Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem Xperii Z1 od 2 miesięcy.Wszystko działało bez zarzutów aż do dzisiaj.Gdy dziś rano telefon miał kontakt z wodą wszytko było ok.Wytrałem moją Xperie i wszystko wydawało się być ok.Po 30 minutach chciałem zobaczyc godzinę na telefonie i ku mojemu zdziwieniu na ekranie pojawiły się dziwne białe kreski (coś podobnego do wody,chyba) pomyslałem że może coś się stało i włączyłem telefon na nowo,kreski nadal były.Na czarnym ekranie nie widać w ogóle lecz na białym ekranie np. na Facebooku widać dokładnie te kreski.Pomyslałem że może pod naklejka jest woda,lecz nic nie było.Dodam jeszcze że w prawym dolnym rogu ekrany jest taka dziwna plamka i własnie od tej plamki robią sie te kreski.

 

Proszę o pomoc

 

heysnrjd

Edytowane przez heysnrjd
Link to post
Share on other sites

Tak, to woda.

 

Nie powinieneś używać tego telefonu. To co powinieneś zrobić to oddać gdzieś do serwisu, osuszą go ultradźwiękami. Nie powinno to kosztować dużo, a nie robiąc nic jest dość duże ryzyko że w bliższym lub trochę dalszym czasie przestanie działać. W środku też są znaczniki wilgoci, nie tylko w sony. Jeśli dostała się woda to o gw nie ma mowy , a jest niemal pewne że się dostała. Te znaczniki pod klapkami są raczej tylko po to, żeby sprawdzić któredy telefon przeciekł.


Twój przeciekł przez zaślepkę, a nawet jeśli tak nie było to będzie to trudno udowodnić że tak się nie stało.

Link to post
Share on other sites

Dziwne,tak jak zawsze gdy idę spać telefon kładę pod Poduszkę dziś się budzę chce sprawdzić Facebooka a tam ba dum tsss

Na ekranie została tylko mała plamka.

W porównaniu z tym co było wczoraj gdy pisałem temat to różnica jest ogromna

Edytowane przez heysnrjd
Link to post
Share on other sites

To nie do końca tak, że nie da się udowodnić. Serwis zamyka zaślepki i robi podciśnienie w telefonie. Jeżeli poziom się wyrówna, to gwarancje uznają, jako że telefon przecieka pomimo zamkniętych zaślepek.

Link to post
Share on other sites

To jest przycisk reset, a nie wskaźnik zalania. On zawsze jest czerwony i o niczym nie świadczy. Papierek lakmusowy w Z1 znajduje się na pewno w głębi slotu sd i tam polecam sprawdzić.

 

Jak boisz się o telefon to oddaj go na gwarancję. Procedura wygląda tak jak napisał Rica1. Na YT jest filmik jak to dokładnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...