Skocz do zawartości

Aktualizacja BIOS Asus P8B75-V


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Witam,

W związku z tym, że od nowości tego nie robiłem, a pojawiły się w między czasie różnie biosy to postanowiłem zaktualizować BIOS. Mój obecny to 0801(rok 2012), a najnowszy pochodzi z 2014 roku. Obawiam się, że aktualizacja z mojego obecnego do najnowszego może spowodować błędy to chciałem się zapytać, czy jest to bezpieczne i jaki jest najlepszy sposób na to? 

Link to post
Share on other sites

W pełni bezpieczne, powiedziałbym nawet, że bezpieczniejsze niż wgrywanie po kolei co nowszego, bo zawsze istnieje wtedy ryzyko padnięcia zasilania w międzyczasie i proces się nie dokończy, tfu tfu ;).

Flashuj od razu do najnowszego. W ASUSach jest w BIOS wbudowane narzędzie do aktualizacji BIOS - ASUS EZ Flash Utility.

Link to post
Share on other sites

BIOS zaktualizowałem, komputer nie ma ochoty się załadować. Wyskakuje ładowanie, pokazują się 2 kropki i restart. Tak się dzieje cały czas.

 

Ładowanie czego ? Systemu czy POST ?

Robiłeś reset ustawień biosu ?

Link to post
Share on other sites

Ładowanie czego ? Systemu czy POST ?

Robiłeś reset ustawień biosu ?

Systemu oczywiście. Sprawdziłem RAM, bo jedne mam 1.70V(2x1GB), drugie 1.35V(2x4GB). Oczywiście to nie jest wina RAMu.

 

Tryb awaryjny nie działa.

Edytowane przez Invar
Link to post
Share on other sites

Wcześniejsze ustawienia biosu miałeś domyślne czy coś zmieniałeś ? Podkręcałeś coś ?

Twój problem to nie nowsza wersja biosu tylko inne ustawienia biosu niż były przed aktualizacją. Przypomnij sobie dokładnie jak był ustawiony wcześniejszy bios i ustaw tak samo ten obecnie wgrany.

Link to post
Share on other sites

Wcześniejsze ustawienia biosu miałeś domyślne czy coś zmieniałeś ? Podkręcałeś coś ?

Twój problem to nie nowsza wersja biosu tylko inne ustawienia biosu niż były przed aktualizacją. Przypomnij sobie dokładnie jak był ustawiony wcześniejszy bios i ustaw tak samo ten obecnie wgrany.

Ustawiam go dokładnie tak jak był wcześniej. Kości RAM ustawione tak jak wcześniej, nic nie zmieniałem. Podkręcić nic nie mogłem bo ta płyta i mój procesor i5 3470 nie dają możliwości zmiany czegokolwiek. Reset BIOSU przez zworke CMOS nie dała nic.

Link to post
Share on other sites

Super że działa. Czyli jednak bios wcale nie był ustawiony dokładnie tak jak przed aktualizacją. Sugestię od gepardmak że problem może być po stronie IDE/AHCI niestety też zignorowałeś a dobrze Ci radził.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...