Skocz do zawartości

Nowy Router zamiast domyślnego modemu UPC.


Recommended Posts

Witojcie 

 

Chciał bym zakupić Sobie router ale kompletnie się na tym nie znam. Dostawcą jest UPC prędkość to 120Mb/s. Całe życie korzystałem z modemu również teraz. Ale momentami jest to uciążliwe, np kiedy przyjdzie jakiś znajomy i chce się podłączyć laptopem, tabletem, smartphonem. Ja również bo bywa czasem że skończy mi się transfer i muszę coś sprawdzić na PC nie chce mi się odpalać. 

Domyślnie gram na kompie więc interesuje mnie mały ping choć nie wiem czy router ma na to jakiś wpływ. Tak więc chciał bym żeby router obsługiwał 1 mój PC i 2 mój smartphone za pomocą wifi ale żeby była zachowana jakość. Budżetu nie podaję gdyż nie wiem ile kosztują takie zabawki. Chcę żeby był wydajny. O tracenie sieci się nie martwię bo mam małe mieszkanie. Bez problemu łapię wifi sąsiadów.

Link to post
Share on other sites

Zabawki kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dość duża rozpiętość. W zakresie który opisujesz ze spokojem sprawdza się 8level WRT-300 SMART. Ping na WiFi wzrasta bo... to jest WiFi. Po kablu praktycznie różnic brak.

Edytowane przez cooger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podłączasz modem do routera a następnie do niego komputer po kablu i co tam chcesz po WiFi. Natomiast właśnie zwróciłem uwagę, że piszesz o prędkości 120Mbps - zatem potrzebujesz routera z portami gigabit żeby nie ograniczał pasma. Z tańszych a sensownych - TP-Link TL-WR1043ND.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aha no to już rozumiem dziękuję za pomoc. Akurat znalazłem go do kupienia za 100zł Można zamknąć, produkt wybrany. 

 

Edit: TP-Link TL-WR1043ND wersja V ile? Bo ten co znalazłem sprzedawce ma V1. a widzę że są i inne V.

Edytowane przez Po1nter
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...