszcza jak kupujemy drogi sprzęt.

 

Ciekawi mnie jedno : czy ci co poleacją "Chińczyki" też kupuja i sprowadzają tanie SAMOCHODY z Chin ? :) :) Czy może jeżdzą DROŻSZYMI - ale "zachodnimi" markami. ? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawi mnie jedno : czy ci co poleacją "Chińczyki" też kupuja i sprowadzają tanie SAMOCHODY z Chin ? Czy może jeżdzą DROŻSZYMI - ale "zachodnimi" markami. ?

 

No ludzie, jak można porównywać telefon, który wymieniamy średnio co dwa lata, do samochodu, w którym co parę miesięcy trzeba coś wymienić, a sam samochód to zakup na długie lata. 

Link to post
Share on other sites

To fakt, należy kupować raczej w Polsce (oczywiście, jeśli chcemy kupionego sprzętu używać również w Polsce), ale nie zgodzę się co do Media Marktu, czy Euro. U nich ceny smartfonów są bardzo wygórowane. Nie wiem, z czego się to bierze, bo np. tablety, czy lapki się już całkiem opłacają. Tak, czy inaczej, wg mnie najlepiej kupować w małych sklepikach specjalizujących się w sprzedaży telefonów. Oczywiście warto sprawdzić opinie o danym sklepiku; jeśli np. dopiero co powstał, nie ma co kupować tam smartfona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...