Skocz do zawartości

Upgrade z Phenoma 965 do FX na tej płycie.


Recommended Posts

Daruje sobie jednak tego FX'a. Za 2 mies gonie po 4690k + msi z97 gaming 5.

Może akurat dolar spadnie :)

 

 

Lepiej jak sie porzegnasz z cpu od amd .Masz teraz okazje ;)

No własnie chyba nie do końca. Może z 1-2 mies temu ta okazja była, gdy 4690k stał po 900zł a teraz 1k+.

 

Póki co wyciskam ostatnie soki z Phenoma, od wczoraj śmiga na 4.2ghz przy 1.46V i ~60C w stresie. Tylko mam wrazenie jakby wydajność zamiast wzrosnąć, spadła.

W OCCT wywala po ok. 30-40min testu, ale poza tym jest ok. Już nie wnikam dlaczego wywala, te 2 mies się "pomęczę".

 

W sumie sam przyznam, Wy też powinniście że jak na 6-letni procesor Phenom daje rade z dzisiejszymi grami. :)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

W to akurat się jeszcze nie bawiłem. Standardowo jest ustawione na 2000MHz, przeczytałem przed chwilą, że Phenomy z rewizji C3 "biegają" nawet na 2800MHz.

Wszystko spoko, tylko 1. kwestia - mnożnik podnieść każdy potrafi, ale co z napięciem? Coś trzeba zmieniać?

2. kwestia - radiator od NB nawet na standardzie mocno się grzeje, nie będzie to mieć negatywnego wpływu na temperaturę, gdy podniosę zegar NB?

Link to post
Share on other sites

Chyba pomyliłeś z BCLK. Chodziło mi o HT link. NB i HT w biosie mają taką samą wartość domyślną, czyli 2000MHz..

Przy zmienianiu HT link zegar się nie zmienia. Ale olać HT, podobno nie robi dużej różnicy (przed chwilą znalazłem info).

Tak więc, rozumiem że napięcie od NB, będzie podpisane tym samym?

 

Akurat jestem w pracy, więc nie mam możliwości sprawdzić. Spróbuję ustawić 2.6, w końcu płyta z 8-fazową sekcją i niezła sztuka Phenoma skoro po 5 latach nadal śmiga przy 4.2GHz (owszem, nie przejdzie 1h OCCT, ale jednak działa) przynajmniej w grach :rotfl:.

 

Teraz zagadka dla Was ;)

Przy 3.9GHz w 3dmarku fire strike wyciągnąłem łącznie 6k z groszem. Jak myślicie, ile da zwiększenie NB?

Edytowane przez lazar47
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...