Skocz do zawartości

Dwie karty graficzne w jednym komputerze


Recommended Posts

Mam takie pytanie. Gdybym teraz sobie kupił grafikę GTX 970 i gdyby za 3 lata okazała sie ona niewystarczalna to mogę sobie do niej dokupić GTX 980 i mieć dwie karty w komputerze. Dzieki DirectX 12 działanie dwóch kart w jednym komputerze będzie usprawnione więc dokładając do GTX 970 kartę GTX 980 będę miał dużo większą wydajnośc niż gdybym po prostu wymienił GTX 970 na GTX 980?

Link to post
Share on other sites

aha ok, ale czy ten procek i5 4690K wystarczy na dwa GTX 980 lub dwie karty Radeon R9 390X lub jekieś inne ale dwie karty. Czy może trzeba będzie pomyśleć nad jakąś i7? Ale z tego co wiem to można też dwa procki władować do komputera, więc jak będę dokupywał drugą kartę graficzną do dokupie też drugiego i5 4690K jak trzeba będzie

  Edytowane przez rokit
Link to post
Share on other sites
ale z tego co wiem to można też dwa procki władować do komputera, więc jak będę dokupywał drugą kartę graficzną do dokupie też drugiego i5 4690K.

Dwa procesory to możesz mieć na "topowych" płytach (LGA 1366, 2011 itd.) i to kosztuje fortunę. Nie da się zamontować dwóch i5 4690K... no chyba, że chcesz go taśmą do obudowy przykleić. Poza tym kto zdrowy psychicznie montuje dwa CPU do gier? 

 

 

 

czy ten procek i5 4690K wystarczy na dwa GTX 980 lub dwie karty Radeon 300x lub jekieś inne ale dwie czy trzeba będzie pomyśleć nad jakąś i7

 

Jak go podkręcisz to wystarczy. Różnica pomiędzy i7, a i5 w grach jest minimalna i kupowanie i7 do gier jest totalnie nieopłacalne. 

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

A jaki monitor ?

TV 39 cali

 

 

Dwa procesory to możesz mieć na "topowych" płytach (LGA 1366, 2011 itd.) i to kosztuje fortunę. Nie da się zamontować dwóch i5 4690K... no chyba, że chcesz go taśmą do obudowy przykleić. Poza tym kto zdrowy psychicznie montuje dwa CPU do gier? 

 

 

 

 

Jak go podkręcisz to wystarczy. Różnica pomiędzy i7, a i5 w grach jest minimalna i kupowanie i7 do gier jest totalnie nieopłacalne. 

No rzeczywiście roche sie zagalopowałem z tymi dwoma procami, ale czy na pewno ten i5 4690K uciągnie dwie karty graficzne GTX 980? Jeśli tak to dobrze bo nie będe musiał wydawac więcej kasy na i7.

Edytowane przez rokit
Link to post
Share on other sites

TV 39 cali

 

 

No rzeczywiście roche sie zagalopowałem z tymi dwoma procami, ale czy na pewno ten i5 4690K uciągnie dwie karty graficzne GTX 980? Jeśli tak to dobrze bo nie będe musiał wydawac więcej kasy na i7.

Nie wiem ja znowu slyszalem ze krecony i7 4790K ma problemy z uciagnieciem 2x980 wiec watpie czy i5 da rade

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem ja znowu slyszalem ze krecony i7 4790K ma problemy z uciagnieciem 2x980 wiec watpie czy i5 da rade
 

Tylko, że pomiędzy i5, a i7 w grach naprawdę jest mała różnica, a 28 linii PCI-E obsługują dopiero procesory na LGA 2011/2011-3. Czytałem zaś, że w 2-way SLI nie ma różnicy między 28 liniami, a 16 (czy to prawda to nie jestem pewny).

Link to post
Share on other sites

 

Tylko, że pomiędzy i5, a i7 w grach naprawdę jest mała różnica, a 28 linii PCI-E obsługują dopiero procesory na LGA 2011/2011-3. Czytałem zaś, że w 2-way SLI nie ma różnicy między 28 liniami, a 16 (czy to prawda to nie jestem pewny).

 

Czyli że i5 4690K obsłuży 16 lini PCI-E z płyty głównej. To wystarczy żeby pociągnął dwie karty graficzne GTX 980? Czy trzeba pomyśleć na procesorem pod podstawkę LGA 2011/2011-3?

 

Widzę że ta płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z97x-gaming-3-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-3-641682/ma 1 gniazdo PCI Express 2.0 x16 i 3 gniazda PCI Express 3.0 x16, czyli nadałaby się? Myślałem żeby podpiąć te dwa GTX 980 pod gniazda PCI-E 3.0 x16 (bo chyba są szybsze niż PCI-E 2.0 x16) a i tak zostało by jeszcze jedno gniazdo PCI-E 3.0 x16 i jedno PCI-E 2.0 x16.

Edytowane przez rokit
Link to post
Share on other sites
Czyli że i5 4690K obsłuży 16 lini PCI-E z płyty głównej. To wystarczy żeby pociągnął dwie karty graficzne GTX 980?

Wystarczy.

 

 

Czy trzeba pomyśleć na procesorem pod podstawkę LGA 2011/2011-3?

Do 2-way SLI nie.

 

 

Widzę że ta płyta główna: http://www.morele.ne...aming-3-641682/ma1 gniazdo PCI Express 2.0 x16 i 3 gniazda PCI Express 3.0 x16, czyli nadałaby się?

Przy jednej karcie nie ma różnicy pomiędzy PCI-E 2.0, a 3.0 (a jeśli jest, to bardzo mała). Jak jest w przypadku SLI - nie wiem.  

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites
Moze byc mozliowsc w Windows 10

 

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Może będzie możliwość, zwiększająca możliwości kart połączonych we wszystkich możliwych konfiguracjach i możliwościach?

 

Sorry ale Twój post nic nie wnosi.

 

Niedawno kolega próbował połączyć w SLI GTX770 2GB i GTX770 4GB, taka konfiguracja nie chciała działać.

Poza tym jaki sens byłby  włączeniu gtx970 z gtx980? Nawet gdyby to było możliwe to szybsza karta (980) czekałaby na wolnijszą(970) i wydajność byłaby na poziomie sli 2xGTX970.

 

GTX970 ze względu na problemy z pamięcią nie jest dobrym wyborem do SLI.

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Może będzie możliwość, zwiększająca możliwości kart połączonych we wszystkich możliwych konfiguracjach i możliwościach?

 

Sorry ale Twój post nic nie wnosi.

 

Niedawno kolega próbował połączyć w SLI GTX770 2GB i GTX770 4GB, taka konfiguracja nie chciała działać.

Poza tym jaki sens byłby  włączeniu gtx970 z gtx980? Nawet gdyby to było możliwe to szybsza karta (980) czekałaby na wolnijszą(970) i wydajność byłaby na poziomie sli 2xGTX970.

 

GTX970 ze względu na problemy z pamięcią nie jest dobrym wyborem do SLI.

A jaki sens bedzie mialo laczenie AMD i Nvidi? Na tej samej zasadzie. Przeciesz  nie beda tak samo wydajne np. 980 + 290X. Mocniejsza karta tez bedzie czekala za slabsza.Powiedzialem ze skoro cos takiego planuja, wiec moze bedzie taka mozliwosc i nie patrze tu pod katem czy to sie oplaca czy nie. Wiec odbij

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites
gtx 970 nie ma zadnego problemu z pamiecia  A najwiekszym problemem na dzisiaj jest cpu który jest za wolny dla najlepszych kart

 

Ale pojedynczo czy w SLI te karty tak zabijaja procesor? Bo na tym video co "zapodales" to procek z dwoma GTX 980 pyka sobie na~ 50% i w opisie jest ze zero OC. To kolejna gra Ubisoftu poprostu.  

 

 

gtx 970 nie ma zadnego problemu z pamiecia

:roll:  :?:  :facepalm:  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A najwiekszym problemem na dzisiaj jest cpu który jest za wolny dla najlepszych kart

Jak wrzucisz SLI z 2x 980 w 4k lub wyżej, to uwierz że karty nie będą się nudzić.

Jak ktoś robi takie SLI z 980 pod FHD. to nic dziwnego że kary pracują na 30% mocy.

Link to post
Share on other sites
Jak ktoś robi takie SLI z 980 pod FHD. to nic dziwnego że kary pracują na 30% mocy.

Jasne ze tak, ja widzialem jak mi procek nie dawal rady z HD 7990 tylko jak po trawce biegalem w Crysis 3 i to tylko FHD. Wiadomo ze to nie to samo co GTX 980 sli. W 90% innych przypadkow bez problemu obciazalo na max dwa rdzenie.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...