Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S4 - problemy z baterią?


Recommended Posts

Witajcie,

 

od jakiegoś roku posiadam Samsunga Galaxy S4 (GT-I9505) zakupionego w orange. Od kilku miesięcy telefon zużywa szybko baterię, w nocy potrafi zniknąć nawet do 20%.

 

Zainstalowałem battery doctor i on za każdym razem gdy "optymalizuje" to zamyka ponad 20 aplikacji.

Nie mam żadnych facebooków włączonych ani innych gówien(jedynie WhatsApp), które będą wciągać baterie.

 

W informacji o baterii mam:

Ekran - 34%

Jądro systemu - 20%

System Android - 19%

Chrome - 4% 

...

 

Nie mam pojęcia jak zapanować nad tym zużyciem.

Edytowane przez patryk20120
Link to post
Share on other sites

WiFi, 3G, GPS, jak nie używasz, wyłącz.

Skoro ekran najwięcej, to może zmniejsz jasność, skróć czas włączonego ekranu.

Nie wiem jak w Twoim telefonie, radzę użyć opcję Harmonogram wyłączania i włączania telefonu (przynajmniej w moim HTC jest) na noc.

Napisz ile trzyma telefon (w godzinach) i co robisz codziennie?

Edytowane przez ragon
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że coś w systemie wybudza ci telefon.
Dlaczego tak uważam? Mój LG L65 cała noc leży i traci 2% maksymalnie z włączonym wifi, gps, 3g, skype i steamem.

Masz jakieś aplikacje ważne? Zależy ci na gwarancji? Masz obeznanie z androidem?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, szukałem jak wgrać "świeżego" antka, lecz nie wiem jak to będzie wyglądać w telefonie z Orange.

 

Zaryzykowałbym gwarancje za zainstalowanie nowego systemu(nie mam nic ważnego na telefonie).

 

Właśnie, telefon w nocy mi nawet z 20% ukradnie. Obeznania za bardzo nie mam z Androidem.


EDIT:

 

WiFi włączone, GPS wyłączone.

 

Ekran mam na auto i lekko przyciemniony.

 

Dzisiaj rano(około 6) naładowałem do 90%. Pograłem może z 10min, troche na necie posiedziałem i mam 57%.

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne? Może wgraj jakiś oficjalny rom, ale bez brandu. Tu coś jest:
http://www.sammobile.com/firmwares/download/40046/I9505XXUGNK4_I9505OXAGNK4_DBT/

Wgrasz to za pomocą Odina. Tu masz jakiś poradnik (nie czytałem do końca, ale w razie niejasności po prostu zapytaj tutaj):
http://maciejkubiak.komorkomania.pl/869,odin-reczny-upgrade-androida-samsung-galaxy-sxxx

Po wgraniu rom-u, przywróć telefon do ustawień fabrycznych.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego? Pytam z ciekawości, gdyż od czasów Galaxy S2, wgrywam wersje z najróżniejszych regionów (europejskich i skandynawskich) i nie miałem dotychczas, z tego powodu , problemów.

Dałem link do niemieckiego, ponieważ był to najnowszy build, a do Niemiec, Samsung, nie wpuścił by wersji niedopracowanej/testowej (tak jak zrobił to z Lollipop-em dla Polski).

Link to post
Share on other sites

Ponieważ jest możliwość większą zrobienia z telefonu cegły. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale takie przypadki zdążają się częściej na wgrywaniu innych softów. A czemu by nie wypuścili? A, że na Niemcy wypuścili to nie znak, że dobre.

Link to post
Share on other sites

Dla tego, że Niemcy są dla nich poważniejszym rynkiem. Mam S5 i Lollipop dla Polski był jawną betą. Wersja dla GB, która wyszła chwile później, była zdecydowanie lepsza pod każdym aspektem.

Również nie wiem, o co może chodzić z tym brick-iem. Może dotyczy to wersji systemu np. z Azji, gdzie radio pracuje na innych częstotliwościach, a więc ma inny sterownik.

Link to post
Share on other sites

Po jaką cholerę ma wgrywać nowy soft? Ma tu ktokolwiek pojęcie?

 

Na początek - jaki to jest system dokładnie? 4,4 Kitkat? Jeśli tak, to mamy problem, bo BBS/Wakelock Detector działają bez roota tylko na Andro 4.3 i niższych. Jeśli masz właśnie <4.3 to instaluj BBS (za darmo na XDA) lub Wakelock Detector (sklep play), potem pokieruję Cię co dalej.

 

Ew. możesz od razu "z grubej rury" - wipe z poziomu recovery.


 

 

Ponieważ jest możliwość większą zrobienia z telefonu cegły.

Większej bzdury nie słyszałem. Jakieś potwierdzenie tej teorii?

O ile wiem to ROM może co najwyżej nie wstać bez wipe.


 

 

z Azji,

Tam jest chyba inna odmiana telefonu w ogóle.

Link to post
Share on other sites

A mało ludzi uwaliło telefon. Nie wiem jak to zrobili ale w necie jest wiele przypadków. Z zmianą softu chodziło mi jak ja wgrywałem sofy to nadawał się z Francji i Niemiec a taki z Czech powodował, że telefon nie wstawał. Jedni potrafili odratować telefon a inni nie i o to mi właśnie chodziło.

Link to post
Share on other sites

Galaxy S4. Na 99% nowszy niż 4.3.

Oczywiście, można szukać winnej aplikacji, lub usługi. Jeżeli jednak na telefonie nie ma ważnych danych i sam autor rozważa wgranie czegoś, to czemu tego nie zrobić? Będzie szybciej, będzie pewniej i będzie lepiej (jeżeli wgramy coś bez brand-u). Jeżeli winna okaże się któraś z usług/aplikacji "wbudowanych", to i tak skończy się wipem/flash-owaniem.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli skorzystam z tego poradnika(podanego już wcześniej) http://maciejkubiak.komorkomania.pl/869,odin-reczny-upgrade-androida-samsung-galaxy-sxxxto chyba nic nie zchrzanie w telefonie(wgrywając ten soft http://www.sammobile.com/firmwares/download/38371/I9505XXUGNG8_I9505YXZGNH2_XEO/ ) ?

 

Przepraszam za dręczenie, ale wolałbym się upewnić ;)

Link to post
Share on other sites

Każdy oficjalny rom wgrywa się tak samo, jeżeli więc wykonasz to raz, będziesz mógł wykorzystać tą wiedze w przyszłości. Ten poradnik jest wystarczający, choć nie tłumaczy po co nam Kies (albo ja tego tłumaczenia nie znalazłem). Otóż, musimy wgrać na komputer sterowniki, które pozwolą mu się komunikować z naszym telefonem. Możemy pobrać taką paczkę z internetu, albo wgrać Kies-a i podłączyć telefon. Sterowniki zainstalują się same.
-Następnie wyłączamy Kies-a (chyba, że nie był włączony) i włączamy Odin-a.

-Wyłączamy telefon.
-Wchodzimy w recovery (vol up + power + home) i wybieramy WIPE DATA/FACTORY RESET, oraz WIPE CACHE (do poruszania się po menu używasz klawiszów głośności, a do potwierdzania klawisza home, albo power (nie pamiętam)).
-Wyłączamy telefon.

-Wchodzimy w download mode (vol down + power + home), po pokazaniu się komunikatu klikamy vol up i podłączamy go do PC. Czekamy, aż Odin go wykryje i napisze "added".

-Teraz naciskamy na "AP" (kiedyś "PDA") i wybieramy system z dysku. Jeżeli jest w pliku .zip, to musimy go wypakować. Czekamy chwilkę, aż Odin go wczyta. Upewniamy się, że zaznaczone są tylko opcje: auto reboot i F. reset time.

-Klikamy "Start". Czekamy chwilkę i... to tyle.

Posiłkując się podanym linkiem i ew. internetem, powinieneś wykonać proces bez problemu. W razie czego, pytaj śmiało.
Ten link od XEO, nie działa.

P.S.
Jeżeli będziesz chciał oddać telefon na gwarancję, wystarczy, że powtórzysz proces, ale wgrasz wersję od T-Mobile. Co prawda, zdarzyło mi się oddać na gwarancję, telefon bez brand-u i nikt się do tego nie przyczepił, ale dla spokoju ducha możesz to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...