Skocz do zawartości

Jaka karta do "leciwego" kompa?


Recommended Posts

Witam, postanowiłem zmienić kartę graficzną z mojej 8600gt Palit 1gb ddr2 (z powodu słabego chłodzenia i małej wydajności) i tutaj się pojawia odemnie pytanie, jaką kartę graficzną kupić aby nie zamulała i zeby nie była za dobra do tego kompa:

 

Amd Athlon X2 @ 2.5ghz

Asrock N68 GS

Ram OCZ 2gb ddr2 800mhz

Zasilacz Modecom 400w

 

Myślałem nad 8800gt/gts, radeonem 4850 i troszkę mniej nad GTS250. Mam nadzieję, że doradzicie mi coś idealnego, gdyż nie chcę zmieniać zasilacza ani nic więcej do kompa (nie ciągnie mnie do najnowszych gier). Dobrze by było, gdyby karta miała wydajne i ciche chłodzenie. Myślę nad kupnem używanej karty więc proszę o umieszczanie przez Was linków z allegro (koniecznie z dobrym chłodzeniem) i krótkiego wyjaśnienia mi dlaczego akurat ta karta, gdyż nie jestem znawcą kompów ;). Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

pisze z fona więc linka Ci nie dam, ale najbardzej opłacalnm i najlepszym wyborem będzie hd4850 - nie jest bardzo prądożerny, za to jest niezwykle wydajny. Biorąc pod uwagę, że nie grasz w najnowsze tytuły wystarczy Ci 512mb pamięci. Byleby nie od asusa bo ma okropne chłodzenie ;)

Link to post
Share on other sites

zwykle ludzie tak straszą tymi zasilaczami... Powiem tak - rzeczywiście jest to kiepska konstrukcja i może to ponieść swoje konsekwencje, ale zdarza się to raczej rzadko. Gdyby był no name to z mejsca do wymiany... Ściąagnij everesta lub speedfana i daj screen napięć- jeśli są ok to nie musisz wymieniać. Jeśli mocno skaczą to wymień z miejsca ;)

Link to post
Share on other sites

Ściąagnij everesta lub speedfana i daj screen napięć- jeśli są ok to nie musisz wymieniać

Nigdy napięć nie mierzy się programami, bo pokazują często zakłamany wynik. Jak już chce się bawić w sprawdzanie napięcia to niech uda się po najtańszy miernik napięcia (ok. 20zł) do castoramy (lub podobnego sklepu) i niech pod obciążeniem (OCCT) je sprawdzi.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jeżeli jest to feel I to zasilacz również do wymiany, ponieważ jest bardzo kiepskiej jakości i może uszkodzić podzespoły.

U znajomego 350W wytrzymywała podobny konfig przez ponad 1.5 roku. Więc jak się trafi, to nie jest źle, ale ogólnie to coś firmowego ~450W byłoby wskazane.

Link to post
Share on other sites

@severn. Powstrzymaj się przed pytaniem: "Ile masz do wydania"...

Marcin, nie kwota deprymuje ewentualną decyzję o zakupie lecz Twoje/Nasze sugestie. ;)

Musimy być elastyczni ale również rozważni. Nie wolno nam wyrokować. Każdy podzespół wymaga konfrontacji z wiedzą, warunkami i przeznaczeniem. Generalizacja byłaby oznaką zesztywnienia.

Autor powinien wiedzieć, że żadna karta grafiki nie będzie za dobra. Słabszym ogniwem może być CPU, MB, PSU, RAM, CASE-z uwagi na możliwość konfigu chłodzenia...

Amd Athlon X2 @ 2.5ghz

Asrock N68 GS

Ram OCZ 2gb ddr2 800mhz

Zasilacz Modecom 400w

Autor nie określił jakie wymagania stawiają programy, których używa.

Jeśli miałyby być to gry... Korespondencja dalsza i liczenie kasy.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

nie używam komputera do obróbek zdjęć ani do wymagających gier, kompa używam do internet + gry (nie najnowsze, gdyż mnie poprostu nie ciagnie do tego), dlatego też nie będę się bawił w nowego kompa itp.

Poprostu chcę grafiki która uzupełni dobrze ten zestaw no i nie będzie zamulana przez nie najlepszą konfigurację CPU itp.

 

Poradzcie mi co wybrać jeśli koniecznie nie chcę wymienić zasiłki, chyba zostanę przy 8800gt/gts, która z nich lepsza? Zasilacz da radę?

Jakieś Wasze rady?

Link to post
Share on other sites

no w sumie severen masz rację, ale podałem mu najszybszy sposób, żeby mógł to jeszcze teraz zrobić... Jak chce mieć pewność niech kupi miernik, tylko to kolejne koszty dla autora tematu...

 

---

 

hd 4850 jest dużo wydajniejszy od 8800gt a pobiera tyle samo prądu...

Link to post
Share on other sites

Uspokójcie się z tymi zasilaczami. Habiii chce kupić tylko kartę graficzną. Habiii : jak nie będziesz podkręcał to zasilacz spokojnie wytrzyma. Przecież każdy model jakieś testy wytrzymałości przechodzi żeby go dopuścili do sprzedaży, a tym bardziej nie jest to No-name. Z kart graficznych to tak jak powyżej radzą radek 4850 będzie najlepszy. Masz tu przykładowego linka : http://allegro.pl/nowa-gigabyte-radeon- ... 00194.html

Link to post
Share on other sites

Sam mialem do niedawna Feel I (400W) przez 2,5 roku ktory trzymal Core 2 Quad lekko podkreconego (3.1Ghz) + grafike 3850 (130W - czyli wiecej niz 4850), dodatkowo moge powiedziec ze komp chodzil 24/7 przy srednim obciazeniu (2,5GB ram zajete i 40-55% procesora nonstop) - 0 problemow i pochodzil by dalej zebym nie kupil nowych podzespolow ktore juz mocniejszej zasilki wymagaly ;) (teraz lezy i sie kurzy ale planuje go wykorzystac do domowego serwera nie ciagnacego wiecej niz 30-40W)

Link to post
Share on other sites

Na boga ludzie 400 wat z modecoma to nie jest tragedia przykład podam miałem modecoma feel 350wat do tego procesor amd x 3 710 3.3 4gb ramu i radka 4850 i tak przez pól roku,była burza nie wyłączałem kompa sam się wyłączył :)i co?włączyłem bez zarzutu,i tak pare razy mialemł,a kumpel na e2180 podkr do 3.0 i 9600gt amp tez podkr przez 2 lata jechał,wiec proszę nie mówcie ze to chodząca bomba nie porównujcie modecoma do no name bo to nie no name,spokojnie uciągnie 4850 bez problemu,a z czasem jak uzbiera kaskę może wymienić na coś lepszego.Ale jeśli masz kase już to zmień zasilacz ,teraz są nie drogie i na allegro używkę można kupić tanio.

Ps.Radek 4850 będzie ograniczony przez twojego proca ale to nie problem straszny podkr do 3.0 i będzie w 70% wykorzystana karta,z czasem proca zmienisz,no ale wtedy już na pewno zmień zasilke.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

witam, zakupiłem EVGA 8800GTS ASC3 KO 320mb, no i mam duży problem. Po podłączeniu karty do kompa coś głośno zaczęło piszczeć (domyślam się że to zasilacz) no i szybko kompa wyłączyłem włożyłem spowrotem 8600gt no i na szczęście komp działa. Czy ta karta może być zepsuta czy na bank zasilacz nie ogarnia? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

dałem 219 na allegro. Czemu bardzo zły wybór? Zasilacz to Modecom Feel ale nie wiem czy 1 czy 2. Linie napięć napisane są pare postów wcześniej. Ostrzegaliście że może być ciężko no ale zaryzykowałem i chyba będę musiał wystawiać aukcję. A czy może jest taka możliwość że napiszę do faceta że nie chcę karty i chcę zwrot kasy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...