Skocz do zawartości

Dobry 24calowy Monitor do 1500zł gry rpg


Recommended Posts

Witam złozyłem sobie całkiem fajną bestie pod wiedzmina 3 mysle ze moze i na ultra ustawienia tylko mam dylemat jaki wziąsc monitor do tego zestawu.

 

Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 F3-2400C10D-16GTX 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE) 

Monitor iiyama XB2483HSU-B1 (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 

Zasilacz Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD - CP-9020055-EU

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 BK018

Obudowa Corsair Obsidian Series™ 450D (CC-9011049-WW) 

Dysk SSD Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III ( transfer do 520MB/s ) (PX-256M6S) 

Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)

Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) -

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 980 AMP! Extreme Edition 4GB GDD5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3xDP, BOX (ZT-90203-10P)

 

 

W tym zestawie mam monitor iiyama XB2483HSU-B1 czytałem duzo opini na temat tego monitora i niby jest dobry ale moje pytanie jest takie czy do 1500zł mozna znalesc cos lepszego? Monitor ma miec ładne kolory i ma miec dosc szybką reakcje dlatego postawiłem na matryce AMVA+ zastanawiam sie tez nad tym monitorem Eizo EV2450 ale nie wiem czy jest sens dopłacac tyle kasy do drozszego monitora czy ta iiyama mnie w pełni zadowoli? Monitor oczywiscie nie ma prawa smużyc.

Edytowane przez DelSoler
Link to post
Share on other sites

Eizo FS2434 będzie lepszym wyborem.

 

własnie ten monitor mi sie nie podoba ma za szeroki dół  i z tego co widze od tej iiyamy rozni sie praktycznie tylko kontrastem?

albo U2515H

raczej tylko w gre wchodzi rozdzielczosc full hd i 24 cale zadne 25 i 2.5k rozdzielczosci.

jakies inne propozycje ? a ta iiyama XB2483HSU-B1 to az taki zły monitor?

Link to post
Share on other sites

monitor nie organicza się do idiotycznej tabelki ze sklepu ani kampanii reklamowej mówiącej, że jest *****isty, ale jak tam sobie chcesz to kup iiyamę, nikt ci nie broni

spokjnie poprostu chce sie dowiedziec cos o tej iiyamie jagbym był zdeydowany to bym nie zwracał sie do tego forum

Właśnie co do XB2483HSU-B1 czy jest on dobry ? Tzn czy nie smuży bo to AMVA, ogólnie czy jakiś posiadasz może potwierdzić czy będzie dobrym wyborem. Co tego monitora do 1500 zł, kup http://www.morele.net/monitor-lg-29um65-p-637954/ będziesz widział dużo większy obszar mapy.

chyba kolego nie zrozumielismy sie pytałem o fachową opinie na temat konkretnego monitora lub propozycja 24 cale rozdzielczosc max full hd a ty co mi pokazujesz? jak masz pajaca strugac to lepiej nic nie pisz.

przeczytaj poradnik

jagbym chciał czytac poradniki to bym czytał zapodałem konkretny temat i oczekuje konkretnej oidpowiedzi jak masz takie cos pisac to lepiej wogóle nic nie pisz.

Link to post
Share on other sites

iiyama jak każdy inny szajsung/lg/aoc itd to 90% marketingu i 10% monitora, owszem miała bardziej udane sztuki, ale z tego co widziałem to te nowsze szału nie robią

druga rzecz - panele VA z natury zamulają najbardziej i pisanie przy nich + w magiczny sposób nie zmienia ich parametrów technicznych - jak wspomniałem - przeczytaj poradnik, tam jest od początku do końca wyjaśnione co i jak

Link to post
Share on other sites

tak więc jak do tej pory nic sie nie dowiedziałem konkretnego na temat tego monitora iiyama czy jest on dobrym wyborem w tej cenie , i 1 sensowna propozycja Eizo FS2434 to tyle? czy moze ktos sie jeszcze cos wypowie albo cos innego poleci do 1500zł dobre kolory ful hd max 24 cale.


iiyama jak każdy inny szajsung/lg/aoc itd to 90% marketingu i 10% monitora, owszem miała bardziej udane sztuki, ale z tego co widziałem to te nowsze szału nie robią

druga rzecz - panele VA z natury zamulają najbardziej i pisanie przy nich + w magiczny sposób nie zmienia ich parametrów technicznych - jak wspomniałem - przeczytaj poradnik, tam jest od początku do końca wyjaśnione co i jak

no i to mi sie podoba jakas konkretna opinia na temat monitora,mysle ze na to sie chyba jednak zdecyduje Eizo FS2434 chyba ze jeszcze mnie ktos czyms zaskoczy

Link to post
Share on other sites

jak chcesz korepetycji albo kogoś kto zrobi coś za ciebie to sobie zamów usługę za pieniądze, a jak chcesz pomocy pro bono to nastaw się na to, że nikt nie wykona pracy ani za ciebie ani za darmo, dostałeś sugestie, dostałeś poradę i jeszcze masz czelność kaprysić i stawiać wymagania

 

temat uważam za wyczerpany

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...