Skocz do zawartości

wiarygodność recenzentów youtubowych


Recommended Posts

Ostatnio zastanawiam się nad wiarygodnością testów sprzętu przeprowadzanych na youtubie. Zastanawia mnie, że większośc tych testów jest bardzo pozytywna wręcz wychwalająca jakiś sprzęt. Czy to nie tak że większośc z tych recenzentów wychwala ten sprzęt mimo a ukrywa jego wady?

Przecież żadna firma nie będzie chciała współpracować z człowiekiem i wysyłać mu sprzetu do testów gdy on bedzie mówił, że ich sprzęt jest do niczego. Dlatego wszyscy kręcą filmy, w których nie mówią zbyt wiele o wadach.

 

Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Dostajesz myszkę. Robisz och i ach nagrywając to na yotube. Twoja ocena 9/10 żeby nie budziła podejrzeń. Przy kolejnej premierze produktu powtarzasz to samo. Im więcej wyświetleń, tym więcej profitów w postaci sprzętu. Najbardziej rzetelną oceną jest własne doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie, ze tak jest. I nie tylko na youtube ale na prawie wszystkich polskich portalach lapowa za opis to norma. Czasami czyta sie te newsy jakby czlowiek siedzial w biurze PR jednej czy drugiej firmy.

 

KOledzy maja racje, ze dobre recenzje pojawiaja sie za granica bo... tam ludzie maja kase. Ja koles sra sianem to on chce dobrze wykonywac swoja robote (a czesto sa to pasjonaci - moze nie musi), raz ze musieliby mu zaplacic naprawde duzo aby go przekupic drugi raz, ze latwo to wykryc, trzeci ze traci dlugo budowana reputacje.

 

To nie to co tutaj, ze kazdy zarabia 4 razy mniej przy takich samych cenach. Z dzieciakami i kredytem na karku pracujac w firmie bez perspektyw jako niewolnik (wiekszosc). Kazdy grosz sie wtedy liczy co widac nawet na gorze u naszej 'elity'.

 

 

ogolnie musiz duzo czytac - najlepiej zagraniczne teksty i sobie wyrobic na ich podstawie wlasne zdanie - czyli myslec :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

UP: Trzeba być w branży, żeby wydawać takie osądy. 

Myślicie, że taki Linus nie dostaje kasy za przedstawienie danego produktu? Jesteście naiwni. Tylko, że nie oznacza to, że jest on przedstawicielem DANEGO producenta. To normalna procedura działania w tym biznesie. Z pozycji forum niewiele można o tym wiedzieć ;)

 

Działam w tej branży od kilku ładnych lat. Wielu producentów/PR pozwala zostawiać sprzęt po testach. Nigdy nie czułem się z tego powodu zobowiązany do wystawiania im laurek. 

Link to post
Share on other sites

Każda recenzja która nie jest recenzją pisaną przez zwykłego użytkownika który z własnych pieniedzy sprzęt nabył, jest recenzją fałszywą i kupioną. Każdy kto twierdzi inaczej zwyczajnie kłamie. Czytaj opinie tylko innych użytkowników, ja już nie raz naciełem się na "Super sprzęt" promowany przez "recenzenta".

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...