Skocz do zawartości

Czy GTX960 wystarczy??


Recommended Posts

Witam!

Mam do was małe szybkie pytanko,czy GTX960 a dokładnie taki http://msi.strefamarek.allegro.pl/msi-geforce-gtx-960-gaming-100me-2gb-ddr5.html#closewystarczy do komfortowego granie w FullHD na MAX delatach w obecne i nadchodzące gry?? Czy to nie za mało?? Posiadałem GIGABYTE GTX970 i była ok dawała rade ze wszystkim miałem zakupić GTX980 ale z racji że ostatnio gram więcej na konsoli jakoś a szkoda mi wykładać 2600zł na grafikę która do gry w 1920x1080 jest sporo za mocna pomyślałem własnie o tej 960'ce.Interesowała by mnie tylko ta konkretna.Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Akurat o fundusze tu nie chodzi cena mi odpowiada.Fakt ta szyna trochę mnie również niepokoi ale po testach widzę że karta daje sobie spokojnie rade do rozdzielczości FullHD.Ale wole zapytać na forum.Odpowiedniki z AMD raczej nie wchodzą w grę nie mam zaufania do Radków.

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie załapał o co chodzi z niepolecaniem tej karty to już tłumaczę.

Jest ona wydajnościowym odpowiednikiem r9-280 który kosztuje niewiele ponad 800zł, a od którego czasem jest troszkę szybsza a czasem wolniejsza i zdarzają się przypadki, że drastycznie wolniejsza ze względu na 2gb pamięci.

W cenie ~1000zł kupisz nowego r9-280x który nie dość, że ma więcej pamięci to jest o ~20% szybszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W cenie ~1000zł kupisz nowego r9-280x który nie dość, że ma więcej pamięci to jest o ~20% szybszy.

 

Tak ale to Radeon a one jakoś do mnie nie przemawiają od zawsze u mnie w PC siedziały GeForce'y i nie chce tego zmieniać bo zawsze z nich byłem zadowolony. 

 

Mam spory dylemat co zakupić...

Link to post
Share on other sites

Z przedziałem 800 - 1100 jest taki problem, że żaden GeForce nie jest przyszłościowy. Resztki 760-tek, czy nowe 960-tki to układy z 2 GB pamięci, które już niestety, co widać po testach, nie wystarczy do wymagających gier, a ja piszesz:

 

 

 

do komfortowego granie w FullHD na MAX delatach w obecne i nadchodzące gry

 

Niestety, mimo Twojego braku przekonania do Radków, są one jedynym dobrym wyborem w tym przedziale cenowym. 3GB pamięci w przypadku 280/280X naprawdę zwiększa wydajność:

 http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/01/geforce_gtx960/charts/acu_1920.png

 

:(

 

EDIT: A co zrobiłeś ze swoją 970? :P Mogłeś zostawić...

Edytowane przez Makkk
Link to post
Share on other sites
EDIT: A co zrobiłeś ze swoją 970? Mogłeś zostawić...

 

Sprzedałem z myślą że kupie GTX980 bo tak miało być ale po dłuższym namyśle gram ostatnio więcej na PS4 niż na PC i zastanawiam się czy inwestować taką kupę kasy czyli 2600zł na kartę która do 1920x1080 bo w takiej rozdzielczości gram będzie za mocna. Myślałem nad ta 960'ką ale jeśli tak słabo wypada to chyba kupie ponownie GTX970 tylko że tym razem ASUS'a a nie GIGABYTE'a.Bo jednak chyba szkoda wydawać 2600 na kartę która nie będzie w pełni wykorzystywana bo rozdzielczość monitora mnie wyżej nie puszcza a niedawno go kupiłem i nie mam zamiaru go wymieniać :)

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Wykorzystać, wykorzystasz - będziesz miał sporo więcej FPSów w grach. Ale jeśli faktycznie grasz dużo na konsoli, to nie ma potrzeby wydawać takiej kwoty na grafikę. Jak ma być geforce, to weź 970-tkę. Najwyżej za rok dokupisz drugą do SLI :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
wystarczy do komfortowego granie w FullHD na MAX delatach w obecne i nadchodzące gry?? Czy to nie za mało??

Do max detali nie starczy . Chciałeś kupić 980 ale drogo to sie pytasz o 960? Przeciez jest model 970 . Tysiac tanszy i ok 15% słabszy . na takiej karcie juz pograsz na najwyzszych z wyjatkiem trybów aa

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

 

 

Do max detali nie starczy . Chciałeś kupić 980 ale drogo to sie pytasz o 960? Przeciez jest model 970 . Tysiac tanszy i ok 15% słabszy . na takiej karcie juz pograsz na najwyzszych z wyjatkiem trybów aa

 

Poczytaj posty z tematu.Nie musisz mi pisać jaką wydajność ma 970 bo ja miałem :) Zapoznaj się z tematem potem pisz :P


 

 

Wykorzystać, wykorzystasz - będziesz miał sporo więcej FPSów w grach. Ale jeśli faktycznie grasz dużo na konsoli, to nie ma potrzeby wydawać takiej kwoty na grafikę. Jak ma być geforce, to weź 970-tkę. Najwyżej za rok dokupisz drugą do SLI

 

Chyba po raz kolejny zakupie 970 jednak ale od ASUS'a tym razem :) 

Link to post
Share on other sites

Ja ma 980 od Gigabyte i to był strzał w 10 tkę :) Chłodzenie super ! Do oc bajka ! a zastanawiałem się nad ASUSEM Strix bo znajomy pare domów obok ma i widziałem jak chodzi , ale korciła mnie wersja od Gigabyte , mówie jak wezme i będzie lipa to oddam w ciągu 10 dni i wezme ASUSa , ale jednak Gigabyte mnie bardzo pozytywnie zaskoczył :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...