Skocz do zawartości

Intel Core 2Quad - Czy warto go kupić ?


Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam Intel Core 2Duo E7400 2.8GHz i zauważyłem, że już od jakiegoś czasu spadła jego wydajność. Wiem, że nie jest to jakiś potwór szybkości, jednak operacje, które kiedyś nie stanowiły problemu, stawiają procesorowi przeszkodę obecnie. Może to wynikać z jego wieku ?(ponad 6 lat) Ostatnim podejrzanym jest płyta główna również 6-letnia. Reszta części to nówka.

 

Wracając do tematu, jeśli winny okarze się być procesor to czy warto zmienić go na Quad Cora z serii np. Q9XXX ? Zdaję sobie sprawę, że jest to przestarzały model, ale na pewno lepszy od Core 2Duo. Jednak nie mam zamiaru zmieniać całej platformy pod Core i3,i5 lub i7, co wiążę się z dużymi kosztami ( nowa płyta, RAM, procesor ).

Chciałbym tanim kosztem rozwiązać ten problem.

 

Proszę o pomoc i Wasze opinie !

Pozrawiam

Link to post
Share on other sites

Może coś w biosie przestawiłeś lub się przegrzewa i zwalnia? zobacz sobie w cpu-z taktowanie pod obciążeniem i bez oraz temperatury sprawdź hw monitor lub coretemp

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o temperaturach, procesor chłodzi Spartan Pro HE924, przy obciążeniu jest maks. 46-47 stopni.

Natomiast taktowania: Zrobiłem OC na 3.2 GHz. W spoczynku taktuje 1.8GHz, a przy obciążeniu 3,2GHz. Jest to kwestia automatycznej zmiany wartości mnożnika, czyli oszczędzanie energii. Jeśli się mylę to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

@Klciulek masz na myśli adaptery ?

z tamtej trójki moim zdaniem można się zastanowić nad X5460 tylko jedynym problemem jest ograniczona dostępność nowych części a nie używanych tak jak podreśla to autor tematu bo kupowanie takich egzemplarzy moim zdaniem wiąże się z pewnym ryzykiem :/

Edytowane przez Jackson5524
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...