Skocz do zawartości

Lumia 535 czy Huawei g620s?


Recommended Posts

Lepszy aparat pod jakim wzglęgem? ILOŚCI MegaPikseli ? Jeśli tak wyjasnij mi czemu moja 12 MPix lustrzanka robi milion razy lepsze zdjęcia niż 20 MPix aparaty w smartfonach :)

 

Aparaty są porównywalne - ten z Huawei ma spore szumy, L535 zas problemy z balansem bieli. Na kożyśc Lumi przemawia troszkę lepiej działająca automatyka aparatu i troszkę wieksze mozliwości ustawień. . Ogólnie mamy remis.

 

Przedni aparat Lumia ma zdecydowanie lepszy, i nie chodzi tu o rozdzielczość. L535 robi znacznie lepsze zdjęcia przednia kamerą nię Huawei.

 

Ekran - L535 ma niższa rozdzielczość, ale lepsza ochrona GG3, ma tez lepszy stosunek powierzchni ekranu do wielkosci telefonu - czyli ma węższe ramki i jest trochę mniejsza. Do tego ekran w Lumii daje obraz trochę lepszej jakości.

 

Huawei g620s ma mocniejszy procesor - ale - w przypadki WP i Lumii nie odgrywa to roli, Lumia będzie i tak szybsza i płynniejsza. O ile przy mocnych falgowcach nie jest to tak odczuwalne - to przy tanich już tak. 

 

Karty Pamięci - Huawei g620s obsługuje do 32 GB a L535 do 128GB.

 

Ogólnie Huawei g620s wypada całkiem nieźle, - ALE - mamy Androida 4.4.2, i nie ma ani słowa na temat uaktualnienia do Androida 5. A lumia 535 dostanie Windows 10. Tutaj mamy zdecydowane zwycięstwo Lumii.

 

Ogólnie Lumia wygrywa, jest płynniejsza, szybsza, ma zapewnione wsparcie i nowe wersje softu, ma też trochę lepszy ekran z lepszą ochroną.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

"Lepszy ekran z lepszą ochroną", poważnie? Prawidłowa wersja: Zdecydowanie gorszy ekran, ale z lepszą ochroną. Na razie nie ma wzmianki o aktualizacji do 5.0, ale na szczęście już na 4.4 ma więcej opcji, niż Win Phone 10.

 

Odnośnie aparatów: Huawei nagrywa wideo w Full HD, co jest ok. 5 razy większa rozdzielczością, niż to co potrafi 535 (848x480). Próbki zdjęć dostępne poniżej:
http://mobilarena.hu/teszt/huawei_ascend_g620s_a_jovo_a_meno/multimedia.html
http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_535_dual_sim-review-1177p8.php

Lumia 535, to urządzenie z Dual Sim-em, jednak bez wsparcia dla LTE. Huawei dokładnie na odwrót.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

blaven, przecież jest wyraźnie napisane wyżej, że rozdzielczość jest niższa... A co do ilości opcji... To, że jest ich tyle nie oznacza, że działa to dobrze. Czekasz na aktualizację do 5.0 ? Sporo osób wiele by oddało by wrócić do 4.4. Osobiście mam już 5.0 i nie widzę wielkiej różnicy...

Link to post
Share on other sites

Mkuzmicz, jest przecież wyraźnie napisane: "ma też trochę lepszy ekran z lepszą ochroną", co jest nie prawdą.

Na szczęście nie muszę czekać, gdyż mam Androida 5.0 od początku stycznia i zauważyłem sporą różnice w prędkości działania, a po najnowszej aktualizacji i w żywotności baterii. Nie widzę najmniejszego powodu by wracać. A Ty?

Link to post
Share on other sites

Mój poprzedni telefon to Galaxy Mini 2. W porównaniu do niego Huawei to bajka. Póki co cały czas się bawię, bo dostałem telefon dopiero dzisiaj, stąd nie byłem jeszcze w stanie w całości go przetestować(acz wymagającym użytkownikiem nie jestem - korzystam glownie z przegladarki, 9gaga, snapchata, instagrama, facebooka), ale pierwsze wrażenie świetnie. Chyba się zaprzyjaźnimy na dłuższą chwilę ;)

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie miałem do czynienia z tymi telefonami fizycznie, ale osobiście wybrałbym G2 Mini. Wybrałbym go z racji na Gorilla Glass, oraz nieco większą szansę na update (niestety w tym przedziale cenowym jest to wciąż loteria). Taki byłby mój typ, jeżeli nie uwzględniałbym różnicy w cenie. Czy warto dopłacić, musisz ocenić sam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...