Skocz do zawartości

Który telefon będzie lepszym wyborem


Recommended Posts

Zależy CO chcemy i oczekujemy od telefonu.

 

Android - można wszystko, ale płacimy problemami z działaniem, szybkością, i brakiem wsparcia - w przypadku tańszych modeli nie dostajemy nowych wersji.

 

Windows Phone - można mało - ale - sprzęt działa, mamy święty spokój. Po dwóch i pół roku, nawet tanie telefony maja wsparcie, dostają najnowsze wersje oprogramowania. Sprzęt działa i nie musimy się martwić, ze za dwa lata będzie powolny, zacinający się.

 

Tak więc jak chcemy mieć święty spokój wybierzmy WP, jak chcemy się barwić w zmiany, kombinować z oprogramowaniem to wybierzmy Androida. :)

 

Z mojego doświadczenia i wielu znajomych - wygląda to tak : najpierw zachwyt możliwościami Androida, kombinowanie, wgrywanie. A później przychodzi "twarda rzeczywistość" - telefon się zacina, zamula, zaczyna nas denerwować to, że tak prosta czynność jak wejście w Kontakty czy odebranie telefonu powoduje zacinki. Brak nowego softu i konieczność wgrywania nie oficjalnego, który ma braki powoduje frustrację. :)

W efekcie znajomi, jak i ja - po paru latach z Androidem wybieramy Windows - zaczynamy cenić pewność działania i święty spokój. Do tego ekosystem Microsoftu i jego współpraca z komputerami, laptopami i tabletami - jest ważna, w efekcie Windows Phone staje się najlepszym wyborem.

 

Może nie uwierzycie - ALE - po dwóch i pół latach nie zmieniłem koloru kafli :) - nadal mam kolor Kobaltowy :) - podobnie jak z tapetą na ekranie blokady. Po prostu od telefonu zacząłem oczekiwać DZIAŁANIA, i tyle. Może się starzeję :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

wiadomo windows to lepsza stabilność, ale czy android będzie się zacinał nawet po roku czy 2 przy małej ilości aplikacji? nie jestem zaawansowanym użytkownikiem bo nie miałem jeszcze takiego telefonu, po prostu nie lubię go zmieniać co chwilę bo jednak to tylko telefon, ale posłuchać muzyki czy nawet obejrzeć film w autobusie lub przepatrzeć coś w necie to wiadomo zdarza się nawet często, i czy przy takich czynnościach plus naturalne rzeczy ( robienie zdjęć, od święta gra na wykładzie:)) android bardzo zwolni? jednak telefon zamierzam mieć chociaż z 2 lata chyba że coś sie wydarzy

Link to post
Share on other sites

Niektórzy kreują Win Phone, na system idealny. Jest to tak idealny system, że wczoraj zauważyłem, na tym forum, nowy temat, złożony przez świeżą właścicielkę Lumii 535. Czy był to temat, w którym wychwalała system? Nie, był to tematach, w którym, osoba posiadająca telefon kilka dni, dowiedziała się, że tylko hard reset (strata wszystkich danych) jej pomoże. Teraz to nieprzyjemny incydent, ale za kilka miesięcy, gdy urządzenie będzie wypełnione danymi...

 

Aktualizacjami się nie przejmuj, nawet jak kupisz urządzenie z Android-em 4.4, wciąż będziesz miał bardziej funkcjonalny telefon, niż dowolna Lumia. Jeżeli Microsoft, naprawdę się postara, a nie jak przy hucznej aktualizacji 8.1, to Win Phone 10, wreszcie będzie posiadał niemal te wszystkie opcje, które Android posiada od kilku lat. Mimo wszystko, rzeczywiście, na Win Phone dostaniesz więcej update-ów. Jeżeli czerpiesz przyjemność, patrząc, jak pasek postępu, mknie do przodu, będziesz zadowolony.

Naturalnie, nikt nie potrzebuje personalizacji, ale, jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji w Win Phone 10, jest odmieniony interfejs.

"Telefon zamula".Od kilku lat ten sam argument. Oczywiście, przez cały ten czas, każdy system się rozwijał, tylko Android stał w miejscu. Przecież, nikt nie doszedł do tego, że zaimplementowanie trimer-a, rozwiązuje większość problemów ze zwalnianiem telefonu, po jakimś czasie. Jeżeli Android, jest wyraźnie gorszym systemem, to czemu, na poparcie tego stwierdzenia, istnieje tylko jeden, nie aktualny argument?

 

Jeżeli, chcesz oglądać filmy, w różnych rozszerzeniach, bez konieczności konwersji, Android, będzie lepszy. Jeżeli, oglądasz filmy z napisami, chcesz pobierać napisy, bezpośrednio, z telefonu i chcesz ich użyć, nieważne, czy będą w formacie .srt, czy .txt, Android, będzie lepszy. Jeżeli, słuchając muzyki, używasz equalizer-a (czy Win Phone, obsługuje, w końcu, .FLAC-a?), Android, będzie lepszy. Jeżeli, robiąc zdjęcia, nie używasz trybu automatycznego, tylko wolisz pogrzebać w opcjach Win Phone, będzie lepszy.

Należy również pamiętać, o zdecydowanie większej ilości gier i aplikacji, na Android-a.

Link to post
Share on other sites

Wytykasz incydent jak sam go nazwałeś i twierdzisz, że nie wychwala systemu. Takie przypadki zdarzają się na każdym systemie. Później piszesz, że telefon z WP będzie już tak samo funkcjonalny jak android a później wytykasz odtwarzanie filmów. 

 

"Telefon zamula".Od kilku lat ten sam argument
Ale wciąż aktualny. Oczywiście nie dotyczy już w takim stopniu telefonów z górnej półki ale jednak.
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, jest to tylko incydent, który jednak, dobitnie pokazuje, że Win Phone, to tylko system i nie ma mowy, o idealnej stabilności (jeżeli już, wolę, aby telefon za rok zwolnił, a nie zmusił mnie, do pozbycia się wszystkich danych).

W którym miejscu napisałem, że będzie "tak samo funkcjonalny"? Niestety, nie jest aktualny i to nie tylko względem "telefonów z górnej półki", ale i niższej. Naturalnie, wybierając z pośród setek, o ile nie tysięcy modeli, zarówno renomowanych marek, jak i tych mniej znanych, wciąż możemy trafić na telefon, który nie będzie zbyt przyjemny w użytkowaniu, ale po to są tego typu fora, by udzielić osobom mniej doświadczonym, stosownych rekomendacji. Przy okazji, również sporą zaletą Android-a, jest fakt, że wytworzył wokół siebie, olbrzymią społeczność, która, jak sam system, jest otwarta i chętnie postara się pomóc, w razie jakichkolwiek problemów. Pamiętam jeszcze sytuacje, gdy miałem X10, która, wg. Sony, nie wspierała MultiTouch-a. Któryś z użytkowników, udowodnił, że jest to możliwe i podzielił się swoją pracą, z każdym.

Zamiast skupić się, na wątku merytorycznym, czepiasz się szczegółów. Rozumiem, że nie masz żadnego argumentu, za, ani przeciw Android-owi, więc starasz się oceniać system, na bazie mojej osoby. Muszę przyznać, że to dość nietypowa i zdecydowanie nierzetelna metodologia.

Link to post
Share on other sites

właśnie tak jest jak napisałeś blaven, nie miałem nigdy telefonu z takimi systemami i wiem o nich tyle co przeczytałem w necie, brat ma htc sensation i teraz samsunga s2 i nie narzeka chociaż to stare telefony i android tam jest pewnie góra 4.3, ale teraz wychodzi pełno modeli i naprawdę ciężko jest mi ocenić co będzie lepsze dlatego też napisałem na tym forum bo na pewno wiecie o tym dużo więcej

Link to post
Share on other sites

Obydwa modele, zakończyły z Android-em 4.1. To były jeszcze czasy, gdy nakładka HTC, była jedną z najcięższych, co w połączeniu z 768MB RAM-u, bywało problematyczne. Obecne telefony, nawet nisko-półkowe, posiadają lepsze podzespoły i nowsze wersje systemu. Poproś brata, by dał Ci przetestować któryś z telefonów, najlepiej S2, jeżeli spodoba Ci się, to z LG G3 s, będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites
Zgadza się, jest to tylko incydent

 

już, wolę, aby telefon za rok zwolnił, a nie zmusił mnie, do pozbycia się wszystkich danych

Przecież napisałeś, że to incydent więc taka sytuacja równie dobrze może być na androidzie. TO nie jest regułą jak próbujesz udowodnić.

 

W którym miejscu napisałem, że będzie "tak samo funkcjonalny"?

Użyłeś nieco innego zwrotu: 

 

wreszcie będzie posiadał niemal te wszystkie opcje, które Android posiada

 

sporą zaletą Android-a, jest fakt, że wytworzył wokół siebie, olbrzymią społeczność, która, jak sam system, jest otwarta i chętnie postara się pomóc

Sugerujesz, że społeczność użytkowników WP niechętnie udziela pomocy?

 

czepiasz się szczegółów. Rozumiem, że nie masz żadnego argumentu, za, ani przeciw Android-owi, więc starasz się oceniać system, na bazie mojej osoby

Kolego to Ty oceniłeś system na podstawie incydentu (sam to tak nazwałeś) a teraz odwracasz kota ogonem. Nie mam argumentów za ani przeciw i nic nie oceniam. Odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi więc czytaj ze zrozumieniem.

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież napisałeś, że to incydent więc taka sytuacja równie dobrze może być na androidzie. TO nie jest regułą jak próbujesz udowodnić.

Widzę, że lepiej ode mnie wiesz, co siedzi mi w głowie. Pewnie używając słowa "incydent", miałem na myśli "regułę", tylko to przekazałem podprogowo. O ja zły. To, że jest to incydent, który wystąpił, z nieznanych powodów, teraz, oznacza, że równie dobrze, MOŻE (przeczytaj to kilka razy), on się powtórzyć. "Jeżeli, już ..." dla czego uciąłeś słowo "jeżeli"? Nie było wygodne?

 

Później piszesz, że telefon z WP będzie już tak samo funkcjonalny jak android a później wytykasz odtwarzanie filmów.

Jest różnica, między czasem teraźniejszym, a przyszłym. Jest również różnica, między tym, co jest pewne i użytkowane przez miliony osób, a tym, co dopiero będzie... jeżeli Microsoft spełni pokładane w nim nadzieję. Warto również dodać, że mówiąc "niemal wszystkie opcje", użyłem skrótu myślowego (poczytaj o tym, ciekawa sprawa, często wykorzystywane przez Homo sapiens) i miałem na myśli proste funkcję, czy możliwości niedostępne, na chwilę obecną, na WIn Phone. W żadnym wypadku, nie chciałem zasugerować, że będzie można root-ować Win Phone, albo, że np. będzie można, przy pomocy terminalu, zarządzać serwerem opartym na Linux-ie (kumpel jest adminem i ceni sobie tą możliwość).
 

 

 

Sugerujesz, że społeczność użytkowników WP niechętnie udziela pomocy?

Skąd to wziąłeś? Nie wspomniałem słowem, o społeczności Win Phone. Za to wspomniałem, że społeczność skupiona wokół Android-a, jest zarówno olbrzymia, jak i otwarta. Czy to oznacza, że, żadna inna społeczność, taka być nie może?

 

 

 

Kolego to Ty oceniłeś system na podstawie incydentu

O czym Ty w ogóle piszesz? Oceniłem system? Wspomniałem, że taka sytuacja miała miejsce i wyciągnąłem wnioski. Zaznaczyłem również, że sytuacja dotknęła modelu Lumia 535. Moja ocena systemu Win Phone, jest zdecydowanie dłuższa, opiera się na większej ilości danych i sądząc, po przeczytaniu Twoich "wypowiedzi", umknęłaby Twoim zdolnością kognitywnym.

Masz świadomość, że jedynie co robimy, to marnujemy miejsce i czas, by wytłumaczyć Ci, jak poprawnie interpretować czyjeś wypowiedzi, bez nadawania im, subiektywnego wydźwięku, tak aby zrozumieć ich sens?

Przepraszam wszystkich, za takie marnotrawstwo miejsca, choćby i tego cyfrowego, oraz konieczność przewijania stron, w celu ominięcia tego "bagna", jednak, czuje się zmuszony tępić tego typu wypowiedzi. Wypowiedzi, których jedynym celem, jest (jak mniemam) podważanie czyjejś racji, tylko dla tego, że mija się ona z "moją wizją świata i żadne, konkretne dowody, nie są potrzebne, bo ja tak uważam".
 

 

 

HTC, jest mniej kompaktowy od LG G3 s i posiada mniejszą baterię. W zamian, dostajesz nieco szybszy procesor, który, po aktualizacji do 5.0, zyska jeszcze większą przewagę. Co prawda, nie widziałem go "w akcji", jednak podejrzewam, że głośniki grają głośniej, a przedni aparat robi lepsze zdjęcia. Podejrzewam tak, jako, że HTC, od jakiegoś czasu, podąża w tym kierunku. Jeżeli chodzi o aparat tylni, tutaj lepszy może być LG, choćby z racji na laser, ale bez odpowiednich porównań, nie można tego stwierdzić na pewno. HTC posiada radio FM.
Ten HTC, to dość ciekawy model, jednak osobiście wziąłbym LG. Przemawia do mnie ich nakładka, żywotność baterii, oraz podejście do aktualizacji.

P.S.
Wcześniejsze wypowiedzi pisałem na taptalk-u i teraz zauważyłem, że enter nie działa, tak jak powinien, przez co, tekst jest jednolitą masą.

Link to post
Share on other sites

Co do ekranu, to chciałbym przypomnieć, że w s4 były jeszcze amoledy starszej generacji, które miały przypadłość do wypalania się. Co do aparatu to polemizowalbym. G2 do tego jest o wiele plynniejszy niż s4. Tak na prawdę wszystko sprowadza się do tego, czy slot SD będzie niezbędny. Jeżeli tak, to s4,jezeli nie to g2 będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

I9506 posiada Snapdragon-a 800, czyli:

-Szybsze LTE
-Niższe zużycie energii
-Potencjalnie może nagrywać w 4K, jednak na chwile obecną Samsung tego nie zaimplemetował.
-Wyższa wydajność, zwłaszcza w grach, renderowaniu stron internetowych i tych wszystkich zadaniach, które wymagają dobrego GPU.
-Telefon jest nowszy, Samsung będzie o niego lepiej dbał (niektóre regiony już otrzymały Lollipop-a, podczas gdy 9505, wciąż czeka).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...