Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy wyborze smartfona do 700zł


Recommended Posts

Cześć,

od kilku dni próbuję znaleźć sobie smartfona, jednak mimo przeszukiwania wielu stron, porównywania opinii nie mogę wybrać tego idealnego. Nie idę na łatwiznę, przeglądnęłam już wiele stron, czytam fora, ale nie umiem zdecydować.

 

Może kilka słów czym się kieruję przy wyborze smartfona:

  • budżet jakim dysponujesz max 700zł
  • gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu - myślałam o allegro, ew sklepie stacjonarnym, ale ponoć z allegro można różnie trafić
  • wolisz nówkę czy może być używany - wolę nówkę, nie mam zaufania do używanych
  • preferowany rozmiar wyświetlacza 4,7'' w tej chwili wydaje mi się max, ale jak mnie jakiś smartfon wyjątkowo zainteresuje może być większy
  • preferowany system mobilny Android
  • do czego będziesz używać urządzenia - głównie sms, przeglądanie internetu, facebook, rozmowy, muzyka, sporadycznie gry czy nagrywanie filmów
  • najważniejsze wymagania ładne zdjęcia, dobra bateria (!), RAM 1GB lub więcej, fajnie, żeby była dioda powiadomień, ważne żeby smartfon się nie zacinał - mój obecny staruszek zacina się często co doprowadza mnie do szału, fajnie jakby obudowa się nie rysowała i kolory na wyświetlaczu ładne

 

Polecane są często modele LG G2 mini i LG L90. Miałam oba w ręce. Dla mnie trochę duże, ale idzie przywyknąć. LG G90 ma lepszą baterię i przyciski podgłaśniania z boku, co mi się bardziej podoba niż w G2 mini, tu są z tyłu. W obu obudowa tylna zdecydowanie mi nie pasuje. Byłam zdecydowana wybierać między tymi dwoma modelami, no ale... jak to kobieta. Zobaczyłam, dotknęłam i obudowa oraz wygląd ikon  jakoś mi nie pasuje. Tutaj pewnie większość panów załamie ręce no ale cóż poradzę. Jak nie znajdę nic lepszego to pewnie wezmę L90 (w G2 mini przyciski z tyłu jakoś mnie zniechęcają, reszta parametrów jest porównywalna).

Głównie szukam między smartfonami LG i Samsunga.

W Samsungach nie mam wybranych modeli. Myślałam trochę o Galaxy S4 mini, ale ma gorszą baterię, ale znów 1,5GB RAM. Aparaty chyba porównywalne.

 

Pomocy! Mam już dość przeglądania stron, porównywania. Dla takiego zielonka jak ja nie wszystkie parametry są jasne. Jestem otwarta na propozycje!

Edytowane przez toksyczna
Link to post
Share on other sites

Do tych przyciskow w G2 mini się można przyzwyczaić. Wybudza się go i tak zawsze podwójnym stuknięciem w ekran, blokuje też. Podczas rozmowy te przyciski z tyłu są wygodniejsze.

Mam G2 i wiem co mowię. Moja dziewczyna ma właśnie G2 mini i tez była z początku sceptycznie do tego nastawiona ale teraz jej się to podoba

90 nie ma.wybudzania stuknięciem a jest to serio super opcja, ktorą sie bardzo często używa i później juz ciężko się bez niej obchodzi

Co do baterii G2 mini ma także bardzo dobra baterię

Z innych propozycji zobacz jeszcze Motorola Moto G lte. 4,5 cala, czysty android, ekran hd, aktualizacje prosto od producenta

Link to post
Share on other sites

Ponoć L90 ma opcję wybudzania przez podwójne stuknięcie. (Chyba, że już mylę funkcje, ale wydaje mi się, że widziałam dziś na yt).

Asus chyba  odpada - gorsza bateria

 

Znalazłam jeszcze Samsunga Galaxy S3 Neo. 1,5GB RAM , aparaty porównywalne, procesor 4-rdzeniowy, bateria też wydaje się być przyzwoita.

Chyba pójdę jutro zobaczyć na Galaxy S4 mini i S3 Neo.

 

Na motorolę zerknę, może mi się spodoba.

Edytowane przez toksyczna
Link to post
Share on other sites

Ja z czystym sumieniem mogę polecić G2 Mini.

Plusy:

-dobra bateria jak na ten segment (mi trzyma ok. 2,5 dnia)

-dobry aparat, w tym segmencie najlepszy

-jasny wyświetlacz

-nakładka systemowa OptimusUI

-cienkie ramki

-dobre wyjście słuchawkowe i sam odtwarzacz

Minusy:

-szybko się brudzi ekran

-raz na jakiś czas trzeba go zrestartować

-przy włączonej funkcji robienia zdjęć przyciskiem głośności potrafi naklikać kilkanaście fotek w kieszeni :)

-brak głośników stereo

 

Co do Asusa 5, kolega kupił niedawno. Całkiem ciekawy, fajna nakładka na andka od Asusa. Ma troszkę większy ekran od LG ale za to jest dużo większy ogólnie z racji szerokich ramek dookoła ekranu. 

Moto G jak już to 2nd Gen. ale wg mnie bateria mogłaby wystarczyć przy czystym Androidzie, ale już po dłuższym czasie używania przy zainstalowanych wszelkich aplikacji sytuacja może być inna.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi... Czyli w moim przedziale cenowym zostaje wybór między obydwoma LG?

Zastanawiam się czy nie poszukać w trochę droższych modelach i odczekać kilka miesięczy aż ceny spadną lub polować na okazję?

Miałam ochotę już teraz kupić smartfona ale może poczekam.

Link to post
Share on other sites

G2 i G3s to są cegły dla mnie. Czasem wygodnie jest mi wsadzić telefon do kieszeni i nie brać po za nim niczego więcej, żeby nie nosić torebki, więc nie chcę takich dużych. One nawet nie są trochę większe od LG G2 mini, są dużo większe. :( Faktem jest, że parametry mają zdecydowanie lepsze niż wszystkie wyżej wymienione modele...

Link to post
Share on other sites

G3s aż tak nie odbiega.

Powiem Ci ja nie należę do dużych osób bo mam 173 cm wzrostu i w jednej kieszeni noszę G2, a w drugiej S4 i nie mam problemów, a dużo jeżdżę autem. Zaznaczam że nie chodzę w rurkach

Zrób jak uważasz, ale G2 jest warty swojej ceny i warty przebolenia tego 5,2 cala. Z początku wydaje sie duży, ale po jakims czasie nie zamieniłoby się go na nic innego. Moja dziewczyna ma G2 mini i jak wzięła G2 do ręki i dłużej się nim pobawiła to powiedziała, że chce się zamienić :P

Ramki boczne ma jeszcze mniejsze niż wersja mini a w połączeniu z tym ekranem robi to spore wrażenie :)

Na 5,2 cala gabaryty nie są aż takie dramatyczne jak np przy Xperia Z1 ktora ma kilometrowe ramki.

 

Jesli je odrzucisz to zobacz Motorola Moto G lte. 4,5 cala, ekran hd, czysty android, aktualizacje prosto od producenta. Minus to średni aparat. Tylko szukaj wersji lte bo ta vez lte ma wbudowane tylko 8gb pamięci bez możliwości rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

M2 nie jest jakimś szczególnie udanym modelem. Kiepski ekran, słaby aparat. G2 mini juz jest lepszy.

I m2 jak i g2 mini można znaleźć na olx już za ok 600 zł i już nawet za mniej widziałem nowki więc 759 to bardzo zawyżona cena i wtedy już lepiej do używanego G2 dołożyć, który go zmiażdży w każdej kategorii.

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

0,5 GB RAM więcej w Samsungach średniej półki to tyle co nic - nakładka jest taka ciężka, że to żadna różnica od 1GB w LGkach. Poza tym tył w G2 mini i L90 Ci nie pasuje, a te Samsungi z błyszczącym, sliskim i tandetniejszym plastikiem już tak? Dziwne trochę.

 

Samsungów jeszcze nie miałam w ręcę.

Doradźcie jeszcze gdzie kupić smartfona?

Patrzyłam na allegro na nowe modele i są oferty wysyłkowe ale z Wielkiej Brytanii - ceny znacznie niższe niż z polskich sklepów (patrzyłam pod kątem LG G2). Jest w tym jakaś podpucha?

Link to post
Share on other sites

Owszem jest. Nie będzie gwarancji w Polsce.

Jedni oferują sprowadzane i dają gwarancję serwisową. Czyli jest dopóki istnieje sklep. Firma zbankrutuje albo zmieni nazwę i tracisz gwarancję. Czyli od początku niby jest ale tak jakby jej nie było.

Szukaj z polskiej dystrybucji na allegro i olx.

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc. Kupiłam LG L90, mogłam sobie pozwolić na G2 mini jednak te przyciski z tyłu trochę mnie irytowały. Mam nadzieję, że wybór nie jest zły i nie będę żałować.

Jeszcze tylko muszę ściągnąć jakiś motyw, który uratuje wygląd ikon, bo obecne są tragiczne..

Dzięki za rady.

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...