Skocz do zawartości

Chieftec GPS 500W a modernizacja kompa...


Gość Kotecek

Recommended Posts

Witam ;)

 

Zastanawiam się nad modernizacją kompa w 2 fazach (najpierw CPU, ramy, mobo a potem GPU). I moje pytanie czy mój obecny zasilacz będzie stykał czy nie bardzo???

 

Obecnie jest: Athlon 64 X2 4400+ (65W) + GeForce 8800GT 512MB (110W) + standardowa reszta (mobo, ramy, 3xHDD, FDD, DVD-RW) i wszystko chodzi fajnie i cichutko.

 

Zasilacz: Chieftec GPS 500W (na etykiecie jest napisane, ze na linii 12V jest 360W).

 

Sprzęt docelowy: Phenom II X4 955 (125W) + GeForce GTX460 768MB (150W) + standardowa reszta.

 

Będzie chodziło to na domyślnych ustawieniach bez nawet najmniejszego OC.

 

Pociągnie ten zasilacz? Mogę włożyć Pentagram SilentForce 620W, który mam w innym kompie, tyle że ten Pentagram czarny a obudowa srebrna to jednak Chieftec mniej kole w oko. Ale jak by trzeba było to bym zamienił. Czy generalnie wsio ryba który?? Kupna jakiegoś innego/nowego nie przewiduję skoro mam dwie mocne zasiłki.

 

Pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites

Na razie CPU + ramy + mobo. Grafika zostanie stara GF 8800GT, bo starcza. A potem docelowo jakiś GTX460. Najtańsze chyba Gainwardy ale jakoś mnie nie przekonują. Tego 8800GT mam Zotaca i w ram.net i Arest widziałem Zotaca GTX460 poniżej 600PLN. To może taki, ale to sprawa na za jakiś czas. Z obecnego Zotaca jestem zadowolony. Chyba referencyjne chłodzenie ale jedyne co w moim kompie słychać to procesor jak jest pod obciążeniem.Na razie by się rozwiązało sprawę, czasem, przysłabego procesorka, a tym czasem może ceny GTX460 spadną jeszcze parę groszy ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile ;) Chyba tyle, co by moja psychika to przebolała. Pytałem się juz o ceny i wyjdzie mnie to 1250PLN w pobliskim sklepie. Myślałem wziąć z neta za jakieś 100PLN mniej ale jak by co się nie tak działo z płytką czy pamięciami to na gwarancję 2 kroki są.

 

Zestawienie:

- Phenom II X4 955 [560PLN]

- 4 GB ram DDR 1333 Goodram [290PLN]

- Gigabyte GA-790XT-USB3 [420PLN]

lub

- Gigabyte GA-870A-UD3 [400PLN] -> chyba tą bo tańsza aja códów nie będę z kompem wyprawiał.

 

jest jeszcze opcja tańsza... zostajemy przy obecnym Athlonie ale coś mnie korci na tego Phenoma już z pół roku :P

Link to post
Share on other sites

Na grzyba Ci taka droga płyta?

 

Proponuję wziąć coś takiego:

 

Procesor: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=43315 505zł

Płyta: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=68770 300zł

Pamięci: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=53333 276zł

 

1081zł. Składane w ram.net.pl

 

Zaoszczędzisz prawie 200zł. Czy ta kwota jest warta tego że w razie czego masz kilka kroków do sklepu? Dodatkowo masz lepszą płytę i pamięci. Za tą różnicę w cenie możesz coś kupić. Np. chłodzenie itp.

Nie warto kupować w pobliskich sklepach, chyba że ceny są podobne do tych ze sklepów internetowych.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się na ram.net bo mwłaśnie najtańszy jest ale coś tam ni bardzo ostatnio ponoć z wysyłkami u nich (jest taki temat u nas na forum). Różnica mi wyszła chyba 120PLN więc jest co oszczędzić (wychodzi 1132 z przesyłką jak bym brał to co wcześniej podałem). Trochę tej gwarancji się boję, bo jak wezmę za pobraniem to te 2 tyg. sobie moge na luzie poczekać...

 

Asrosck odpada. Cena fajna i zastanawiałem się nad nim wcześniej do puki się nie przyjrzałem... on nie ma FDD (da się z tym żyć ale skoro są jeszcze płytki z FDD to wezmę taką z FDD) i co gorsze nie ma PATA co go dyskwalifikuje na dzień dobry. Przeglądałem nowsze konstrukcje Asusa i też nie mają FDD ale Chociaż PATA mają. Ale z Gigabyte byłem zadowolony a Asus mój i mojego brata trafiał na gwarancję. No i zakładam, ze jak to będzie leżało w mojej obudowie ze 3 lata to USB3 czy SATA3 to już by mogły być.

 

Co do pamięci. U nich Goodramy są po 126 PLN i nie wiem czy jest sens brać lepsze bo ja to włożę w płytę tak to sobie będzie działo. Zwykle biorę najtańsze (zazwyczaj to są Goodramy, Apacery) i to działa potem lux.

Link to post
Share on other sites

Asrosck odpada. Cena fajna i zastanawiałem się nad nim wcześniej do puki się nie przyjrzałem... on nie ma FDD (da się z tym żyć ale skoro są jeszcze płytki z FDD to wezmę taką z FDD) i co gorsze nie ma PATA co go dyskwalifikuje na dzień dobry. Przeglądałem nowsze konstrukcje Asusa i też nie mają FDD ale Chociaż PATA mają. Ale z Gigabyte byłem zadowolony a Asus mój i mojego brata trafiał na gwarancję. No i zakładam, ze jak to będzie leżało w mojej obudowie ze 3 lata to USB3 czy SATA3 to już by mogły być.

Jeżeli potrzebne ci jest ATA bierz w takim razie http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=68773. Też dobra płyta główna. Jedynie nie ma SATA3, które i tak jest nie potrzebne (bardziej to chwyt reklamowy).

 

Co do pamięci. U nich Goodramy są po 126 PLN i nie wiem czy jest sens brać lepsze bo ja to włożę w płytę tak to sobie będzie działo. Zwykle biorę najtańsze (zazwyczaj to są Goodramy, Apacery) i to działa potem lux.

 

Jeżeli nie są Ci potrzebna żadne wypasione pamięci to goodramy jak najbardziej mogą być.

Link to post
Share on other sites

Ale mi teraz zamieszałeś w głowie ;)

 

procesor: Phenom II X4 955

ramy: najtańsze (pewnie sprawdzone Goodramy) 4GB, bo nic wypasionego nie potrzebuję

 

Nad kwestią płyty muszę się zastanowić, ten Asrock nawet nawet...

Nad kwestią sklepu też, 160PLN piechota nie chodzi (za całość by było z przesyłką 1091 PLN). Tylko żeby potem kwiatków z tym ram.net nie było... w sensie, że jak teraz się nie wyrabiają z wysyłaniem sprzętu to jak by miał tam na gwarancję coś posłać to będzie zero odzewu, bo niestety zawsze można trafić raz jeszcze na problem z płytą główną. Bo tak to ceny tam kuszą :P

Link to post
Share on other sites

A może zamiast Phenoma II X4 955 można wziąść 945... w jakimś teście widziałem, ze różnica w wydajności między 945/955/965 [gry] na domyślnych ustawieniach jest mała bardzo, ale wyższa zauważalnie od Athlonów II X4. Zastanawiam się głównie ze względu na pobór prądu: 945 - 95W a 955 - 125W (mamy wysokie rachunki za prąd). Czy na to nie patrzyć i brać 955, bo różnica w ram.net jest między nimi minimalna a komputer jest jako drugi do gier i słuchania muzyki i nie chodzi tez 24/7 ale powiedzmy w granicach 1-4 godz na dobę ale są dni kiedy go wgl nie włączam nawet. Jak bez obciążenia będzie procesor chodził i włączy się Cool'n'Quiet to będzie mniej niż 125W tak??

 

Włąsnie spojrzałem w Komputroniku i juz jest 970 ale cena jest chyba z księżyca wzięta.

Link to post
Share on other sites

Phenom II X4 955 rev. C3 jest w dwóch opcjach: 125W i 95W z czego tej drugiej to nie widziałem jeszcze (ram.net, Arest, Komputronik, Proline, Morele). Kwestię płyty jeszcze przemyślę. Kwestię czy poczekać do wiosny też przemyślę. Może jak platforma Bulldozer wyjdzie to ceny Phenomów spadną albo się załapię na coś z nowej platformy o ile ceny będą znośne. I wgl to miały być Phenomy na rdzeniu Zosma (chyba z trybem Turbo, ale może tutaj coś pokręciłem). Muszę się przespać się z tym :rudolph:

 

Co do sklepu to wezmę w lokalnym co mam dwa kroki do niego. Wyjdzie 120PLN więcej, ale że zmieniam platformę raz na 3/4 lata to nie odczuję tego, zwłaszcza że na szczęście mam pracę. A jeden mały horror z płyta główną, i wożeniem tego gdzieś tam do sklepu co tydz przez 1,5 miesiąca już przeżyłem to wolę się ubezpieczyć :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...