Skocz do zawartości

RM650 zawieszanie się PC


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu miałem problem z PC, a mianowicie samoczynne zawieszenia się PC przy czym pomagał tylko restart. Czasami ten problem występował też po mocniejszym uderzeniu w biurko (piec na nim stoi). Jakiś czas temu zostawiłem PC na noc żeby ściągnąć sobie CoH 2 ze steam. Gdy rano się obudziłem pc działał, ale zwieszony w oknie informującym o nieprawidłowym wyłączeniu komputera. Zresetowałem PC i się zaczęło. Komputer się włączył, po 1-2 sek. coś pstryka w zasilaczu i pc się wyłącza. I tak w kółko bez efektu... Wymieniłem kabel zasilający i działało z 1h. aż do momentu w którym przypadkiem walnąłem w biurko nogą, pc zawiesił się. Znowu była akcja z 1-2 sek. i pstrykaniem. Przechyliłem pc żeby zajrzeć do siłki, może jakiś Capxon strzelił czy coś, ale nic nie było widać. Spróbowałem znowu włączyć pc i zaczął działać... I działa ok do dzisiaj... Mimo wszystko nie daje mi to spokoju i stwierdziłem, że zasięgnę porady "Lekarza" :D

 

i5 4670k nie kręcony + Macho B/W
GTX 770 Msi Gaming OC
Corsair Vengeance 8gb
Msi Z87-G43 Gaming
SSD Crucial
HDD Seagate 1000gb
Corsair RM650 

Link to post
Share on other sites

No chyba nic prostszego Ci nie zostaje jak sprawdzić kompa na innym zasilaczu. Skoro w nim coś strzela/pstryka to nie jest to normalny objaw. Nie ryzykował bym pracy kompa z zasilaczem w takim stanie. (o ile to on).

Sprawdź kompa na innym zasilaczu to coś się wyeliminuje. Ile lat ma ten zasilacz? Masz może jeszcze na niego gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Uruchom OCCT, test power supply i wklej wyniki po 30 min.
Po zawieszeniu blue screen nie wywala ?
Daj screena z Crystal Disk Info ( bad sektorów)
Do wykonania test pamięci bootowalnym MemTest-em:

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

Nie. Nie ma bluescreena. Zawiesza się obraz ale pc dalej działa. Nic się nie dzieje. Dodatkowo w CS:GO zauważyłem dziwną przypadłość. Mianowicie słyszę delikatne pierdy w słuchawkach (Dzwiękówka X-Fi Music) ale gdy delikatnie poruszam jackem to mogę to wyeliminować. Dźwięk jest bardzo zbliżony do tego który wydaje zasilacz podczas pracy (Bardzo delikatne syczenie słyszalne tylko po przyłożeniu ucha) Trochę poczytałem i myślę, że może to też być grafika. W menadżerze urządzeń Dzwiękówka i Grafa mają takie samo przerwanie IRQ.

Testy porobię później i wrzucę.

 

Daj screena z Crystal Disk Info ( bad sektorów)

Gdzie ta zakładka/opcja? :)

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites
Gdzie ta zakładka/opcja?

 

sorry pomyliłem hd-tune tam to jest ale nie szkodzi. Zrób te testy i wrzuć. A z crytal disc bezpośrednio jak uruchamiasz.  No i resztę rzeczy wykonaj.

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

OK. Tutaj macie screeny z OCCT. Wszystkie w jednej paczce, wszystkie NO ERROR. https://www.sendspace.com/file/remucl

Skan z HD-Tune wszystko zielone. NIE UŻYWAŁEM OPCJI Quick Skan. Zapomniałem zrobić screena :/

No i screen z Crystal Disk: http://i58.tinypic.com/10fpevn.jpg

Mem-Test zrobię kiedy indziej :)

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites
To jest akurat normalne,ten zasilacz tak ma,to jest przekaźnik który odłącza termistor po rozruchu żeby podnieść sprawność.

Tylko z tego termistora zostaną strzępy po dłuższym czasie. Rozleciał mi się właśnie prze termistor zasilacz Enermax Modu 82+ 525W.

Skoro masz gwarancję na niego to bym go oddał bez zmrużenia oka! Jeżeli nie uznają to bym nagrał dźwięk co się z nim dzieje przy włączeniu i "serwisowi" podesłał.

Zrobiłem tak z piszczeniem cewek w G1 500W i dostałem nową sztukę po czym się go pozbyłem.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

 

 

OK. Tutaj macie screeny z OCCT. Wszystkie w jednej paczce, wszystkie NO ERROR. https://www.sendspace.com/file/remucl
 

Chodzi mi głównie o zakładkę monitorowanie gdzie jest temp (max/min) i tylko 4 wykresy tam są :)

Na przyszłość nie pakuj w rar. wklejaj bezpośrednio na forum lepiej się czyta i każdy widzi. 

To zapuść go na 10 min i proszę o zdjęcie.

 

 

No i screen z Crystal Disk:

Jest dobrze 

 

Mem-Test zrobię kiedy indziej

No to czekamy powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...