Skocz do zawartości

Karta do 550zł nowa/używana


Recommended Posts

Witam, 

poszukuję karty do 550zł może być to używana karta ale z gwarancją.

Zastanawiałem się nad czymś przekroju Radeon R9 270x

 

Również w tym miejscu mam pytanie co do GeForce Maxwell jest coś pomiędzy

GTX750 < XXXXX < GTX960 ?? 

 

Gram cesualowo nie potrzebuję jakiś mega wydajności i zależy mi na ekonomi pracy dlatego szukam po nowych techologiach z małym poborem prądu. 

 

Jako skalę obrałem sobie z rankingu GPU na benchmarku karty których wynik jest 7000-8000

 

Proszę o poradę co wybrać w tej cenie, na co polować.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Za 550 zł możesz mieć radeona 7950 (R9 280) i jest to opcja najbardziej wydajna. W tym budżecie od zielonych masz GTX 660, przy odrobinie szczęścia może 660 Ti. Karty używane.

 

Nawet można dostać 7970 (r9 280x):

http://olx.pl/oferta/radeon-hd-7970-CID99-ID942ml.html#bc12c03af0

 

tylko zostało 6 miesięcy gwarancji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

GTX 660 to jest konkurent dla R9 270/X. Dla 7950 to konkurentem są GTX 660Ti, GTX 760 i GTX 670. Wydajność mają zbliżoną niezależnie od szerokości szyny pamięci, więc nie zawracałbym sobie tym głowy. Oczywiście na plus dla 7950/R9 280 jest większa ilość pamięci.

 

Jeśli priorytetem jest kultura pracy i energooszczędność to zostaje Ci GTX 750Ti:

 

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-750-ti-gs-2gbgddr5-gwarancja-i5095589174.html

 

http://olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750-ti-oc-gaming-2gb-ddr5-najtaniej-CID99-ID95A2Z.html#9011bc975b

 

Masz pierwszą generacją Maxwella, bardzo wysoki potencjał OC i wydajność pozwalającą na granie w FHD w miarę komfortowo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do GTX750Ti to widziałem go ale szukałem czegoś troszkę mocniejszego :) ale właśnie z Maxwella tylko kolejna karta z tej rodziny to trafiła mi się GTX 960 ale ta znowu za droga. I dziwi mnie, że nie ma nic pośredniego :(

 

ten TDP jest bardzo kuszący. No nic pomyślę jeszcze i zobaczę ile uda się dokładnie uzyskać funduszy ze sprzedaży GTX480 Zotac.

 

@jorginto dzięki za pomoc jak najdą mnie jeszcze jakieś pytania to się odezwę :)


OK posiedziałem trochę próbowałem coś porównywać i mam 4 typy cena niech będzie maks 600zł.

GTX 760, GTX 660Ti, R9 270X, HD7950 - proszę o pomoc w doborze i jakiś argument.

 

bardzo dziękuję za pomoc.

P.S zasilacz jak w stópce proszę mieć to na uwadze :)

 

Pozdrawiam.


http://allegro.pl/sapphire-hd-7950-3gb-gddr5-boost-gwarancja-fv-i5127101502.html

co myślicie o takim produkcie? Jeszcze na gwarancji

Link to post
Share on other sites

Cena/wydajność wygrywa 7950, bo można go kupić w przedziale 500-600 zł. Ty akurat wybrałeś nie najtańszą ofertę. Ogólnie to czy weźmiesz 7950, 660Ti czy GTX 760 to na jedno wyjdzie, kilka fps w jedną, albo drugą stronę. Bierz to co będziesz miał w lepszej cenie, z dłuższą gwarancją i od sprawdzonego sprzedawcy. Trzeba się uzbroić w odrobinę cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

Miałem kupować tego Sapphire 7950 od tego gościa, ale zrezygnowałem, bo on sam nie wie gdzie realizowana jest gwarancja i sprzedawał od razu 6 sztuk, wszystkie identyczne z tą samą gwarancją. Duże prawdopodobieństwo, że pracowały w 'kopalni'. Szukaj ofert na forum oraz na allegro, opcje KUP TERAZ znikają szybko, więc trzeba być czujnym.

Edytowane przez phillix
Link to post
Share on other sites

Ja z nim rozmawiałem teraz to mówił, że sprzedaje 2 i wykorzystywał je do renderowania grafiki, chociaż nie chce zejść z ceny więc pewnie nic z tego nie będzie.

Ale dzięki za info - będę dalej polował na ten model chociaż nie koniecznie musi być to Sapphir :_)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...