Skocz do zawartości

Sprzedaż hd7950 a nowa karta graficzna


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jorginto,

Recommended Posts

Witam

 

zastanawiam się nad wymianą karty graficznej i w związku z tym chciałbym zadać pytanie czy jest to dobry moment na sprzedaż mojego SAPPHIRE HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost VAPOR-X który jest na gwarancji do kwietnia (karta w pełni sprawna).

 

Myślę że wyrwę za nią jeszcze 500-550 zł. A przy zbliżającej się premierze r3xx radeona nie wiadomo jak zaczną się wyprzedaże.

 

Nie widzę problemu pociągnąć miesiąc czy dwa na integrze (eh ta magisterka do napsiania ;P)

 

Proszę o opinię czy warto dokonać sprzedaży aktualnej karty a z zakupem nowej poczekać do premiery r3xx, ewentualnie zdecydować się wtedy na gtx970?

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Odstraszająca jest cena gtx980 ale gtx970 jeszcze przeżyję.

-Zastosowanie: Gry - docelowo Wiedzmin 3 i GTA V

-Model i moc zasilacza: OCZ ZT 550W 80+

-Reszta specyfikacji komputera: i5-4690k+Phanteks PH-TC14PE, MSI Z97 Gaming 5,G.SKILL TridenX 2x4GB 2400 Mhz, Obudowa Enthoo Pro.

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920x1080 (LG DM2352D)

-Dodatkowe wymogi: Fajnie by było z chłodzeniem pół-pasywnym. Przede wszystkim zaś cena-jakość

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To obecnie w budżecie 1500 zł, bo tak wynika z tego co piszesz, masz do wyboru GTX 970 i R9 290X.

 

 

 

cena-jakość

 

Cena-jakość, czy cena-wydajność?

 

 

Zawsze możesz za 1000 zł wziąć używkę r9 290, która i tak sobie poradzi z większością gier w FHD w maksymalnych ustawieniach i poczekać co się wydarzy po premierze nowych radeonów.

 

 

Z drugiej strony 7950 to w dalszym ciągu świetna karta, która jakoś wybitnie na wartości nie straci, więc może warto się jeszcze wstrzymać ze sprzedażą.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

 

 

Cena-jakość, czy cena-wydajność?

 

A to nie to samo?:D

 

Mam na myśli np to że mimo relatywnie wysokiej ceny i problemów z pamięcią gtx970 (dajmy na to MSI) stosunek cena/jakość/wydajność jest bardzo dobry z tego co można poczytać.

 

W r290 chyba bez sensu się już pchać. One z pewnością polecą na cenie przy premierze nowych a póki co ten mój hd7950 sobie świetnie radzi.

 

Prawdziwy skok wydajności powinien być przy nowym r380 /gtx970  i tam bym celował. Branie karty na przeczekanie jest chyba bez sensu ;) (proszę o wyprowadzanie z błędu jeżeli jest inaczej).

 

 

 

Z drugiej strony 7950 to w dalszym ciągu świetna karta, która jakoś wybitnie na wartości nie straci, więc może warto się jeszcze wstrzymać ze sprzedażą.

 

Zgadza się. Tylko męczy mnie to że kartę po gwarancji może być ciężej sprzedać.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Zgadza się. Tylko męczy mnie to że kartę po gwarancji może być ciężej sprzedać.

 

Został Ci miesiąc gwarancji. To praktycznie jakbyś dał rozruchową.

 

 

 

 

W r290 chyba bez sensu się już pchać.

 

Przecież to jest topowe GPU, które wydajnością nie odstaje jakoś wyjątkowo od GTX-a 970. Będzie dużo wydajniej od 7950.

 

Na Twoim miejscu to bym na razie nie zmieniał 7950. Jakby się trafiła jakaś fajna okazja na GTX 970, R9 290/290X, to można skorzystać, ale bez zbędnego ciśnienia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...