Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Przeszedłem w Play na mixa i zakupiłem MyPhone Cube 4 GB. Wszystko za********e, telefon jak dla mnie bardzo fajny itd ale... dziwi mnie to że na pudełku jest napisane 4GB pamięci wewnętrznej a w rzeczywistości jest 0,89 GB, mało tego dostałem od żony kartę pamięci 16 GB i tak naprawdę mogę ją sobie wsadzić w buty bo praktycznie nic nie mogę na niej zapisać. Jak wybieram domyślny dysk zapisu karta SD to i tak zapisuje w pamięci wewnętrznej w której jest mało co miejsca. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu tak jest? Najlepsze jest to że na stronie MyPhone w ogóle nie ma mowy o wersji 4 GB, jest tylko wersja z pamięcią 16 GB... Telefon działa na Androidzie 4.4.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cóż, to niestety powszechna praktyka. Podawana przez producenta ilość pamięci flash jest wartością nie do osiągnięcia dla użytkownika, ponieważ kilka ładnych gigabajtów zajmuje sam system operacyjny, ewentualna nakładka, oraz wszelkie preinstalowane fabrycznie aplikacje. Dopiero to, co zostaje, jest oddawane do użytku klienta. Z zapisywaniem aplikacji na karcie SD jest często kłopot, nierzadko jest to niemożliwe, a nawet w przypadku tych appek, które na to pozwalają, zwykle część danych trafia na kartę, a część i tak zajmuje miejsce w pamięci wewnętrznej. Z tych przyczyn smartfony z czterogigowym flashem bywają udręką, i nie są zbyt rozsądnym wyborem. Nie wiem, jak jest z tym konkretnym modelem, ale jeżeli powinien mieć 16GB pamięci, a ma tylko 4, to coś zdecydowanie jest nie tak, i byłoby podstawą do reklamowania sprzętu; znam jednak przypadki, że producent deklaruje jakąś-tam liczbę gigabajtów flash w urządzeniu, a okazuje się, że jest ona podzielona na dwie partycje, gdzie jedna jest zarezerwowana na system i aplikacje, a druga działa jak zamontowana na stałe karta pamięci. W takim wypadku, niewiele da się zrobić.

Edytowane przez GumisK
Link to post
Share on other sites

Pamięć wewnętrzna telefonu to 0,89 GB a pamięć telefonu to 1,63 GB ale cóż z tego jak wszystko i tak wymaga pamięci wewnętrznej. Nawet ta karta SD 16 GB jest zbędna w sumie bo i tak nic nie można na niej zapisać. I tak jak mówisz, można przenieść ale i tak coś zostaje w wewnętrznej. Ja mam model 4 GB i tak jest na pudełku a na stronie MyPhone jest tylko wersja 16 GB a nie ma w ogóle info o tej 4gigowej, więc tak trochę dziwnie. No nic jakoś będę musiał z tym żyć ;) Dziękuje za tak wyczerpujące info :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...