Skocz do zawartości

Smartfon (do 500zł i z dobrą baterią?)


Recommended Posts

Czy są jeszcze na świecie smartfony, które nie rozładowują się gdy słucham muzyki w drodze do szkoły? Cena to 4xx złoty, absolutny max 500. Jeśli Android to coś od 4.0, no bo coraz częściej jest on wymagany do różnych programów, jeśli inny system to zdaje się na was bo nie miałem z niczym poza Androidem doczynienia.

Link to post
Share on other sites

Moja dwuletnia Lumia 920 spokojnie daje radę cały dzięn przy słuchaniu muzyki - a nie słynęła z czasu pracy :)

 

Każdy nowy, lub mało używany telefon spokojnie da radę.

 

Proponował bym trzy :

 

Lumia 535 - nowa, sklepowa, z Dual SIM, za 460 zł

 

LG G2 Mini  - mozna już za 600 zł trafic malo uzywane, pewne sztuki.

 

Lumia 735 - za 600 zl na olx.pl spokojnie kupimy pewna nówkę od kogoś kto przedłużyl gwarancję.

 

L60 i L65 - sa slabsze od G2 Mini - jelsi Android to G2 Mini. 

 

Proponowął bym za tem Lumię 735 lub LG G2 Mini.

Link to post
Share on other sites

Krótki poradnik kupowania na OLX.pl czy Allegro :

 

1. Odbiór Osobisty

 

Jak sprzedający się nie zgadza  to jest to najprawdopodobniej oszust i go unikamy.

 

2. Dokumenty

 

Sprawdzamy czy numery IMEI na pudełku, telefonie i gwarancji się zgadzają. Ważny jest dowód zakupu. Unikamy Faktury VAT Marża.

 

I tyle :)

Link to post
Share on other sites

Do 500 zł? To co zwykle, czyli Huawei Ascend G620s. Jeżeli chodzi o Androida. Zaś w przypadku Win Phone: Lumia 535.

Temat oklepany do bólu. Każdy wątek, z maksymalną kwotą do 500 zł, kończy się tymi dwoma modelami. Który z nich wybierzesz, zależy od preferencji i sposobu użytkowania urządzenia. Jeżeli muzyka jest ważnym czynnikiem i użytkujesz aplikacje pokroju Poweramp, Android będzie oczywistym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za bardzo wiele cennych odpowiedzi! Jeszcze ostatnie pytanie i będę mógł dobrze wybrać telefon.

Kto mi wytłumaczy, jak wielka jest różnica pomiędzy smartfonami typu GoClever za 300zł, a jakąś Lumią za 5xx zł. Skoro mają dokładnie te same procesory (1,2 GHz, jakaś tam nazwa się zmienia), RAM, tylko rozdzielczościami się różnią. I właśnie te droższe mają większe rozdzielczości, czy to bardzo wpływa na ich wydajność? No bo np. w grach wiadomo, rozdzielczość jest tą najważniejszą rzeczą która decyduje o ilości FPS.

Link to post
Share on other sites

W samych grach, telefon z takimi samymi podzespołami i mniejszą rozdzielczością, na ogół będzie chodzić lepiej. Nie ważne, czy to Win Phone, czy Android. Jednak nie do samych gier, telefon służy. Pytanie, jak urządzenie spisuje się, w trakcie normalnego użytkowania. Lumia, z racji na pewne wymagania, stawiane przez Microsoft, odnośnie specyfikacji, chodzi płynnie. W przypadku Android-a, sytuacja, często, zależy od konkretnego modelu. Urządzenie znanej marki, może działać wolno (chociaż, obecnie jest to rzadkość i najczęściej dotyka, jeszcze tylko, słabsze urządzenia Samsung-a), podczas, gdy, taki np. ZTE kolegi, posiadający 4. rdzeniowy procesor MediaTek-a (cortex A7), pracuje nadwyraz szybko. Dlatego, najlepiej obejrzeć recenzje, a jeżeli to możliwe, to, wręcz, pobawić się urządzeniem, w jakimś sklepie.

Dopłacając, te np. 200 zł, wiesz, że telefon posiada parametry, zapewniające odpowiednią prace. Chodzi, o parametry, których, na ogół, nie umieszcza się w specyfikacji (np. szybkość losowego zapisu danych).

Nieco uprościłem temat, ale, z grubsza, tak to wygląda.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Temat do zamknięcia. Nie kupujcie telefonów do 500zł z androidem, ten system jest do kitu, wrzucają jakieś aplikację których nie idzie usunąć, po 2 miesiącach i tak się zacina. Kupiłem GoClever Quantum 500, trzeszczał od początku, szybka już pękła, dotyk czasami świruje i trzeba zablokować i odblokować, żeby się "naprawił". Jak dla mnie to ok, ja na telefonie nie gram, więc się przemęczę (chociaż nie mówię, że mnie nie wkurza), ale jak ktoś używa telefonu tak, "jak je reklamują w telewizji" to odradzam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiłem GoClever Quantum 500, trzeszczał od początku, szybka już pękła, dotyk czasami świruje i trzeba zablokować i odblokować, żeby się "naprawił".

Boś szrot kupił, bez wsparcia, bez serwisu na dobrą sprawę, to się nie dziw. 

Link to post
Share on other sites

Jakbym mógł dopłacić to bym dał inną kwotę. Ej, nie zrozumieliśmy się. Ja nie do was mam żal, podsumowałem to dla innych gdyby na ten temat spojrzeli. Przecież to był mój wybór, nie wasz. Wam dziękuję za wszystkie uwagi.

I fakt, miałem kupić Motorole Moto E, ale wtedy był jeszcze stary model, nowy niby w hameryce wyszedł, ale u nas długo go nie było, to wziąłem to.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie będę. Wybór jest kijowy, sami przyznajcie. I nie mówię tu o tym przedziale który mnie interesuje, tylko o wszystkich "smartfonach". Czy wybrać Windows Phone który nie daje nam możliwości kontroli i jest lepszy dla "rodziców" którzy chcą tylko telefony z klawiszami, ale takich już nie ma, czy androida który ma nawet opcje programistyczne w swoich ustawieniach i naprawdę dużo można  w nim zmienić, że już o rootowaniu nie wspomnę, ale znowu łatwo go zaśmiecić, są aplikacje których odinstalować nie można. Teraz dopiero chińczycy zaczęli walczyć o to, żeby tych aplikacji było mniej. A pewnie i tak dużo minie, aż będzie można po roku-dwóch wciąż płynnie go obsługiwać. A baterie też są śmiechu warte. Co tu się zmienia? No nic? I czy robi się takie podzespoły, żeby ta bateria trzymała ten tydzień-dwa średniego użytkowania? Dzwonienia, pisania smsów. A skąd! Dostajemy telefony UHD 4K, zakrzywione, elastyczne i z czytnikiem siatkówki czy innej tęczówki w bonusie. A telefon parzy w rękę po 10minutach Angry Birdsów. I nie ma wyboru, że ktoś by wolał w mniejszej rozdzielczości, bez 8 rdzeni. Nikt nie robi mądrych telefonów.

Mam gdzieś jeszcze w domu Nokię 3310, dokupię baterię i taki będzie mój kolejny wybór :D

Link to post
Share on other sites

Kiedyś telefony służyły tylko do dzwonienia i SMS to się nie dziw że długo bateria trzymała,teraz smartfon to właściwie kieszonkowy PC na którym można pograć w full HD do tego obejrzeć film na YouTube,posłuchać radia internetowego,mieć nawigację,GPS,itd to bateria szybko się rozładowuje.

 

Edytowane przez Deusjarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...