Skocz do zawartości

Wentylator Sapphire HD5830 rozbiórka


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Krzysko,

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie wentylatora w chłodzeniu z Sapphire HD5830 Extreme czy ktoś coś takiego rozbierał? Bo pasowało by go nasmarować ponieważ zaczyna go być "słychać". Próbowałem go rozebrać ale nie chce zejść... Zabezpieczenia nie ma ani z jednej strony ani z drugiej, na zagranicznym forum ktoś pisał że wystarczy pociągnąć za łopatki i powinien zejść ale to nie daje żadnego rezultatu a nie chce drzeć na siłę bo się może coś połamać...

 

To jest taki wentylator:

 

 

http://www.ferra.ru/images/287/287073.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

On jest nie rozbieralny. Znajdę temat na forum to podeślę co i jak, już taki temat był...


Mam: http://forum.benchmark.pl/topic/86050-wiatraczek-do-windforce/


Wyjście jest, kupić uszkodzoną kartę ale dopytać czy chłodzenie wentylator ok, lub poszukać samego wentylatora, ale uważając na Ampery, tu widzę że są inne niż np. w XFX hd6950.

Link to post
Share on other sites

To nie jest taki sam wentylator ale widzę że tu będzie podobnie, równomierne podważenie i powinno wyskoczyć, może się skuszę spróbować. Mam kupować uszkodzoną kartę za nie wiadomo ile to tak samo mogę zamówić nowy wentylator na Aliexpress ale koszty są spore bo wentylator kosztuje 25$...

Link to post
Share on other sites

 

 

On jest nie rozbieralny.

Hmm wg mnie temat do uratowania a raczej wentylator.

 

Ściągnij tą naklejkę od dołu wentylatora i napchaj w otwór pod tą naklejką małą ilość smaru (ja używam smaru do łożysk samochodowych). Przed złożeniem jeszcze uruchamiam wentylator na zasilaczu zewnętrznym i sprawdzam jak "wciągnęło" smar.

Jeżeli klej z tej naklejki nie nadaje się do ponownego naklejenie to zaklej go (otwór) izolacją tylko wcześniej odtłuść okolicę tego otworu jak byś napaćkał smarem.

 

Taki wentylator da się rozebrać (wyciągnąć wirnik) ale nie jest to łatwe jak i jego składanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie ten otwór jest zaślepiony i tam się nic nie da zrobić.

:roll:

Na pewno? Nie ma tam czasem takiego małego gumowego korka? Bardzo dziwne bo nie spotkałem się z takim wentylatorem jak opisujesz... :/

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie ma tam gumowego korka, jest całe plastikowe, będę miał więcej czasu może na weekendzie to zrobię fotkę jak to wygląda. W między czasie znalazłem sposób jak goście ściągają ten wentylator, trzeba podważyć z dwóch stron płaskimi śrubokrętami i powinien wyskoczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Wentylator rozebrany i nasmarowany. Użyłem małych płaskich śrubokrętów podważając równomiernie z dwóch stron, opór był wyczuwalny ale po chwili zabezpieczenie zeskoczyło z ośki. Ze złożeniem też nie było problemu, wystarczyło go wcisnąć aż zabezpieczenie zaskoczyło z powrotem. Temat uważam za rozwiązany, można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...