Skocz do zawartości

Czy warto jeszcze kupić Nokię Lumię 920?


Recommended Posts

Nie tak dawno temu Nokia Lumia 920 była flagowym modelem firmy Nokia. Od ponad roku nie jest już dostępna w salonach PLAY, ORANGE, PLUS i T-Mobile. Zastąpiła ją Nokia 925 a potem 930 :) Ciągle jednak można kupić NOWĄ Nokię Lumię 920 za 400-500zł. Myślicie, że warto jeszcze kupić nową ale mocno przestarzałą Lumię 920 za 500zł czy lepiej kupić Sony Xperia M2 albo HTC Desire 610 za ok. 650zł? Nokia Lumia 920 daje radę? Czy nowoczesne średniaki za 700zł są od niej lepsze?

Link to post
Share on other sites

Ze względu na stary system wolałbym już telefon z Androidem. Lecz w okolicach 700-800zł (chyba, że dobra okazja - często teraz są). Natomiast jeżeli to nie jest jakaś pilna sprawa poleciłbym poczekać (fakt może to trochę potrwać) na nowe wypusty Microsoftu, które powinny obniżyć ceny obecnych Nokii :)

Link to post
Share on other sites

spoko daje rade. w porównaniu do 925 ma dwa razy więcej miejsca na dane. update do windowsa 10 będzie. Mimo ze bebechy nie pierwszej świeżości. upadła kilka razy (za pierwszym z niechęcią po nią się schyliłem, nie używam żadnych etui. myślałem, że pojawi się pajęczyna jak na galaxy s3 koleżanki dwa dni wcześniej- i nic nawet rysy, czy pęknięcia na obudowie). fotki robi naprawde ładne. zmieniłem kilka dni temu na 930 tylko dlatego, że przedłużałem kontrakt

Link to post
Share on other sites

Generalnie jak podoba Ci się WP to bierz śmiało mimo że tel ma parę lat to ciągle daje radę. Płynie działa aparat dobry wyświetlacz spoko trochę ciężki. A system działa bardzo sprawnie a na pewno lepiej niż na średniej półki androidzie.

Link to post
Share on other sites

Mkuzmicz - nie pisz GŁUPOT - PROSZĘ !!!

 

Moja Lumia 920 ma NAJNOWSZĄ wersję Windows Phone 8.1 DENIM - więc jaka stara wersja ?

 

Na dziś NIE mają DENIM'a :

 

L520 - Plus

L530 - CV, Orange, Plus, T-mobile

L620 - Plus

L630 - Orange

L820 - Plus

L830 - Orange, Play, Plus

L920 - Play, Plus

L925 - Plus

L1320 - Plus

 

Mam L920 dwa lata, podobnie jak Lumię 720  - co mogę napisać : L920 jest szybka i płynna, jak na początku, działa wszystko. Nie ma żadnych kłopotów.

 

Jest ciężka i gruba, co mi akurat bardzo odpowiada :) - najważniejsza słabością jest KRÓTKI czas pracy. Na dziś NIE mam zamiaru zmieniać L920 na nic innego - zdjęcia robi świetne, działa płynnie, nie muli, ma Glance Screen, Ładowanie Bezprzewodowe.

 

ALE - kupując dziś - wolał bym kupić Lumię 735, cena podobna, nówka od kogoś kto przedłużył umowę już za 600 zł.

 

Lumia 735 przede wszystkim ma znacznie dłuższy czas pracy, jest lżejsza, cieńsza, też ma  Ładowanie Indukcyjne. Aparat tylni ma trochę słabszy, przedni znacznie lepszy. Ma mniej pamięci Wbudowanej bo 8 GB a L920 ma 32GB - ALE - Lumia 735 ma slot na Karty Pamięci do 128 GB. Lumia 920 niestety nie ma slotu.

 

Tak więc - L920 nadal jest fajnym telefonem wartym kupienia, ale Lumia 735 mu nie wiele ustępuje, a ma sporo zalet jak dłuższy czas pracy i slot na karty Micro SD.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Ja mam L925, a parę dni mialem L920.

Obydwa są bardzo fajnymi telefonami. L920 za niewygórowaną cenę oferuje bardzo wiele.

 

L735 bawiłem się trochę i wybrałbym jednak 920. 735 to przy niej taka zabawka. Oczywiście to moje subiektywne odczucia.

Link to post
Share on other sites

Mkuzmicz - nie pisz GŁUPOT - PROSZĘ !!!

 

Moja Lumia 920 ma NAJNOWSZĄ wersję Windows Phone 8.1 DENIM - więc jaka stara wersja ?

 

Przepraszam najmocniej, moja głupota. Nie sprawdziłem zanim się wypowiedziałem. Faktycznie. świadczy to tylko o tym, że mają dobrą politykę co do aktualizacji. Mój błąd!

 

Swoją drogą - do WP 10 też ustawi się w kolejce?

Edytowane przez mkuzmicz
Link to post
Share on other sites

Każdy telefon z WP8 dostanie Windows 10 - podejżewam, że rownież będzie kolejka.

 

A jak się komuś spieszy to może wgrać wersję PfD :)

 

Pamiętać nalezy - że za czas aktualizacji odpowiadają operatorzy. 

 

Można tez zawsze wgrać soft nie brandowany - CV - jak wgrywamy soft Polski CV do telefonów z Polskiej dystrybucji to nie tracimy gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...