Skocz do zawartości

PC sam sie resetuje, programy się sypią i5 2500k gtx 970, Trudne sprawy :)


Recommended Posts

Witam.

Od wczoraj mam problem z komputerem, zawiesza się co kilka minut, sam restartuje - nawet w czasie ładowania windy i biosu, programy działaja niestabilnie, (np. chrome sie wysypuje i co chwile jest problem ze flashem)
W stanie bezczynnosci na pulpicie potrafi chwile pochodzić ale jak tylko zaczne uzywać jakiegoś programu, sam sie resetuje, zawisza albo program sie sypie.

Przeinstalowanie windy nic nie dało.

Mam 4 kości ramu przetestowałem wszystkie po kolei, problem nadal wystepuje.
Robilem stres test procka 5 min, nic sie nie działo temperatury na rdzeniach max 47 st. na pierwszym niższa o jakies 7 st, wiec przydałoby sie paste wymienić ale nie mam :), ale to i tak nie powinien być problem.

Moj pc:
i5 2500k + Hr Macho 2
Kinkston 1600 MhZ 4x2GB - raczej sprawna, sprawdzałem po jednej kości
Asrock z77 extreme 4
SSD Plexor M5S
HDD 2TB WD Green - sprawny
GTX 970 msi
zasilacz - Cooler Master G650M
Windows 8.1 pro
obudowa zalman z11 plus

 

 

Wartości w czasie stres testu cpu:
http://images67.fotosik.pl/659/43f05c804259122b.jpg

 

Tylko procek był kręcony do 4,7 GhZ, wszystko działało całkowicie stabilnie, teraz dla pewności resetowałem wszystkie ustawienia.

 

Czasem potrafi chodzić wmiare stabilnie przez kilkadziesiat minut, jak mu powieje ;/ więc sytuacja dość dziwna, Proszę o rady.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od zasilacza .

Podobne objawy miałem przed na gtx570 .  Po kreceniu 2500k   powyżej standardowych ustawiec komputer pod obciążeniem poprostu sie restartował . Próbowałem podkręcać na różne sposoby myśląc że może ustawiłem złe wrtości napięć ,  mnozników etc . nic nie pomagało. Więc powróciłem do standardowych ustawieć myśląc własnie że być moze moja płyta głowna asrock p67 b3 działa niestabilnie. Problem ustal na jakieś 2-3 tygodnie .  Po czym padł mi zasilacz Sesonic'a.

Podejrzewam że juz przed rozpoczęciem zabawy z podkręcaniem zasilacz juz działał nie stabilnie a samym podkrecaniem i obciazaniem kompa na maxa , poprostu go wykonczyłem .

Niestety musisz pobawić się w detektywa i spawdzić po kolei komponenty :P

Link to post
Share on other sites

Z racji że część podzespołów proc, plyta, pamieci były kupowane w pobliskim serwisie to dałem im do sprawdzenia, moje możliwości już wykorzystałem. Dzwonił gostek z serwisu i wyśmiewa moje pastowanie procka, podobno wypływało :D ch#$% że to oni nakładali pastę haha, może jakiś praktykant obracał mojego kompa  :[ . No ale w każdym bądz razie dzwoni około 12.00 i mówi że komp leci od rana na benchmarkach itd i 0 problemów, za 10 min znowu dzwoni i jednak rdzeń w procku uszkodzony, już myślalłem że będzie poważny wydatek łącznie ze zminą socketu pod nowe procki ale wyglada na to że na procki jest 3 lata gwarancji, czyli w moim wypadku do 15.03.2015  :->

 

Po screenie widać że na 1 rdzeniu dziwnie niska temp, wcześniej na pewno tak nie było więc widocznie jakiś upośledzony ;/

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Sklep daje gwar 2 lata.. chca pudełko i karte gwarancyjna to mi odeślą tego proca  :roll:  tyle że ani tego ani tego mi nie dali, jedynie książeczkę (instrukcję) i nie ma chyba czegoś tagiego jak karta gwarancyjna od intela lol, z tego co czytałem wystarczy paragon albo faktra ze sklepu, i to mam, dziś moi rodzice byli w tym sklepie bo ja byłem w pracy ale jutro będe musiał sie tam wybrać bo coś w bambuko lecą, ktoś sie orientuje w sytuacji ?, 

 

Dali mi kawałek pudełka, ale najważniejszą część ;p, z kodami kreskowymi, product code itp. właśnie to znalazłem

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

jak ja spaliłem proca to napisałem na support amerykański, gadałem 40 minut z miguelem i on wszytko załatwił. Dostajesz maila po rozmowie z instrukcjami i wysyłasz proca do holandii dhlem na ich koszt i jak wyslesz w poniedziałek to w środe powinno być z powrotem.

Edytowane przez toddlockwood
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Dobra 2 tyg męczarni i w końcu doszedłem z nimi do porozuminia, pi#$%dy w sklepie oczywiście mnie olały ale pisałem tickety i na chacie z suportem usa i jakoś się udało.

Procek objechał do Holandii i wrócił  w mniej niż 48h ^^, wszystko już śmiga jak należy, wymienili na nowy.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...