Skocz do zawartości

Czy kręcenie coś da? WoW


Recommended Posts

Witam, już wypaliłem się z pomysłów co by tu zrobić żeby staruszek WoW chodził lepiej. Marzyłem o 120 FPS na raidach i BG a teraz pragnę tylko żeby było chociaż to 60 FPS. Przewertowałem chyba wszystkie tematy w necie dotyczące mojego GPU i WoWa i jak widać nie jestem sam. Doczytałem również, że WoW jest strasznie łasy na CPU stąd rodzi się moje pytanie czy podkręcanie do jeszcze większej ilości GHz może być pomocne skoro CPU (zresztą GPU) jest wykorzystywane w śmiesznych procentach przez grę?

 

Może jakieś inne pomysły?

 

PC:

 

i5 3570k @4,2Ghz

16GB DDR3 1,6k

GB 7970 Ghz edition

ssd ocz v4 128 (system)

HDD 1TB (gry itp)

MSI GD-55 

XFX 650W 

 

Jestem po prostu strasznie rozczarowany, ze na ustawieniach "ultra" przykładowo na dungeonach 5os gra chodzi w 40-45 kl/s, nie rozumiem dlaczego, czy tak karta to już taki badziew czy z WoWem jest coś nie tak? (mniej więcej takie wartości miałem na ustawieniach "high" na GTS 250 tylko ze na raidach 25 os, prawdę mówiąc, myślę ze na tej karcie po prostu będą ciągłe zwiechy)

 

Bardzo proszę o jakieś pomysły i pomoc! 

Link to post
Share on other sites

Byłem posiadaczem HD7950 i przyznam, na tych Radeonach gra działa dziwnie. Przesiadłem się na GTX760 podkręconego. Mam stałe 60FPS na dungeonach przy Athlonie 860K na dungeonach i 10 osobowych raidach. Na maksymalnych możliwych ustawieniach. Co innego biorąc pod uwagę obszary typu miasta, na maksymalnych ustawieniach w środku miasta ciężko mi walczyć o godne FPS :D.

Warto też dodać, że WoW w najnowszym dodatku zawyżył swoje wymagania pielęgnując nieco efekty świetlne i dodając nowe tekstury. Dla ciekawostki w ustawieniach da się to wyłączyć wracając do starych tekstur(ale nie wszystkich).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

AA- CMAA (dodam, że straszne jest to wygładzanie za czasów Wotlk WoW o wiele ładniejsze miał to wygładzanie)

 

Synchronizacja wyłączona, przy niej dropy fps jeszcze większe.

 

Tak się właśnie zastanawiam czy nie sprzedać tego radeona i nie celować w 970. Chociaż prawdę mówiąc chciałbym znaleźć rozwiązanie tego problemu, pisanie do supportu blizz pewnie nic nie da? 8-)

 

Co do CMAA to jak widać nie tylko moje "widzi mi się"

 

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/12427362615

 

dodam jeszcze ze posiadam monitor 27 cali (1080p), 120hz tak w razie w.

 

Aaa jeszcze jedno: wszystkie temp w normie, nawet powiedziałbym, że bardzo dobre, CPU chłodzone przez HR02 MACHO

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

To nie zależy od narzutu na procesor. Dużo ludzi ma problemy z fpsami na tych kartach.

Co do wygładzania też mam wrażenie, że kiedyś to lepiej wyglądało.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

chyba jednak przemyśle kupno 970 bo w sumie wiekszosc wolnego czasu przegrywam w wowa i zalezy mi żeby to ładnie chodziło, za jaka cene mógłbym sprzedać ta karte, jest to wersja ghz, ma jeden roczek i gwarancje, pracuje na stock, chłodznie wf

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...