Skocz do zawartości

w domu komp wariuje w serwisie zero problemow


Recommended Posts

To że im poszedł 2h bez problemu to brałbym przez palce. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że ja tez tam byłe i grałem kolejne 5h.

 

Podstawowe pytanie, zaczęło się to dziać od momentu kupienia PC, czy po jakimś czasie? Po jakim czasie po OC podzespołów, jakie masz dokładnie ustawienia OC?

 

Gdzie oddałeś tego kompa?

I pamiętaj, jak nic nie znajdą, to nie płać za "usługę".

Link to post
Share on other sites

OC miałem 4,5 na vcore 1,2. A gpu minimalnie bo nie potrzebowałem więcej mocy. I tak spokojnie chodził około pół roku. Jeśli dobrze konarze to się to zaczęło jak postanowiłem wrócić do wowa razem z dodatkiem wod.

Napewno grali w bf bo wszedłem na battleloga i widziałem 4 raporty z gry. Na szczęście grają na moim poziomie wiec statystyk nie pogorszyli :)

Komp jest w serwisie pctopserwis Kraków. A nie wszędzie się podejmują sprawdzania kompów z wodnym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Najpierw zjedź z OC GPU i CPU do wartości fabrycznych. Po pewnym czasie CPU po OC ulegają małej degradacji i trzeba im trochę zwiększyć vcore. U mnie było to 0.02V. Miałem takie same problemy freezy, zwiechy, bsody, szczególnie w aplikacjach obciążających cepa (jak np wow). Po podbiciu napięcia problem znikinął. Jak to nie pomoże posprawdzaj te pliki .dll, a potem próbuj upgrade biosu. Jak będzie działało zabierz się za OC GPU :)

Link to post
Share on other sites

wlasnie problem w tym ze szukajac przyczyny wszystko wrocilo na ustawienia fabryczne a bios wgrany najnowszy podczas reinstalacji systemu. specjanie format robilem ale to tez nic nie dalo. 

skoro dziala w serwisie to bede musial po koleji sprawdzic: inne gniazdko, wszystkie urzadzenia podpiete do kompa i ten cholerny plik .dll.

czy monitory moga powodowac takie rzeczy?

Link to post
Share on other sites

Pewnie jesteście ciekawi jak mi poszło ;) Komp w domu podpięty przez listwę oba monitory i g13 podpięte. CPU 4,1 @ 1,15 gpu 1110 i 1400 pamięć. I jak narazie jest ok. Wyglada na to ze mocniejsze oc mu szkodziło. Trochę jeszcze pokabinowakem przy g13. I trzymamy kciuki zeby tak zostało.

 

 

UPDATE: jesli jeszcze ktos tu zaglada i ma problemy z crasham,i bsodami i inne bez konkretnej przyczyny to zerknijcie to podgladu zdarzen (DZIEKUJE JARRINO BEZ CIEBIE BYM TEGO NIE ZNALAZL :) ) jesli bedzie tam cos na temat KERNEL POWER sprobojcie odinstalowac nastepujace aktualizacje windows : kb2970228 kb2564958 mi na chwile obecna pomoglo, przynajmniej na pierwszy rzut oka tzn nie wywalilo mnie zaraz po zalogowaniu do wowa lub BF4 jak to mialo miejsce wczesniej a mogle chwilke pograc dzisiaj potestuje troche wiecej. 

Znalazlem jeszcze informacje ze uaktualnienie kb3004394 tez jest szkodliwe wiec mozna na nie zwrocic uwage.

 

Pozdrawiam wszystkich czytajacych :)

Edytowane przez KRKgadget
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku to nie była przyczyna. Wine zwalam na uaktualnienia o których wspomniałem oraz na zgrzyt audio miedzy realtekiem a audio od gpu. Ktoś wie jak na stałe odinstalować to drugie audio bo co chwila mi je instaluje i są z tym problemy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...