Skocz do zawartości

Komputer nie startuje po zainstalowaniu grafiki


Recommended Posts

Witam

Komputer to:

windows 8 64bit

intel i5 4460

asrock h81m-hds

cruical ballistix 8 gb 1600 mhz

cruical mx100 256 gb

silentiumpc deus g1 500w

 

Po zamontowaniu grafiki (radeon 7950) i podpięciu do TV przewodem HDMI do karty czy do płyty komputer się nie uruchamia, kręcą się wentylatory ale widać tylko czarny ekran. Grafika jest podłączona 2 x 6pin, na pewno dobrze siedzi w slocie pci, sprawdzałem na obu biosach karty. Po odłączeniu zasilania 2 x 6pin i włączeniu PC uruchamia się normalnie z obrazem.

Grafike mogę sprawdzić dopiero w niedziele na innym kompie czy nie jest wadliwa póki co mogę kombinować ale już nie wiem co robić.

Jakieś podpowiedzi?

Edytowane przez ziobrovski
Link to post
Share on other sites

Kupiłem drugą grafikę Radeon R9 270x i nadal nie działa, wychodzi chyba na uszkodzoną płyte główną. Po pierwszym włożeniu i odpaleniu pojawiły się kolorowe paski. Jak sprawdzić samemu czy to płyta główna?

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij grafikę odpal sprzęt na zintegrowanej karcie. Pobierz ten plik oznaczony 1.91  http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-HDS/index.pl.asp?cat=Download&os=BIOS i go rozpakuj. Sam plik biosu bez folderu wrzuć na pamieć USB. Przed skopiowanie plików na pamieć wykonaj formatowanie USB . W bios masz zaszyty program do flashowania(funkcja Instant Flash).  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji biosu nadal czarny ekran gdy karta ma podpięte zasilanie. Chyba zostało mi jedynie odesłać komputer do sklepu w którym kupiłem.

Edytowane przez ziobrovski
Link to post
Share on other sites

Nie polecam. Odesłałem cały PC i stan diagnozy: "sprawny". Lepiej sam potestuj, pożyczaj komponenty bo zrobisz to szybciej i solidniej. Dowiesz się co mu dolega i wyślesz do autoryzowanego serwisu tejże firmy

Link to post
Share on other sites

To raczej nie jest wina zasilacza dlatego wypróbuj na płycie Asrocka inną grafikę np. Nvidii powinna odpalić bez problemu(choć i na to 100% gwarancji nie ma). To problem biosu i kompatybilności z nowymi grafikami AMD oraz braku wparcia dla chipsetu H81. Jeśli producent do tej pory nie wydał stosownego biosu, to już go pewnie nie wyda i wcale nie musi, bo ma już nowsze płyty. Kompatybilności nie da się do końca przewidzieć i wielu będzie, mięć podobnym problemem do Twojego, jeśli wybierze leciwy już chipset H81 jako podstawę Swojej konfiguracji. Może pojawić się również problem z obsługą najnowszych kart Nvidii. Gdyby i taka sytuacja miała miejsce płyta jest bezwzględnie do wymiany. Z jedną sugestią kolegi wyżej muszę się zgodzić zasilacze SPC mają niezbyt pochlebne opinie(łagodnie ujmując) i mogą być ryzykowne.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Czytałem testy tego zasilacza zanim kupiłem i podobno nie jest zły wręcz przeciwnie, wiele dobrych opini.

Sprzętu nie mam jak pożyczać, to że mogłem sprawdzić grafiki gdzie indziej to max moich możliwości.

Nie słyszałem opini aby ten chipset nie obsługiwał radeonow ale niczego nie mogę wykluczyć.

Jest jedna rzecz o której nie powiedziałem na początku. sprzęt był serwisowany, urwana stopka obudowy i wgniecenie obudowy lekkie. Usterka podczas transportu, czekałem tydzień i odeslali ponownie z wymieniona obudowa niby przetestowany ale nie kupowałem grafiki i może pci nie przetestowali.

Wydaje mi się gdyby to był zasilacz to nie odpalilby kompa, a przecież słychać normalne włączenie, wiatraki, napęd tylko czarny ekran.

Chyba ze jest jakiś kolega z forum który mieszka w Łodzi i może potestowac. :-)

Edytowane przez ziobrovski
Link to post
Share on other sites

Na 100% wszystko podpięte? Też się zastanawiałem dlaczego wentylatory startują, ale był czarny ekran. Okazało się że nie podłączyłem zasilania 4pin do płyty. Niby takie nic a jednak można zapomnieć.


Btw. H81 ma mieć problemy z nowymi kartami? Ja na nForce 530 normalnie odpaliłem kompa z r7 260x -,-

Link to post
Share on other sites

Co do podpięcia poprawnie karty na pewno 2 x 6 pin, pisałem powyżej. Robiłem to kilka razy na jednej i drugiej karcie.

Zalużmy ze przeoczyłem zmianę w biosie na pge po podpieciu karty powinno startować z integry a tu nic. Po wyjęciu grafiki normalnie startuje z integry a w druga stronę czarny ekran i koniec.

Wysłałem dziś komputer do serwisu, niech sprawdza bo ja już nie mam siły się męczyć. Wszystko co mogłem sam zrobić to zrobiłem, powiem oczywiście co było nie tak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odpowiedz serwisu esc.pl

Nieuzasadniona reklamacja, zgłoszonych usterek nie stwierdzono. Komputer startuje prawidłowo ze zintegrowaną kartą graficzną jak i z kartami montowanymi w złączu PCI-E, testowano na różnych kartach AMD i Nvidi, aby włożona karta zadziałała należy podłączyć kabel zasilający do karty graficznej wtyczką p6/p8.

 

Dziś jadę kupić Radka 280x ale razem z kompem aby sprawdzić czy karta działa.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...